Мікропроцесори для персональних комп'ютерів «Селерон» або «Пентіум». Що краще?

190 0 Новини високих технологій

У цьому невеликому огляді буде не тільки дано відповідь на запитання, щось краще - «Селерон» або «Пентіум», але й наведені сучасні специфікації таких мікропроцесорів для ПК. Також будуть дані загальні рекомендації щодо їх використання. У доповнення до цієї інформації буде проведена актуальна вартість кожної моделі.

Мікропроцесори для персональних комп'ютерів «Селерон» або «Пентіум». Що краще?

Спеціалізація

Перед тим як ми постараємося дати відповідь на питання, що краще - «Селерон» або «Пентіум», визначимося з найбільш оптимальними випадками застосування таких мікропроцесорів. Скромні за нинішніми часами технічні параметри і специфікації відносять ці дві серії чіпів до бюджетного класу пристроїв. Вартість у них відповідна. При цьому менш продуктивні чіпи Celeron найбільш часто можна зустріти на офісному робочому місці. У такій ситуації більш важливу роль відіграє вартість, а продуктивність вже відходить на другий план. Такий чіп чудово підходить для реалізації основних офісних завдань.


А ось сфера використання ЦПУ лінійки Pentium доповнюється ще й ігровими ПК економ-класу. Наявність повноцінних чотирьох логічних модулів обробки коду дозволяє таким мікропроцесорів запускати навіть ресурсомісткі програми. Тільки ось якість картинки буде середнім або навіть мінімальним.
Мікропроцесори для персональних комп'ютерів «Селерон» або «Пентіум». Що краще?

Характеристики ПРОЦЕСОРІВ Celeron

На поточний момент актуальним процесорним роз'ємом для обчислювальної техніки компанії «Інтел» є LGA1151 у виконанні V2. Саме на його прикладі розглянемо найбільш бюджетні лінійки ЦПУ і спробуємо вирішити, що краще: «Пентіум» або «Селерон», в даному випадку. Почнемо з останнього, більш доступною лінійки пристроїв. На поточний момент модельний ряд мікропроцесорів Celeron складається з двох модифікацій. Вони маркуються G4900 і G4920. Різниця між ними зводиться лише до того, що у старшої незначно підвищена частота. У молодшого рішення вона дорівнює 31 ГГц, а у старшого – 32 ГГц. Тому різниця в продуктивності між ними буде мінімальна.


Інші ж параметри чіпів наступні:
 • Два ядра для обробки виконуваного коду.
 • Кеш третього рівня рівний 2 Мб.
 • Контролер ОЗП націлений на роботу в поєднанні з модулями DDR4 в двоканальному режимі і може адресувати до 64 Гб.
 • Вбудована відеокарта UHD 610 з низьким рівнем швидкодії.
 • Тепловий пакет ПРОЦЕСОРА становить 54 Вт, а технологія виробництва напівпровідникової підкладки відповідає 14 нм.
 • Дуже «скромні» специфікації таких чіпів дозволяють їх використовувати тільки у найменш продуктивних ЕОМ.

  Специфікації сучасних чіпів Pentium

  Мікропроцесори для персональних комп'ютерів «Селерон» або «Пентіум». Що краще?
  Далі розглянемо характеристики більш продуктивних пристроїв і вже після цього спробуємо визначити, яке краще - «Пентіум» або «Селерон», на поточний момент. До складу лінійки Pentium входить вже три моделі ЦПУ. Вони відрізняються тільки значенням номінальної частоти. У молодшого пристрою G5400 це значення дорівнює 37 М Гц, у середній G5500 – 38 ГГц, у найбільш продуктивного G5600 – 39 ГГц. Інші параметри у них однакові. Основні з них наступні:
 • Чотири логічних процесора, які базуються на двох фізичних блоках обробки коду.
 • Кеш збільшено до 4 Мб.
 • Вбудований контролер ОЗП точно такий же, як і у випадку мікропроцесорів Celeron.
 • Інтегрований прискорювач UHD 630 з більш високою швидкодією.
 • Рівень енергоспоживання не перевищує 54 Вт, а технологія виготовлення все та ж – 14 нм.
 • Ціна на поточний момент

  Мікропроцесори для персональних комп'ютерів «Селерон» або «Пентіум». Що краще?
  Тепер необхідно визначитися з тим, який краще "Інтел" - «Пентіум» або «Селерон» - з точки зору вартості. В цьому випадку остання лінійка має істотну перевагу. Її молодшого представника з індексом G4900 можна купити всього лише за 40 доларів. А ось старша модифікація G4920 оцінена виробником вже в 60 доларів. При цьому найбільш доступний процесор модельного ряду Pentium з маркуванням G5400 обійдеться в 65 доларів. Саме цей чіп найбільш оптимально використовувати в сучасних бюджетних комп'ютерах. У нього хороші характеристики і прийнятна вартість. А ось старші представники цієї лінійки досить дорогі. Обчислювальний пристрій G5500 коштує близько 100 доларів. А умовний флагман сімейства мікропроцесорів G5600 взагалі 110 доларів. Тобто це досить дорогі чіпи для бюджетних ЕОМ.

  Рекомендації по застосуванню

  Якщо список розв'язуваних задач на ПК включає тільки прості і невибагливі до апаратним характеристикам програми, то відповідь на задачу, який процесор краще - «Селерон» або «Пентіум», буде досить простим. В цьому випадку головним пріоритетом буде вартість. Ну а оскільки у лінійки Celeron вона істотно нижче, вибір очевидний. Якщо ж ЕОМ буде позиціонуватися як ігрова бюджетна система, то без більш дорого мікропроцесора Pentium точно не обійтися. Тобто вибір ЦПУ необхідно робити, відштовхуючись від того, з яким софтом буде працювати комп'ютер.

  Підсумки

  Тепер підіб'ємо підсумок щодо того, що краще: «Селерон» або «Пентіум». З точки зору вартості і характеристик найбільш оптимально вибрати G5400 лінійки Pentium. У нього, як було зазначено раніше, і ціна досить низька, і продуктивність відносно висока. Але якщо бюджет обмежений, то можна вибирати G4900 який відноситься до бюджетної лінійки Celeron.

  Популярі новини
  Загрузка...