Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору

256 0 Новини високих технологій

Найчастіше батарея мобільного пристрою заряджається шляхом підключення її до електричних мереж. У ситуації, коли доступ до централізованих систем електроживлення неможливий, зарядити сіла батарею допоможе зовнішній акумулятор Power Bank.

Принцип роботи

Power Bank – пристосування для зарядки батарей мобільних гаджетів, призначена для накопичення, зберігання і віддачі електроенергії. Така техніка зручна в поїздках, подорожах і в місцях, де доступ до електромережі неможливий. У всіх накопичувачах електроенергії є як мінімум два виходи: перший – для зарядки самого приладу, другий – для підключення батареї заряджається мобільного пристрою.
Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
Зовнішні акумулятори оснащуються одним або декількома накопичувальними елементами, які з'єднуються з контролером. Плата контролера має вихід на один або декілька роз'ємів для підключення і заряджання мобільних пристроїв.


Після зарядки накопичувальних елементів техніка може віддавати електроенергію через роз'єми контролера на батареї мобільних гаджетів.

Ємність зовнішньої батареї

Головна характеристика будь-акумулятор – ємність, яка вимірюється в міліампер-година (скорочено мАч). Її показник дорівнює максимальному обсягу електроенергії, що здатне накопичувати й зберігати пристрій. Чим вище даний показник, тим довше Power Bank може заряджати мобільні пристрої.
Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
Дана характеристика є визначальною для вибору батареї. Для того щоб розрахувати кількість можливих зарядок мобільного гаджета, використовують спеціальну формулу: ємність зовнішнього акумулятора ділять на ємність батареї гаджета і на коефіцієнт втрат, що дорівнює 13.


Приміром, є зовнішній акумулятор Power Bank 20000 маг і смартфон з батареєю 4000 маг, необхідно 20000 розділити на 4000. Отримане число 5 розділити на 13. З'ясовується, що за допомогою акумулятора можна смартфон зарядити повністю 3 рази і ще один раз приблизно на 85 %. Втрати електроенергії пояснюються тим, що при її передачі із зовнішнього акумулятора на мобільний пристрій напруга підвищується до необхідних величин. При вході електроструму на батарею гаджета напруга знову знижується вбудованим контролером. Таким чином, втрати енергії можуть складати від 20 до 30 %.

Сила струму

Друга за важливістю характеристика зовнішнього акумулятора Power Bank – сила струму. Вимірюється в амперах (А). Від її величини залежить, наскільки швидко зарядиться акумулятор гаджета. Перед покупкою необхідно з'ясувати, яка сила струму потрібна для зарядки мобільного техніки. Дізнатися це можна з інструкції або уважно вивчивши написи на штатному зарядному пристрої, що постачається в комплекті.
Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
Середня сила струму, необхідна для зарядки смартфона, коливається від 2 до 3 ампер. Для того щоб зарядити акумулятор планшета, може знадобитися до 4 ампер. Сучасні зовнішні накопичувачі електроенергії забезпечуються контролером, який автоматично оптимізує видається силу струму до необхідних показників. Цей захід обережності дозволяє запобігти пошкодження електронної техніки.

Додаткові функціональні особливості та опції

Виробники прагнуть забезпечити зовнішні акумулятори Power Bank додатковими приналежностями, роз'ємами і індикаторами, максимально розширюють функціонал пристрою. Перерахуємо деякі з них:
 • вбудовані додаткові роз'єми, що відрізняються силою вихідного електроструму, для зарядки відразу декількох приладів;
 • кабелі і роз'єми для перехідників в комплекті для додання універсальності зовнішнього акумулятора Power Bank;
 • вбудовані в корпус індикатори, що вказують рівень заряду;
 • ліхтарик для підсвічування пристрою і роз'ємів в темний час доби;
 • сонячні елементи для підзарядки зовнішнього акумулятора в світлий час доби.
 • Значна частина з наведених додаткових функцій може виявитися корисною.
  Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
  Для зручності використання виробники наділяють Power Bank додатковими опціями:
 • автоматичне вимкнення процесу зарядки мобільного пристрою;
 • відключення зовнішнього заряду акумулятора.
 • Необхідно уточнювати у продавця, яким способом заряджається зовнішній накопичувач електроенергії. Деякі пристрої можуть отримувати електроживлення не тільки від електромережі, але і від прикурювача, порту комп'ютера, альтернативних джерел енергії. Для того щоб зарядити ноутбук, може знадобитися прилад з високим вихідним напругою (в межах 16-20). Такі технічні пристрої зустрічаються порівняно рідко.

  Зовнішні параметри пристрою

  Крім технічних характеристик, зовнішні акумулятори Power Bank розрізняються за такими параметрами:
 • маса і габарити (залежать від величини ємності і використовуваного типу накопичувача);
 • геометрія корпусу (циліндрична, кругла, кубічна);
 • тип накопичувача (літій-іонний або літій-полімерний);
 • матеріал корпусу (пластик, метал тощо);
 • дизайн (класичний, мультяшний тощо).
 • Зовнішній акумулятор Power Bank: характеристики, особливості вибору
  При виборі Power Bank необхідно віддавати перевагу відомим брендам. Акумулятори є складними технічними пристроями, тому ризик покупки накопичувача електроенергії низької якості маловідомих фірм сильно зростає.

  Популярі новини
  Загрузка...