Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

280 0 Новини високих технологій

У категорії будівельних стратегій на ПК не так багато кандидатів на звання культових проектів. Даний жанр приваблює деяку частину аудиторії своїм розміреним ігровим процесом і необхідністю завжди використовувати мислення. Все ж за роки розвитку ігрової індустрії виходило кілька шедеврів, про яких піде мова в цій статті.

Ціла серія

Розмова про будівельних стратегіях на ПК слід починати з піонерів жанру, а саме серії The Settlers. Цей проект розвивається з 1993 року і обріс великою кількістю продовжень. Сюжет тут відсутній через непотрібність. Гравцеві розповідають, що частина людей, з певних причин вирішила переселитися на вільні землі, а він повинен допомогти звести їх поселення і розвинути до найвищого рівня. Геймплей приваблює своєю складністю, адже тут доведеться добувати десяток ресурсів і шукати кожному правильне застосування. Стеження за настроєм мешканців також присутня. Гравцеві тільки залишається вибрати епоху і підібрати під неї відповідну частину серії.


Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Складності в освоєнні

Проект Banished повинен входити в список кращих будівельних стратегій на ПК. Він не винаходить нових механік, але дотримується всіх законів жанру, що обов'язково сподобатися закоренілим фанатам. Гравцям пропонується взяти під управління невелике село десь у північному регіоні Європи. Принад додає епоха Середньовіччя з усіма історичними складнощами. Починається подорож з того, що група людей у кілька сімей вирішує освоїтися на вільній землі. У них обмежений запас ресурсів, а тому користувачам в першу чергу доведеться налагодити постачання матеріалів. Далі будівництво відбувається за всіма канонами жанру – організація житла, роботи тощо. Головною фішкою гри є складність. Сувора епоха постійно підкидає випадкові події. Це може бути напад войовничих сусідів, що вирують звірі, холоду і кілька інших умов. Проект кидає виклик гравцеві, а тому так сильно привертає до себе увагу.


Виживання у всій красі

У рейтинг кращих будівельних стратегій на ПК в 2018 році стрімко увірвався шедевр під назвою Frostpunk. Сюжет переносить гравця в 19 століття. У світі настало глобальне похолодання, температура стрімко падає. Порятунок люди знайшли тільки біля величезних вугільних генераторів, які виробляють значну кількість тепла. Користувачам належить управляти однією з таких груп, що залишили Лондон і дісталися з втратами до ями з технологічним дивом. Гра привертає постійним викликом. Тут стеження за ресурсом є важливою частиною ігрового процесу. Закінчується вугілля, почнуться смерті від обмороження. Користувачам доведеться ретельно думати про будівництво необхідних споруд, дослідженнях життєво важливих технологій, а також закони, які передбачають моральний вибір. Наприклад, введення дитячої праці або використання трупів для трансплантації органів. Все це відбувається в умовах регулярного зниження температури. Користувачам доведеться постійно шукати компроміс між показниками «надії» і «невдоволення».
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Ще одна новинка

У 2018 році з'явилася друга примітна гра - будівельна стратегія на ПК під назвою Surviving Mars. Вона заслуговує на увагу вже за один сеттінг, адже нечасто у гравців з'являється можливість відправитися на освоєння інших планет. Сюжет розповідає про те, як людство досягла величезного прогресу в технічному плані і вирушило освоювати Марс. На Землі кількість ресурсів стрімко висихає, а тому колоністам не слід очікувати поставок в шаттлах. Користувач повинен своїми силами почати розвиток, враховуючи всі особливості місцевості. Мешканці повинні постійно мати доступ до потрібного кількості повітря, їжі, а видобуток ресурсів тут проходить не по стандартним канонами жанру. Проект відзначився тягучим ігровим процесом з постійним дослідженням поверхні Червоної Планети. Гравці витратять перший час на освоєння всіх механік, після чого почнуть активно покращувати життя перших мешканців Марса. Для справжнього драйву можна вибрати високу складність.
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Управління державою

На думку багатьох фанатів, будь-яка заслуговує уваги будівельна гра стратегія на ПК повинна брати розмахом подій. З цим немає жодних проблем в проекті під назвою Tropico 5. У цьому проекті акцент робиться на економічну складову. Користувач бере під управління невелика держава в Латинській Америці. Зубожілий регіон повинен перетворитися у справжній рай, але для цього необхідно приймати правильні рішення. Увага гравців розробники акцентують на рівні життя і забезпеченості населення. Вселяє вражаючий список доступних для споруди будівель – від видобутку енергії до розважального сектора. Нікуди не ділися в серії і класичні канони за типом стеження за благоустроєм, правильне розташування будівель, налагодження поставок ресурсом. Особливістю серії можна відзначити дипломатичні відносини. Лідера маленької країни звуть Ель Президентові і з ним хочуть дружити навіть найвпливовіші держави. Вибирати краще п'яту частину, але при пошуку будівельних ігор на слабкий ПК підійде і четверта.
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Варіації епох

Деякі гравці вважають за краще вибирати для себе розвагу на комп'ютерах так, щоб у ньому можна було проводити багато годин. Не всі ігри з будівельною технікою на ПК і розвитком власних поселень можуть запропонувати. Приємним винятком є серія Anno. Кращими представниками в ній вважаються проекти 17011503 і інші більш старі. У них зароджувався ігровий процес, в якому економічна складова сильно присікалася з дослідженнями. Гравців поміщають на відкриту територію, де необхідно почати будувати своє містечко. Накопичення ресурсів, розвиток технологій, підвищення задоволеності населення та інші канони жанру присутній. Більше інтересу викликають подорожі по регіону з дослідженнями нових територій. По ходу розвитку гравець буде знаходити інші фракції. З ними можна вступати у дипломатичні відносини, торгувати або воювати. За роки розвитку серія Anno обросла різними проектами. Один пропонує відправитися в найближче майбутнє 2070 року, інший же занурить користувачів футуристичні зміни 2205.

Незвичний сеттінг

Кращі будівельні ігри на ПК у гравців асоціюються з нинішньою добою в більшості випадків. Причиною тому популярність нових проектів у цьому сеттінгу. Розробники Nothgard вирішили зробити ставку на іншу епоху. Вони пропонують взяти під управління поселення вікінгів у часи 6-7 століття, коли цей народ активно розвивався в північних регіонах Європи. Замість звичайного реалізму гравцям пропонується відчути магічну привабливість скандинавських міфів. По ходу проходження кампанії гравці зіткнуться з різними істотами. Ресурси тут використовуються також не зовсім стандартні. Цілі ж більш звичні – привести своє поселення до успіху. Для цього крім концентрації на достатку їжі і теплі гравцям необхідно наймати військові загони, формувати армію. Воювати тут доведеться часто, особливо оборонятися. Це відмінно лягає в сеттінг постійних протиборств тієї епохи. Ігровий процес не раз зможе здивувати навіть найдосвідченіших фанатів категорії.
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Класика в чарівній обгортці

Всі перераховані вище будівельні стратегії на ПК в списку кращих відзначилися своєю фішкою. Будь-сеттінг, ігрові механіки, поєднання жанрів тощо. Поряд з цим присутні у категорії та класичні проекти з типовим ігровим процесом. Розробники Cities: Skylines взяли на озброєння перевірений метод. Вони досліджували категорію, відібрали найбільш звичні і відмінно працюють елементи, щоб з'єднати воєдино. В результаті вийшла гра, яка отримала відмінні відгуки у преси і самих користувачів. Це типовий містобудівний симулятор, де пропонується звести найкращий у світі мегаполіс. Гравець починає з чистого величезного поля і зі стартовим капіталом. Кінцева мета одна, а по ходу виконання завдання будуть даватися більш дрібні місії. Головне тут - стежити за ресурсами, благоустроєм та ретельно планувати розміщення інфраструктури. Здавалося б, нічого оригінально тут немає, але проект заманює з перших хвилин, плюс в ньому приємна візуальна складова.

Споруда вічного міста

Ігри про будівельну техніку на ПК виходять ще рідше, ніж містобудівні симулятори. У них розмах подій набагато менше, кожен з кандидатів цього рейтингу - тому підтвердження. До переліку необхідно додати також гру «Цезар III». Цей проект закидає користувачів в епоху Стародавнього Риму. Вічне місто був взірцем культури і величі, гравцям дають можливість на порожній карті переплюнути оригінальний варіант. Концепція створена за канонами жанру, головною особливістю є химерність будівель. Їх стилістика повністю списана з будівель тих часів. По ходу розвитку гравець буде отримувати різні завдання від губернатора. Це може бути підвищення благоустрою або підняття розважальної інфраструктури на новий рівень. Вони з'являються лише в той момент, коли гравець не звертає уваги на важливі фактори. В іншому присутня повна свобода дій.

Вдале поєднання жанрів

Не зовсім стандартний проект для категорії The Guild 2 також гідний згадки в рейтингу кращих будівельних стратегій на ПК. Гра поєднує в собі економіку і елементи РПГ у вигляді древа розвитків. Починається все з того, що гравець в епоху Середньовіччя повинен вибудувати свою династію і зайняти як можна більш високу посаду в політиці. Це є головною метою всієї кампанії, а разом з дипломатичними перипетіями проходить зведення власної невеликий імперії. Будівля замку, економічні питання доходу, наймання працівників – ці елементи лише частина великого ігрового процесу. Проект не набридає з часом, адже тренування в одиночному режимі можна використовувати для битв з іншими користувачами. Розробники реалізували зручний мультиплеер з різними картами і завданнями.
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Операції з транспортом

У подібному жанрі ігор на ПК будівельна техніка відсутня, будівлі зводяться автоматично при наявності потрібної кількості ресурсів. Навіть розробники Transport Fever скористалися цією фішкою. Багатьом користувачам не подобається спостерігати за довгої спорудою в режимі реального часу, їх цікавить результат. Згаданий проект відрізняється від всіх перерахованих вище ігор, адже зосереджений на створенні транспортної імперії. Гравець в ході розвитку пройде шлях від перших різновидів техніки до сучасних потягів і літаків. Основним завданням є прокладання правильних торгових шляхів. Біля них доступні до будівництва міста, але операції з інфраструктурою обмежені. Населені пункти повністю залежать у своєму благоустрої від того, який дохід принесе транспорт користувача в даному регіоні. Величезна кількість варіацій дій змушує з головою занурюватися в атмосферу гри.
Будівельні стратегії на ПК: огляд кращих ігор

Подорож в космос

Будівельні технології на ПК цієї категорії проектів розвинені слабо. Користувач не побачить докладного процес зведення кожного з будівель, але розробники ніколи не роблять на цьому акцент. Гравців залучає динаміка розвитку своїх міст або поселень і з цим немає жодних проблем в шедеврі Aven Colony. Історія розповідає про те, як з Землі була вислана експериментальна експедиція в космос для освоєння його просторів. Колоністи висадилися на невідомій планеті, і в цей момент гравець вступає в дії. Йому необхідно створити якісні умови для життя громадян. Вони повинні мати постійно чисте повітря, їжу, місця для ночівлі і працювати. Заважати цьому будуть різноманітні катаклізми та невідомі форми життя.

Популярі новини
Загрузка...