Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

518 0 Новини високих технологій

У сучасному світі існує велика кількість можливих способів доступу в інтернет. Ми ж пропонуємо вам поговорити про традиційному (навіть для багатьох злегка застарілому), який між тим виділяється своєю надійністю і поширеністю. Мова йде про комутованому доступу в інтернет. У статті ми розкриємо особливості такого зв'язку, його переваги, необхідні компоненти і інші важливі характеристики.

Що це?

Комутований доступ в інтернет в деяких випадках називають віддаленим доступом. Ще одне найменування - dial up. З англійської буквально - "виклик", "набору". Комутований доступ в інтернет - це:
 • Один із способів підключення до інтернету, де для зв'язку між модемами використовується комутована телефонна лінія. Простий, прийнятний вихід для юридичних осіб, для фізичних осіб, які не потребують постійному доступі до інтернет-мережі.
 • Сервіс, який дозволяє комп'ютеру, використовуючи тільки телефонну мережу загального користувача і модем, підключатися до сервера доступу або іншого комп'ютера для ініціалізації сеансу обміну даними. Наприклад, для доступу до того ж інтернету.
 • Доступ до інтернету на домашньому комп'ютері.
 • Модемний віддалений доступ до корпоративної мережі з використанням спеціального двухточечного протоколу РРР.
 • Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Потрібне обладнання

  Таким чином, список необхідного обладнання для комутованого доступу в інтернет простий:


 • Персональний комп'ютер або ноутбук.
 • Модем.
 • Телефонна лінія.
 • Переваги доступу

  Комутований доступ в інтернет - це наступні незаперечні переваги:
 • Можливість використання для доступу в Інтернет вже проведеної в квартиру телефонної лінії.
 • Пропонує доступ до Інтернету скрізь, де є телефонні лінії для дротяних апаратів.
 • Низька вартість як самого підключення, так і обладнання. Іншими словами, користувач в цьому випадку практично не несе ніяких витрат. Вартість модемів прийнятна. Потрібно зазначити, що вони вже вбудовані виробником в деякі моделі сучасних ноутбуків.
 • Простота проведення підключення.
 • Простота оплати. Якісь провайдери пропонують абонентам купувати спеціальні картки. Для активації платежу достатньо вказати серію, номер такого придбання. В інших випадках послуга надається в кредит. Рахунок за неї приходить у квитанції за оплату користування проводовим.
 • У розвинених країнах світу комутований віддалений доступ уже представляється абонентам абсолютно безкоштовно! Це прекрасна можливість людям зі скромним бюджетом насолодитися заняттям в Глобальній мережі.
 • У багатьох віддалених сільських населених пунктах комутований доступ до Мережі залишається і донині єдиною можливістю виходу в інтернет.
 • Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Недоліки доступу

  Комутований доступ за технологією dial up - все ж застарілий спосіб зв'язку, порівняно давно замещенный більш функціональними і високошвидкісними. Давайте звернемо увагу і на його прикрі недоліки:


 • Обмежена швидкість передачі даних. Самий "хворий" пункт. Якщо сучасні мережі здатні забезпечити швидкість передачі інформації 100 Мбіт/сек - 1 Гбіт/с, то для комутованого доступу це неможливо. Максимальні можливості сучасних моделей - 56 Кбіт/сек. Однак в основному пристрої працюють на швидкості 30 Кбіт/сек. Більш того, на продуктивність мережі також впливають наступні параметри: функціональність модему, наявність/відсутність перешкод у самої телефонної мережі.
 • Оплата нараховується оператором по часу, який користувач провів в мережі. При цьому обсяг переданих/прийнятих даних (трафіку) не береться в розрахунок.
 • Провайдер встановлює певне місце для сеансу зв'язку. Після закінчення цього періоду користувача роз'єднують. Для наступного з'єднання потрібно зробити дозвон. На це (в залежності від провайдера, місця розташування самого користувача) може піти від кількох секунд до цілої години.
 • Під час користування інтернетом при даному способі доступу не представляється можливим розмовляти по провідному телефону.
 • Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Різновиди доступу

  Типи комутованого доступу можна розділити по використанню протоколу стиснення даних:
 • Стандарти V. 42 V. 42bis, V. 44. Дозволяють передавати стислі файли на швидкості 160 Кбіт/сек, текст - до 320 Кбіт/сек.
 • ISP. Робоча пропускна спроможність - близько 350 Кбіт/сек. Максимальна - до 1000 Кбіт/сек. Головний недолік протоколу: втрата якості переданих даних. Нерідко провайдери називають такий тип комутованого доступу "високошвидкісним дайлапом".
 • Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Доступність підключення

  Комутований доступ (dial up, "дайлап", жаргонна - "діалап") - один з найбільш доступних способів підключення до інтернету. Фактично для з'єднання через модем не вимагається наявності ніякої додаткової інфраструктури, крім телефонної мережі. Як ми вже відзначали, подібне підключення (через телефонну лінію і модем) і сьогодні залишається єдиним доступним для багатьох сільських населених пунктів як у нашій країні, так і в інших державах світу. Проведення широкосмугового доступу там неможливо і з-за низької щільності населення, і з-за невідповідності багатьох факторів вимогам такої мережі.
  Комутований аналоговий доступ - часом єдина можливість користування інтернетом людьми з обмеженими фінансовими можливостями. Його відрізняють низькі ціни за використання послуги. Все більше і більше світових операторів зв'язку представляють своїм абонентом можливість "дайлапа" абсолютно безкоштовно.
  Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Причини незатребуваності послуги

  Однак, незважаючи на технологічну і фінансову доступність, комутований доступ з кожним роком втрачає свої позиції, стає незатребуваним у населення. Причини - у виявлених нами недоліки. Як: порівняно великий час на дзвінки, визначення вартості послуги часу, проведеного в мережі (а не за обсягом трафіку). Найбільше невдоволення, виходячи з відгуків користувачів, - комутований доступ, по факту, є непостійною, тимчасової зв'язком, яка може бути розірвана в будь-який момент. Якщо ви працюєте в Мережі, граєте в ігри на сервері, то необхідність повторного підключення, раптовий розрив з'єднання негативно позначаються на продуктивності вашої діяльності.

  Продуктивність

  І ще одна важлива характеристика доступу. Як ми вже згадували, найбільша теоретична швидкість сучасних модемів сьогодні становить 56 Кбіт/сек. Але за фактом вона не перевищує 40-50 Кбіт/сек. Середні показники і того нижче - 30 Кбіт/сек. На швидкість передачі даних впливає і таке: якість самого пристрою - модему, зашумленість телефонної лінії. При дії негативних факторів вона може знизитися до зовсім несерйозних 15 Кбіт/сек. І ще один негативний момент. Комутований доступ також відрізняє високий час затримки відповіді (до 400 мілісекунд). А така характеристика робить неможливим, наприклад, проведення відеоконференцій, онлайн-ігри. Проте, за відгуками користувачів, багато примудрялися грати з використанням модему в "Сімс", "Галактики Зоряних воєн", "Варкрафт" та ін.
  Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси

  Заміна широкосмуговим доступом

  Вже на початку двотисячних звичний доступ в інтернет через модем повсюдно став замінюватися більш функціональним широкосмуговим за технологією DSL. Мінімальна швидкість передачі даних склала 128 Кбіт/сек. Перевагу комутованому доступу широкосмугового інтернету стало повсюдним і з-за цін на послуги. Більш того, багато сайтів пропонують настільки об'ємні дані (тривимірні зображення, аудіо-, відеофайли), з якими не впоратися колишнім модемів. Але, треба сказати, комутований доступ ще не скрізь втратив свої позиції. Він як і раніше актуальний у тих областях, де не потрібна передача даних у високошвидкісному режимі.
  Також треба пам'ятати про те, що десь проведення широкосмугових мереж економічно невигідно або просто неможливо. Незважаючи на те, що вже давно заявили про себе бездротові технології, організувати подібну інфраструктуру на практиці дуже складно. Причина в низькій прибутковості, високої вартості впровадження, погану якість зв'язку.
  Комутований доступ в інтернет: види і типи підключення, налаштування обладнання, плюси і мінуси
  Оператори також підвищують привабливість колись популярного "діалапу" економічно. Наприклад, у Росії, якщо ви бажаєте тільки переглядати електронну пошту, читати текстові файли в інтернеті, спілкуватися в месенджерах, заплатите за "дайлап" близько 150 рублів на місяць. Комутований доступ до Глобальної мережі сьогодні, на жаль, вважається вже чимось застарілим. Хоч у якихось регіонах земної кулі він залишається єдиним шляхом до інтернету. Багато користувачів сьогодні зупиняються на ньому з-за низької ціни подібної послуги.

  Популярі новини
  Загрузка...