GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

141 0 Новини високих технологій

Характеристики GIGABYTE GA-P35-DS3L відносили до рішень середнього класу в рамках комп'ютерної платформи LGA775. Дана модифікація системної плати була універсальним компонентом і дозволяла створювати комп'ютери будь-якого рівня. Саме її можливостям і буде присвячений цей невеликий технічний огляд.

GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

Призначення

Характеристики GIGABYTE GA-P35-DS3L, як було раніше зазначено, позиціонують дану модель системної плати як рішення середнього рівня. У модельному ряду цього провідного виробника комп'ютерної техніки є більш функціональні рішення з більш високою вартістю, які націлені на створення високопродуктивних обчислювальних систем. До останніх належать ультимативні ігрові ПК, графічні станції і навіть сервери економ-класу. Також є системні плати з мінімальними можливостями, інтегрованою графікою і низькою вартістю. Такі пристрої найбільш оптимально задіяти при складанні офісних ЕОМ.


Розглянута в цьому огляді рішення розташовується строго посередині між цими двома класами системних плат. Як результат, його найбільш оптимально використовувати в ігрових системах середнього класу (номінально виробник відносить її до S-серії, яка позиціонується як gamer's Choice) або ж мультимедійних центрах, що спеціалізуються на перекодуванні відеоконтенту, наприклад. Як у першому, так і в другому випадку на базі такої плати можна створити дуже і дуже хороший системний блок з прийнятною вартістю і гідною функціональністю.

Комплектація

Скромна комплектація даного комп'ютерного компонента. У цей список виробник включив такі компоненти:
 • GIGABYTE GA-P35-DS3L.
 • Драйвера, записані на компакт–диск. Також на ньому можна знайти ще діагностичні утиліти і документацію.
 • Керівництво користувача.
 • Інтерфейсні кабелі для комутації накопичувачів форматів SATA і IDE.
 • Сталева пластина, яка використовується при складанні ПК.
 • Гарантійний талон.
 • Ключовою мінус раніше наведеного переліку – це відсутність у ньому спеціальних перехідників, з допомогою яких можна реалізувати електроживлення нових накопичувачів SATA. Як правило, в аналогічних комп'ютерних компонентах він включений в список поставки. У цьому випадку виробник з якихось причин не доукомплектував системну плату.


  GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

  Компонування

  Дана материнська плата має габарити 12" x 9.6". Тобто вона виконана в повнорозмірному форматі АТХ. В її верхньому лівому куті акуратно згруповані комунікаційні роз'єми і порти. Трохи правіше від них розташувалися твердотільні конденсатори системи живлення ЦПУ. Практично в самому центрі верхньої частини плати припаяний процесорний роз'єм LGA775. Праворуч від нього є слоти ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті, роз'єм живлення та порт підключення накопичувачів у виконанні FDD. Під процесорним роз'ємом розташувався «північний міст» чіпсету. Зверху над ним знаходиться алюмінієвий радіатор. Строго по центру пристрою виведений окремий слот для установки дискретної графічної системи. Також під ним виведені і інші роз'єми для монтажу зовнішніх контролерів. Праворуч від них впаяний в текстоліт «південний міст» чіпсету. Поряд з ним знаходяться комунікаційні порти накопичувачів форматів IDE і, звичайно ж, SATA. Поруч з ними виведений набір комунікаційних роз'ємів для підключення передньої панелі корпусу системного блоку.

  Чіпсет. Специфікації

  Характеристики GIGABYTE GA-P35-DS3L вказують на те, що в її основі лежить набір системної логіки від Р35 компанії «Інтел». «Північний міст» в цьому випадку має однойменну маркування, а «південний» - ICH9. Кодова назва даного набору мікросхем – BearLake. Цей чіпсет був представлений в 2007 році на комп'ютерній виставці Computex. Номінально цей набір системної логіки прийшов на заміну i965 і підтримував практично будь-які процесори для LGA775.
  GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

  Типи ЦПУ

  Характеристики системної плати GIGABYTE GA-P35-DS3L вказують на підтримку наступних моделей центральних процесорів:
 • Чіпи початкового рівня серій Celeron (моделі під кодовою назвою Conroe) і Celeron D, які використовувалися лише при створенні офісних робочих місць.
 • Мікропроцесори початкового рівня Pentium 4 (в тому числі і з підтримкою НТ сімейства Prescott, Cedar-Mill і Prescott-2М), Pentium D і Pentium Dual-Core. Такі ЦПУ чудово підходили для ігрових систем початкового рівня і саме їх можна було найбільш часто зустріти в сокеті цієї системної плати.
 • Чіпи лінійки Core 2Duo базувалися на найбільш передовій архітектурі за мірками 2007 року і дозволяли збирати ПК середнього класу. Вони забезпечували більш високу швидкодію і їх теж можна було зустріти в процесорному роз'ємі розглянутого комп'ютерного компонента.
 • Флагманські ЦПУ серій Core 2 Extreme Quad і теж можна встановити у сокет цієї плати. Тільки ось скромна система живлення не дозволить максимально розкрити можливості таких напівпровідникових рішень. Тому в зв'язці з ними вона зустрічається вкрай рідко.
 • ОЗП

  Материнська плата GIGABYTE GA-P35-DS3L укомплектована контролером оперативної пам'яті. Останній входить до складу чіпсета і націлений на роботу в поєднанні з модулями ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті DDR2. Рекомендовані значення частоти мікросхем можуть бути рівні 533/667/800/1066МГц. Саме в останньому випадку та забезпечується найвища швидкодія. Максимальний об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті обмежений 4Гб.
  GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

  Комунікаційний набір

  Типовим переліком портів для підключення зовнішніх периферійних пристроїв оснащена дана системна плата. У нього входять:
 • Два гнізда формату PS/2. До них комутується клавіатура і маніпулятор. З їх допомогою ПК отримує інформацію від користувача в процесі функціонування.
 • Один паралельний роз'єм LPT. До нього може бути підключено принтер, ПРИНТЕР або сканер. Тобто цей роз'єм використовується для отримання даних, так і для їх виведення.
 • Один послідовний порт СОМ. Його найбільш часто використовують в тих випадках, коли підключається до ЄВМ застаріла версія маніпулятора.
 • Також до складу комунікаційного переліку включений роз'єм RJ-45. Він застосовується для обміну інформацією з обчислювальною мережею.
 • Доповнює цей список чотири універсальних гнізда USB.
 • Окремо також потрібно відзначити наявність і акустичних портів.
 • Слоти розширення. Їх кількість

  Системна плата GIGABYTE GA-P35-DS3L оснащена такими слотами розширення:

 • Один роз'єм PCI і 16Х блакитного кольору для монтажу дискретного графічного прискорювача.
 • Два слоти PCI Е 1Х чорного кольору для установки нових модифікацій контролерів розширення.
 • Три роз'єми PCI білого кольору. Останні призначені для монтажу застарілих версій контролерів.
 • GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

  Відгуки. Актуальність компонента

  Характеристики материнської плати GIGABYTE GA-P35-DS3L позиціонували її як рішення середнього рівня. Саме для створення таких ПК її найбільш оптимально використовувати. У неї достатня комплектація, гарний комунікаційний список і сучасна елементна база. До того ж, вона підтримує будь-які чіпи для LGA775. Це її переваги. А от мінус у цього пристрою всього лише один – ця комп'ютерна платформа є застарілою. Тому розглядати її в якості основи нової ЕОМ недоцільно.
  GIGABYTE GA-P35-DS3L: характеристики, драйвери і огляд материнської плати

  Висновок

  У цьому огляді були описані технічні специфікації і характеристики GIGABYTE GA-P35-DS3L. Дана системна плата чудово підходила для складання ПК середнього рівня у 2007 і 2008 роках. На поточний момент вона повністю застаріла.

  Популярі новини
  Загрузка...