Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска

241 0 Новини високих технологій

Робота жорсткого диска важлива для системи. Пристрій допомагає функціонувати пристрою, який зберігає дані користувача і є своєрідним флеш-накопичувачем комп'ютера. Але вінчестер може бути дуже різним, тому багато хто хоче дізнатися, як перевірити швидкість жорсткого диска.

Робота пристрою

Для чого потрібен вінчестер, і як його швидкість впливає на працездатність? Запам'ятовуючий пристрій зберігає дані і дає вільний доступ до них. Механізм побудований на магнітного запису. Зовні буде непросто зрозуміти, як дізнатися швидкість жорсткого диска. Під пластиковим корпусом розміщені магнітні диски і зчитує головка. В робочому стані вона не стосується пластин. Мінімальна відстань між деталями забезпечує процес читання і запису інформації завдяки потоку повітря.


Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска
Зараз жорсткий диск все більше отримує критики з боку користувачів. Особливо після появи твердотільного накопичувача. Завдяки SSD користувачі дізналися, що в системі може стояти більш швидкісний диск, який легко справляється з самими ресурсоємними завданнями. Але поки що твердотільні накопичувачі дуже дорогі, тому більшість використовує лише комбінований варіант, або зовсім воліє обходитися без SSD.

Характеристики жорсткого диска

Перш ніж зрозуміти, як перевірити швидкість жорсткого диска, необхідно розуміти, які ще є параметри вінчестера, які б вплинули на продуктивність пристрою. Інтерфейс ЖД зараз універсальний. SATA III є найпоширенішим варіантом взаємодії двох пристроїв, в нашому випадку вінчестера і ПК. Завдяки інтерфейсу можна підключити ЖД до комп'ютера, і вони будуть взаємодіяти коректно. Крім SATA також доступні eSATA, SAS, FireWire і т. д.


Вибираючи жорсткий диск, користувач звертає увагу на ємність. Для багатьох це найголовніший параметр, оскільки потрібно розраховувати, який обсяг інформації можна буде зберегти. Зараз найбільш оптимальним є ЗАЛІЗНИЧНИЙ об'ємом 500 середню швидкість передачі даних. В даному випадку краще вибирати вінчестер, який би мав показник від 7200 оборотів в хвилину. Хоча для домашніх ПК може підійти пристрій зі швидкістю 5400 і 5900. Але потрібно бути готовим до того, що завантаження системи і ресурсомісткі програми будуть завантажуватися повільно.
цьому випадку - спеціальні утиліти. Завдяки програмі можна з'ясувати будь-які параметри вінчестера, а також просканувати пристрій на наявність помилок.
Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска
Але не тільки софт може допомогти дізнатися, як перевірити швидкість жорсткого диска. Завдяки програмним компонентам комп'ютера також можна здійснити аналіз параметрів пристрою.

Програмні компоненти

Щоб перевірити швидкість читання і запису жорсткого диска, необхідно використовувати спеціальну команду. Але для цього потрібно запустити «Командний рядок». В «Пуск» потрібно вибрати розділ «Службові», а далі Windows. У новому вікні можна знайти «Командний рядок». Далі правою кнопкою миші (ПКМ) необхідно запустити сервіс від імені адміністратора. Також можна використовувати комбінацію клавіш Win + R, де «Win» - значок операційної системи на клавіатурі. У рядку «Виконати» необхідно ввести команду «cmd». Для тестування вінчестера необхідно ввести команду «winsat disk», не використовуючи лапки. Система збере всі дані про пристрій і виведе їх в діалоговому вікні. На що потрібно звернути увагу?
Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска
Disk Random 16.0 Read, Disk Sequential 64.0 Read і Disk Sequential 64.0 Write. Тут же буде вказано індекс продуктивності пристрою, який також можна знайти у властивостях системи. Щоб отримати додаткові відомості про ЗАЛІЗНИЧНИЙ, необхідно не виходячи з «Командного рядка» вводити потрібні команди. Наприклад, щоб визначити швидкість читання, вводимо «-read», записи - «-write» (без лапок).

Програми

Але найкраще тест жорсткого диска можна провести з допомогою допоміжних програм. Наприклад, CrystalDiskMark простий і зрозумілий софт, який допоможе зібрати дані про вінчестері і твердотільні накопичувачі. Його можна встановити на комп'ютер з операційною системою Windows XP і вище. З офіційного сайту можна завантажити утиліту безкоштовно і з російським інтерфейсом. Також можна використовувати програму AS SSD Benchmark. Ця утиліта схожа на попередню, має аналогічний інтерфейс. Вона швидко збирає дані про вінчестері або твердотільний накопичувач і систематизує їх у просту таблицю. Незважаючи на англійський інтерфейс, у звіті все одно можна розібратися і знайти необхідні дані.
Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска

Налаштування програми CrystalDiskMark і AS SSD Benchmark

Перед запуском сканування програми необхідно налаштувати її. Насамперед необхідно вибрати кількість циклів. Багато рекомендують залишити значення, яке вказано за замовчуванням. Далі необхідно виставити розмір файлу, який буде містити результати тесту. Досить буде 1 GB.

Нижче потрібно вказати диск, який необхідно аналізувати. Тут все залежить від того, який розділ цікавить користувача. Нарешті, потрібно натиснути кнопку «All» і запустити тестування.
Як перевірити швидкість жорсткого диска? Тест жорсткого диска

Розгін

Досвідчені користувачі знають, що практично будь-який компонент системи можливо покращити. Тому не дивно, що багато хто хоче дізнатися, як збільшити швидкість жорсткого диска. Звичайно, можна заглибитися в це питання, розібратися в технологіях оверклокінгу вінчестера, але є великий ризик того, що недосвідчений користувач може зіпсувати пристрій, що призведе до збоїв у системі. Тому багато пропонують регулярно виконувати деякі операції, які допоможуть нехай незначно, але все ж прискорити роботу ЖД. Бажано регулярно проводити перевірку диска. Для цього потрібно перейти в «Мій комп'ютер», вибрати один з розділів і клікнути по ньому ПКМ. Після вибрати «Властивості» і зайти у вкладку «Сервіс». Тут же можна зробити дефрагментацію диска.

Популярі новини
Загрузка...