Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою

129 0 Новини високих технологій

Серед всіх можливих збоїв, що виникають при використанні VPN-підключення, однією з найпоширеніших можна назвати помилку 769 (вказане призначення недосяжно). Що означає її поява, в чому причина збою, і як усунути неполадки шляхом використання найпростіших методів, доступних будь-якому, навіть самому непідготовленому користувачеві, й піде далі мова.

Що означає поява помилки VPN 769?

Для початку давайте розберемося, чому, власне, виникає збій з видачею повідомлення про помилку та її короткому описі. Зрозуміло, що пересічному користувачеві надана інформація не говорить зовсім нічого. Так в чому ж причина обриву зв'язку? В більшості випадків експерти і фахівці сходяться на думці, що збій провокується проблемами з мережевим обладнанням або неправильними налаштуваннями підключення (у властивостях протоколів неправильно вказані значення шлюзу, маски підмережі і т. д.). Таким чином, відразу стає зрозуміло, що відновити працездатність підключення можна як раз перевіркою вищевказаних компонентів.


Що робити в першу чергу?

Зазвичай при появі помилки 769 багато хто не звертають уваги на стан мережевого підключення. Для початку хоча б подивіться, чи не варто хрестик на іконці з'єднання в системному треї. Цілком можливо, що мережевий кабель просто не підключений або зламався. Переподключите його і перевірте стан підключення знову. Принагідно слід звернути увагу на активність самого підключення VPN. Щоб довго шукати потрібний розділ в «Панелі управління», викличте консоль «Виконати», введіть команду ncpa.cpl, а потім подивіться на значок підключення до оператора зв'язку або провайдера, яке відповідає встановленим VPN-з'єднання.
Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою
Якщо бачите, що значок не активний, через меню ПКМ виберіть пункт увімкнути.

Виправлення помилки 769 з використанням самих примітивних способів

Проте може бути і так, що з підключенням все в порядку, а зв'язки все одно немає.
Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою
У разі появи повідомлення про помилку 769 (припускаємо, що трохи раніше все працювало) спробуйте зробити відкат системи, задіявши точку відновлення, обирану зі спеціального списку, що передує за часом появи збою.


Іноді з'єднання може блокуватися іншими шкідливими програмами. Тут вихід очевидний: виконайте поглиблене сканування комп'ютера на наявність вірусів, але використовуйте для цього не штатний, а портативні утиліти (наприклад, Dr. Web CureIt або програми з загальним назвою Recue Disk, записані на знімний носій у вигляді звичайної флешки або оптичного диска, з яких потрібно буде провести завантаження до старту Windows, виставивши пристрій першим у черзі завантаження в параметрах первинних систем BIOS/UEFI.

Питання встановлення та оновлення драйверів

Тепер припустимо, що поки жоден з вищенаведених способів помилку 769 не виправив. Як вчинити в такій ситуації? Багато фахівці настійно рекомендують перевірити стан драйверів обладнання, що відповідає за організацію мережевих підключень. Зокрема, це стосується мережевих адаптерів і самих модемів. При необхідності програмне забезпечення потрібно оновити. Правда, покладатися на базу даних операційних систем Windows не варто.
Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою
Оскільки підключення відсутня, краще завантажити необхідні драйвери з офіційного сайту виробника обладнання, а потім самостійно інтегрувати свіжу версію в систему. Що стосується модемів, можна спробувати видалити існуючі драйвери, а потім інсталювати їх заново з диска або носія з програмним забезпеченням, який поставлявся оператором або провайдером при покупці пристрою. На крайній випадок, просто видаліть модем з системи, використовуючи для цього стандартний Диспетчер завдань», а після виявлення пристрою вкажіть Windows розташування драйверів на знімному диску. Примітка: іноді можна інсталювати драйвери з бази даних програми DriverPack Solution, яка на сьогоднішній день вважається однією з найбільш повних і підтримує практично всі відомі пристрої.
Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою
Принагідно тут же в «Диспетчері» перевірте, чи включено використання самих пристроїв. Для цього в меню ПКМ виберіть пункт увімкнути або «Задіяти», якщо обладнання дійсно з якихось причин виявилося відключеним.

Кардинальні заходи

Тепер припустимо, що помилка 769 не виправляється взагалі ніяк, хоча вищеописані проблеми відсутні або усунені. У цій ситуації залишається тільки видалити наявне підключення, скористатися пунктом створення нового підключення в розділі управління мережами і загальним доступом «Панелі управління», вибрати пункт підключення до Інтернету і створити його заново, прописавши параметри, надані провайдером або оператором зв'язку. У першу чергу, зверніть увагу на властивості протоколу IPv4 щоб там було зазначено автоматичне отримання всіх адрес, включаючи IP і DNS.
Помилка 769 VPN-підключення: найпростіші методи виправлення збою
Якщо з'єднання не працює і після цього, а помилка 769 вискакує з завидною постійністю, спробуйте прописати для DNS-серверів безкоштовні комбінації, наприклад, від компанії Google, як це показано на зображенні вище, цілком можливо, саме таке рішення і допоможе вирішити проблему. Нарешті, якщо не допомогло, зверніться в службу технічної підтримки, де вам можуть порадити, які саме кроки можна зробити для відновлення зв'язку.

Популярі новини
Загрузка...