Кращий містобудівний симулятор на ПК

611 0 Новини високих технологій

Всякий містобудівний симулятор на ПК має свої відмінні риси, за які він заслужив своє місце в списку відомих ігор. У ТОП-10 таких проектів є місце і для старих розробок, адже автори останнім часом рідко випускають новинки даного жанру. Кожна з ігор виділяється сеттінгом і своїми ексклюзивними можливостями для гравця.

Риси жанру

Містобудівний симулятор на ПК в основі має велику кількість елементів стратегії, адже користувачеві доведеться заснувати поселення і розвивати його до максимального рівня. В таких проектах одну з ключових ролей відіграє благоустрій мешканців у цьому місті або селищі. Користувачеві доводиться розвивати торгівлю, сектор розваг, стежити за культурою, релігією і навіть вести дипломатичні переговори. Все залежить від того, наскільки автори подбали про різноманітність гри геймплея. Будувати свої власні поселення і керувати ними багатьом людям цікаво, а тому варто знати кращі проекти цього жанру.

Класичне Середньовіччя

Категорію кращих містобудівних симуляторів на ПК відкриває гра Люка Ходоровича під назвою Banished. Сюжет досить простий у тому плані, що для проектів такого роду він і не потрібен. Група біженців в невеликій кількості знайшла гарне місце для життя і вирішує тут оселитися.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Далі починається роль користувачів, які цю задачу повинні втілити в реальність і максимально розвинути. Гра відрізняється реалізмом і серйозністю. Тут поняття «пережити зиму» не вважається звичайною справою. Всі жителі містечка повинні навчатися ремеслам, яких загалом є 18 штук. На карті ресурси у вигляді дерева, руди, рослинності та іншого генеруються випадковим чином. Доведеться постійно посилати людей для їх збору і сподіватися на краще. Автор проекту подбав про те, щоб користувачі не розслаблялися при натисканні клавіш, а завжди пам'ятали про важливі для поселення аспектах. Тільки при таких умовах невелика село розростеться у величезний місто.

Во славу імперії

Багатьох користувачів напевно зацікавить той факт, що існує містобудівний симулятор на ПК, який перенесе гравця в часи Римської імперії. Цим сеттінгом відзначилася серія проектів Caesar, яка в свій час була на піку популярності. У плані геймплея кращою вважається третя частина, а у графічної складової контенту четверта розробка пішла набагато далі.

Кращий містобудівний симулятор на ПК
Суть гри в тому, щоб поступово вникати в історію Стародавнього Риму і попутно розвивати різні поселення. У грі існує кампанія, де користувач буде отримувати місії і поступово піднімати в званні. Тільки так можна стати справжнім цезарем і встати на чолі всієї імперії. Крім наявності продуманої кампанії проект залучає сеттінгом з графічної точки зору. Всі будівлі повторюють стилістикою споруди тих століть. Є такі культові споруди, як амфітеатр, Колізей, форуми і навіть статуї міфічних богів. Саме цим серія «Цезар» залучила більшість фанатів.

Новий світ

Багато шанувальників індустрії стверджують, що кожен містобудівний симулятор на ПК повинен відрізнятися сеттінгом, але насправді це не так важливо. Цей факт в черговий раз підтвердили французькі автори своїм шедевром City Life. Вони не стали придумувати багато нового і просто взяли за основу перевірену концепцію розвитку власного міста в сучасних умовах. Замість зовнішньої оболонки розробники зробили ставку на зовнішні фактори і за це отримали багато похвал в рецензіях.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Гра, крім загального благоустрою, звертає увагу користувача на культурно-соціальні групи в громаді, взаємодія між ними і конфлікти з різних причин. Гравцеві доведеться піклуватися про це поряд з наявністю грошей для розвитку, рівнем задоволення жителів та іншими параметрами. Французький проект часто називають клоном найбільш старих і відомих серій в категорії, але це не так. Шанувальник жанру з перших хвилин всередині світу відчує його унікальність і оригінальність.

Стандартно не означає погано

Кожен жанр ігрової індустрії має канони, за які його люблять користувачі, і їх порушення часто є ризикованим кроком. Автори проекту «Монте-Крісто» вирішили пройти перевіреним шляхом, адже їхня гра City Life вже була тепло сприйнята користувачами. Саме тому в 2009 році вони випускають новий шедевр Cities XL, який продовжує ТОП містобудівних симуляторів на ПК. На цей раз автори підкупили всіх тим, що зуміли всі стандартні елементи жанру прикрасити і подати в абсолютно новій оболонці.

Кращий містобудівний симулятор на ПК
В результаті цього любителі жанру грали протягом чотирьох років тільки в цей проект, якщо враховувати сучасний сеттінг. Користувачам сподобалася випробувана концепція поділу міста на квартали і споруди в них спеціалізованих будівель. Наприклад, житловий квартал повинен бути близько до торговельного району та максимально далеко від промислового. Це лише один елемент множини, які доведеться враховувати в грі.

Старий представник жанру

Всі, хто люблять такі ігри, містобудівні симулятори на ПК класичної середньовічної тематики оцінять по достоїнству. Найкраще звернути увагу на серію Stronghold. Проекти з цієї лінійки можна назвати стандартними представниками жанру, адже основну увагу користувача тут приваблює наявність військових кампаній проти зовнішніх ворогів. І все ж сильна економічна складова і необхідність постійно розвивати своє місто дозволили серії зайняти своє місце в категорії кращих симуляторів споруди міста.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Головним унікальним елементом тут є середньовічний характер населення. Персонажі не хочуть працювати, і їх необхідно змушувати це робити. Підвищення податків викликає бунти, і доводиться вводити кари або інші покарання. При цьому якість праці людей падає, і правителю необхідно влаштувати святкування для відновлення колишнього рівня задоволення. Подібний баланс знаходити досить важко, і це одна з головних завдань гравця.

Серія «Анно»

У пошуках містобудівних симуляторів для слабких ПК варто зупинити свій вибір на серії «Анно». Лінійка проектів стояла у витоків виникнення жанру і була однією з тих, хто створював канони. Протягом десятка років випуску проектів загальна оболонка змінювалася, користувачів переносили в різні століття, щоб була можливість спробувати розвиток поселення в усі історичні епохи. Велику роль в ігровому процесі відіграє економіка, дипломатія і розширення власних володінь.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Експансія завжди приваблює користувачів, але з розширенням територій стає складніше стежити за кожним аспектом. Військова складова представлена тільки короткими боями, а гравець переглядає лише звіти про них. З часом розробники «Анно» вирішили перейти в онлайн. Тепер грати може кожен користувач прямо в браузері. Тим не менше вся серія заслуговує того, щоб її випробував фанат симуляторів.

Стародавній Єгипет

Список містобудівних симуляторів на ПК повинен включати в себе таку культову гру, як Pharaoh. Тут роль грає унікальна тематика Єгипетської імперії, яка була неймовірно могутньою в стародавньому світі. Ігровий процес нагадує копію всесвіту «Цезар», адже розробниками двох проектів виступили одні і ті ж люди. Тут користувачам сильно сподобалося зовнішнє оформлення, адже навіть бічна панель тут створена в стилі кольорових ієрогліфів. В основі стоїть така ж тактика, як і в інших симуляторах. Користувач починає з невеликої ділянки землі, де туляться кілька будинків, а після кількох годин всередині світу з'являється місто в стилі Каїра часів до нашої ери. В іншому все зводиться до того, щоб організувати поселення, створити для людей умови роботи і розвиватися в такому напрямку. Перед гравцем часто будуть виникати непередбачені умови, щоб геймплей не ставав нудним і одноманітним.

Будівництво сучасного міста

Містобудівні симулятори на ПК 2016 року не змогли скласти конкуренцію проекту Cities: Skylines, який отримав найвищі оцінки від усіх авторитетних ігрових видань. Шедевр заслужив увагу фанатів тим, що в ньому знайдений компроміс між графікою, управлінням та різними дрібними цікавими деталями. Автори на початковій стадії з допомогою навчання детально пояснюють користувачеві всі принципи будови міста в грі.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Далі для користувача відкрита повна свобода дій, адже певного сценарію і завдань тут не передбачено. Графіка відточена під сучасний рівень, а кількість різних будівель заслуговує уваги. Тільки в Cities: Skylines гравець зможе проводити дослідження, будувати обсерваторії і навіть космодроми. Достатньо купити або завантажити даний проект, і він вже не відпустити вас, поки будівництво бажаного міста не буде завершено. Це вимагає багато часу, але задоволення в процесі розвитку отримано буде багато.

Тропічний рай

Серія Tropico входить в категорію кращих містобудівних симуляторів на ПК 2017 року з причини своєї унікальності. Розробники на виставці Е3 в червні анонсували вихід шостий частини, а поки йдуть роботи, користувачі можуть випробувати вже доступні проекти з лінійки. Сюжет розповідає про те, як розвивалася маленька країна в Латинській Америці з невеликого містечка до впливової держави.
Кращий містобудівний симулятор на ПК
Відбувається це в часи Холодної Війни, а тому США і СРСР хочуть роздобути собі в союзники гравця з його вигідним розташуванням на світовій карті. Вони регулярно надсилають подарунки, які слід використовувати на благо народу. Спочатку люди будуть жити в старих халупах, але з часом країна перетвориться до невпізнання. Крім важливого сюжетного елемента, варто відзначити унікальність всіх будівель в грі. Тут є як промислові заводи 60-х років минулого століття, так і різноманітні парки розваг з американськими гірками всередині.

Заслужене місце в жанрі

Очолює ТОП-10 містобудівних симуляторів на ПК серія SimCity. Перша гра лінійки була настільки популярна, що її вважають культовою і донині. Саме з неї почався цей жанр індустрії. Всі автори орієнтуються на канони, які в кінці минулого століття були закладені в першій частині. Вершиною мистецтва в серії і донині вважається SimCity 4: Rush Hour, адже після неї творча фантазія розробників вичерпалася, і наступні ігри виходили з оцінками не нижче семи балів. Перші шедеври запам'яталися живим світом, де кожен маленький чоловік у величезному мегаполісі біжить по своїх справах. Користувач міг реалізувати свої польоти фантазії в плані будівництва, і цим ніщо не заважало. Єдиною умовою було дотримання інфраструктури, яка зараз зустрічається навіть в нових іграх.

Популярі новини
Загрузка...