Материнські плати AM3: характеристики і різновиди.

189 0 Новини високих технологій

Материнські плати AM3 розроблені тільки для процесорів з чіпом AMD. Іноді трапляється так, що сокети нового покоління можуть приймати процесори з попередніх серій. Далі буде представлено декілька материнських плат і процесорів, підходять до них.

Різновиди материнських плат AM3

Перший учасник списку - це ASrock 960GM, розмір якого маркується, як micro-ATX. Може підтримувати до 8 гігабайт оперативної пам'яті, на яку виділено два слоти формату DDR3. Є інтегрований графічний процесор Radeon HD3000.
Материнські плати AM3: характеристики і різновиди.
Наступна материнська плата socket AM3 Gigabyte GA-770T має стандартний, повний розмір, в якому є безліч роз'ємів під різні потреби. Максимальна частота роботи оперативної пам'яті не перевищує 1666 мегагерц. Слотів пам'яті також як і в попередній платі - 2 штуки. Також є підтримка користувацьких налаштувань в біосі, що дозволяє відрегулювати параметри по своєму смаку.


Далі представлена материнська плата з розмірами mini-ITX, іменована Pegatron APX85 в якій також два слоти для оперативної пам'яті, але частота набагато нижче - всього 1333 мегагерц. Вбудована відеокарта Radeon HD 4200. Четвертий учасник списку - це MSI GF615M, розміри якого іменуються як micro-ATX. на відміну від попередніх представників плат, у цієї варто чіпсет не від "червоних", а від INVIDIA, з маркуванням GeForce 6150 SE. MSI 740GM є ще одним володарем сокет АМ3 материнська плата якого відповідає форм-фактору micro-ATX. Дана материнська плата може підтримувати технологію Hybrid CrossFireX, яка дозволяє підключати до чотирьох відеокарт Radeon, з метою підвищення продуктивності у вимогливих іграх.


Остання в списку материнська плата Tyan S8005 яка за розмірами маркується, як АТХ. Розроблена вона на чіпсеті AMD SR5650 і здатна, на відміну від попередніх материнських плат, розмістити на собі чотири слоти оперативної пам'яті. Інтегрована відеокарта називається Aspeed AST 2050.
Материнські плати AM3: характеристики і різновиди.

Відповідні процесори

Так як сокет в материнській платі АМ3 то процесори підійдуть тільки від виробника AMD. Процесори можуть бути як одна, так і дві й четырехьядерные. Наприклад, процесор Athlon ll X2245 володіє двома ядрами, частота яких становить 2900 мегагерц. Кеш другого рівня працює зі швидкістю 2048 кілобайт. Ядро процесора носить назву Regor і має 45-нанометровий технологічний процес. Цей CPU для материнської плати AM3 носить назву Sempron 130 Sargas, який працює з частотою до 2600 мегагерц. Об'єм кешу другого рівня - 512 кілобайт. AMD FX-4320 розрахований на сокет АМ3+, але може працювати і на сокет АМ3. Четирехьядерний процесор має кешем другого і третього рівня, з частотою до 4096 мегагерц. Техпроцес у цього процесора набагато менше - 32 нанометра, що забезпечує кращу роботу і продуктивність. Ядро процесора називається Vishera.
Материнські плати AM3: характеристики і різновиди.
Ще один процесор для материнських плат з АМ3 - це Phenom ll X4 ядро якого називається Deneb. Чотири ядровими потоку забезпечують кеш другого рівня об'ємом 2048 кілобайт, і третього - 6144 кб. Робоча частота процесора становить 3000 мегагерц, а техпроцес дорівнює 45 нанометрам.

Примітки

Материнські плати AM3 вимагають гарного охолодження, так як багато користувачів відзначали сильний нагрів південного мосту та інших частин плати. Більшість плат з цим роз'ємом за розмірами підходять тільки для корпусів, розміром мікро і міні АТС.

Популярі новини
Загрузка...