SODIMM – що це і для чого призначається?

317 0 Новини високих технологій

Багато користувачі стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків, які бажають знати, з чого складаються їхні "машини", задаються питанням: «SODIMM – що це?» Відповідь на це запитання, характеристики комплектуючого і багато іншого буде представлено далі.

Що таке оперативна пам'ять?

Оперативна пам'ять або оперативний запам'ятовуючий пристрій є важливою складовою у будь-якому комп'ютері. Це комплектуючий відповідає за обробку інформації і абсолютно не призначений для зберігання даних. Виглядає оперативна пам'ять як планка з кількома чіпами на борту, кріпленнями збоку і коннекторами знизу. Вона може бути представлена у вигляді простої плати з распайками, а іноді виробники додають такі важливі складові, як радіатори – вони дають охолодження для оперативної пам'яті, що дозволяє їй краще працювати.


Розрізняють кілька форм-факторів ОЗУ, і багато хто знає, що це SODIMM і DIMM. Ці параметри розміру вважаються найпоширенішими.

Відмінності між DIMM і SO-DIMM

Оперативна пам'ять DIMM може перебувати тільки на "борту" стаціонарного комп'ютера і ніяк інакше. Подивившись на роз'єм материнської плати, можна побачити, що ніяка планка іншого розміру не підійде. Вони бувають різного обсягу пам'яті – від 2 до 32 гігабайт може поміститися в одній планці. На материнській платі знаходиться від двох до чотирьох слотів для оперативної пам'яті. Звичайно, чим більший її об'єм, тим легше комп'ютера буде обробляти інформацію. Великі обсяги ОЗУ використовують, в основному, на ігрових комп'ютерах, де запускаються вимогливі ігри.


SODIMM – що це і для чого призначається?
Зовнішній вигляд цього форм-фактора показаний як довгаста плата, на якій в одну лінію розташовані чіпи, з боків – отвори для кріплень, а на кінці – коннектори, які входять в слот. Тепер зрозуміло, що SODIMM – це оперативна память для ноутбуків. Як і у випадку з попередньою планкою, ця призначена тільки для ноутбука, так як навіть візуально можна помітити відмінності між ними.
SODIMM – що це і для чого призначається?
Ця планка ОЗУ виглядає, як плата, на якій у два ряди розташовані чіпи, а внизу знаходяться конектори. Вона вище і вже свого настільного брата.

Формати оперативної пам'яті

Тепер, коли стало ясно, що SODIMM – це вид планки оперативної пам'яті, настав час розглянути її формати. Найпопулярніший формат на цей момент – це DDR3. Є ще попереднє покоління DDR2 і нове – DDR4. Відмінність між ними очевидна – всі види планок відрізняються розташуванням конекторів, що дозволяє розмістити на материнській платі планки тільки одного формату. Зроблено це для того, щоб вони працювали на одній частоті.
SODIMM – що це і для чого призначається?
Відмінності стосуються і частоти, на якій працює оперативна пам'ять, і чим вона вища, тим швидше відбувається процес обміну інформації з жорстким диском. Наприклад, планка з форматом DDR2 не зможе працювати в парі з оперативною пам'яттю DDR3 так як вони підтримують абсолютно різні частоти, так і в роз'єм материнської плати не підійде. У багатьох ОЗП є розгінний потенціал, який використовується, в основному, для вимогливих ігор. Розігнати частоти оперативної пам'яті можна, якщо запустити «Біос» і задати потрібні параметри. Після цього в спеціальній програмі можна побачити, а якій частоті працює оперативна пам'ять.

Як збільшити кількість ОЗУ на ноутбуці?

Для початку потрібно визначити, яка операційна система встановлена на ноутбуці. Якщо стоїть 32-розрядна, то ноутбука буде достатньо і 4 гігабайт, а якщо ОС – 64-розрядна, то можна спробувати збільшити обсяг оперативної пам'яті. Провести дану операцію можна тільки фізичним шляхом. Для цього потрібно дізнатися місце розташування оперативної пам'яті і те, який формат припустимо. Після цього придбати оперативну пам'ять SODIMM необхідного обсягу і вставити на місце старої планки. В ноутбук можна встановити до двох планок оперативної пам'яті.

Популярі новини
Загрузка...