Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності

336 0 Новини високих технологій

Блок живлення - це основне джерело енергії для всієї системи. Потужність блоку живлення для комп'ютера прямо пропорційно залежить від того, які комплектуючі на ньому встановлені. Якщо потужність буде недостатньо велика, система просто не запуститься.

Критерії підбору блоку живлення

Для початку необхідно переглянути встановлене обладнання: материнську плату, відеокарту, процесор, кулер для процесора, жорсткий диск (якщо він один) і дискової привід. Далі заміряти споживання потужності кожного з них. Як розрахувати потужність блоку харчування, якщо відеокарта і процесор підтримують розгін? Все просто - потрібно заміряти споживану потужність даних комплектуючих в стані розгону. Звичайно, є більш спрощений варіант - це онлайн калькулятор. Для його використання знадобиться Інтернет та знання власного устаткування. В потрібні поля вводяться дані комплектуючих і калькулятор виробляє розрахунок блоку живлення для ПК.


Якщо користувач має намір встановити додаткове обладнання, наприклад, ще один кулер або жорсткий диск, тоді розрахунки доведеться робити, виходячи з додаткових даних. Першим кроком до того, як розрахувати блок живлення для комп'ютера, буде обчислення ККД самого блоку. Найчастіше буває так, що блок в 500 Ватт може не видавати понад 450 Ватт. У цьому випадку потрібно звернути увагу на цифри на самому блоці: найбільше значення вказує на загальну потужність. Якщо скласти загальну навантаження ПК і температуру, вийде приблизний розрахунок потужності блоку живлення для комп'ютера.

Споживання потужності комплектуючих

Як розрахувати блок живлення для комп'ютера з розгінним процесором? Отже, більшість сучасних процесорів споживають не більше 100 Ватт, але є і виключення - їх теж потрібно враховувати при покупці або вимірах.


Другий пункт - це кулер, що охолоджує процесор. Якщо розсіює потужність не перевищує 45 Ват, то такий кулер підходить тільки для офісних комп'ютерів. Мультимедійні ПК споживають до 65 Ват, а середній ігровий комп'ютер зажадає охолодження, з розсіюваною потужністю від 65 до 80 Ватів. Ті, хто збирає самий потужний ігровий комп'ютер або професійний ПК, повинні розраховувати на кулер, потужністю понад 120 Ватт. Третій пункт самий непостійний - це відеокарта. Багато графічні процесори здатні працювати без додаткового живлення, але такі карти не є ігровими. Сучасні відеокарти вимагають додаткового живлення не менше 300 Ват. Яка потужність у кожної відеокарти, зазначено в описі самого графічного процесора. Також потрібно враховувати можливість розгону графічної карти - це теж є важливою змінною. Внутрішні пишучі приводи споживають в середньому не більше 30 Ватт, такий же витрата енергії має внутрішній жорсткий диск. Останній пункт списку - це материнська плата, яка споживає не більше 50 Ватт. Знаючи всі параметри своїх комплектуючих, користувач зможе визначитися, як розрахувати блок живлення для комп'ютера.

Яка система може підійти для блоку живлення в 500 Ватт?

Почати варто з материнської плати - може підійти середня за параметрами плата. У ній може бути до чотирьох планок під оперативну пам'ять, один слот під відеокарту (або кілька - це залежить тільки від виробника), гніздо під процесор не старше сокета 1155 підтримка внутрішнього жорсткого диска (розмір не має значення - тільки обороти), і роз'єм 4-pin для кулера.
Процесор може бути як двоядерний, так і чотирьох, головне - це відсутність розгону (він позначений літерою "К" в кінці номера моделі процесора). Кулер для такої системи має бути з чотирма коннекторами, тому що тільки чотири контакту забезпечать контроль обертів вентилятора. Чим менше обертів - тим менше споживається енергії і менше шуму. Відеокарта, якщо це NVIDIA може бути від GTS450 до GTS650 але не вище, так як тільки ці моделі можуть обходитися без додаткового живлення і не підтримують розгін. Інші комплектуючі не сильно вплинуть на споживану енергію. Тепер користувач більше орієнтований в тому, як провести розрахунок блоку живлення для ПК.

Основні виробники блоків живлення на 500 Ватт

Лідерами в цій галузі є EVGA, Zalman і Corsair. Ці виробники зарекомендували себе як якісні постачальники не тільки блоків живлення, але і інших комплектуючих для ПК. AeroCool теж може похвалитися популярністю на ринку. Є й інші виробники блоків живлення, але вони менш відомі і можуть не володіти необхідними параметрами.

Опис блоків живлення

Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності
Відкриває список блок живлення EVGA 500W. Ця фірма давно зарекомендувала себе як якісний виробник комплектуючих для ПК. Отже, даний блок має бронзовим сертифікатом 80 Plus - це особливий гарант якості, який означає хорошу стійкість блоку від перепадів напруги. Розмір вентилятора 12 міліметрів. Всі кабелі мають екранну оплітку, а штекери мають мітки, куди й до чого відносяться. Гарантія - 3 роки.
Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності
Наступний представник - це AeroCool KCAS 500W. Даний виробник займається виключно охолодженням і енергоспоживанням ПК. Цей блок живлення може витримати вхідна напруга до 240 Вольт. Є сертифікат бронзового значення 80 Plus. Екранна оплетка є у всіх кабелів.
Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності
Третій виробник блоку живлення для комп'ютера на 500w - ZALMAN Dual Forward Power Supply ZM-500-XL. Ця фірма також зарекомендувала себе, як виробник якісних товарів для ПК. Діаметр вентилятора 12 сантиметрів, екранна оплетка є тільки в основних кабелів - інші скріплені стяжками.
Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності
Далі представлений менш відомий виробник блоку живлення для комп'ютера на 500w - ExeGate ATX-500NPX. З 500 представлених Ват, 130 йде для обслуговування обладнання, що працює на напрузі 3.3 Вольт, а решта 370 Ват призначені для роботи з 12 До обладнанням. Вентилятор, як і у попередніх блоків, діаметром 120 міліметрів. Кабелі не мають екранної сітки, але скріплені стяжками.
Як розрахувати блок живлення для комп'ютера? Поради щодо розрахунку потужності
Останній у списку, але не найгірший - це Enermax MAXPRO, що володіє бронзовим сертифікатом якості 80 Plus. Цей блок живлення розрахований на материнську плату, розмір якої відповідає маркуванню ATX. Всі кабелі мають екранну оплітку.

Висновок

В цій статті детально описано, як розрахувати блок живлення для комп'ютера, яке обладнання оптимально підходить для таких цілей, опис самих блоків провідних виробників та їх фото.

Популярі новини
Загрузка...