Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32

165 0 Новини високих технологій

Напевно при форматування флешки багато користувачів губилися при виборі нової файлової системи для неї. У самому справі, обиватель навряд чи знає, чим NTFS відрізняється від FAT32. А адже відмінності досить вагомі. У цій статті розкриємо основні відмінності цих трьох форматів. Звичайно, їх на порядок більше, але інші, за типом ext4 і HFS, неактуальні в рамках операційної системи Windows, так як використовуються для роботи в дистрибутивах на базі ядра Linux і Mac OS.

Що таке NTFS і FAT32?

Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32
Щоб зрозуміти, в чому різниця NTFS і FAT32 спробуємо дати їм визначення, адже не кожен користувач розбирається у всіх тонкощах комп'ютерної системи. Отже, FAT32 і NTFS – це файлові системи. У свою чергу, файлова система – це спосіб організації всієї надходить на накопичувач інформації. Без неї операційна система просто не зможе взаємодіяти з усіма даними на флешці або на жорсткому диску. Представлені файлові системи, як вже було відмічено, не є єдиними у своєму роді, але вважаються актуальними, тобто часто використовуються в Windows.


Тепер давайте позначимо критерії, за якими можна буде порівнювати між собою описувані файлові системи. Це необхідно для того, щоб розібратися, чим відрізняється від FAT32 NTFS. Отже, головними у цьому питанні є три аспекти:
 • Сумісність і системні вимоги.
 • Вплив на знос чіпів накопичувача.
 • Обмеження на розмір і кількість записуваних даних.
 • Ну а тепер можна приступати безпосередньо до розбору питання, чим відрізняється система FAT32 від NTFS.

  Критерій перший: сумісність і системні вимоги

  Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32
  Якщо флеш-накопичувач ви плануєте використовувати не тільки для комп'ютера, але і для інших мультимедійних пристроїв, то сумісність – це один з найважливіших критеріїв вибору файлової системи. Давайте розберемося, чим відрізняється FAT32 від NTFS в плані сумісності і системних вимог.


 • FAT32
 • FAT32 – найстаріша з представлених у цій статті файлова система. Її організація даних використовувалася ще в часи популярності операційної системи MS-DOS. З перерахованих систем вона ж і є найбільш оптимізованої для всіх типів пристроїв. Тобто ви без особливих проблем зможете використовувати її на новомодних девайсах начебто останніх смартфонів Android або відтворювати музику на стареньких аудиопроигрывателях. Що стосується системних вимог, то тут теж все лояльно. FAT32 не споживає великої кількості ресурсів комп'ютера і практично не навантажує процесор.
 • NTFS
 • Коли операційна система Windows отримала нову за тими мірками архітектуру NT, тоді і з'явилася на світ файлова система NTFS. Зараз вона вважається стандартною для всіх ОС «Віндовс». Однак незважаючи на це, переглядати її вийде і на комп'ютерах під управлінням Mac OS і Linux. Але навіть не намагайтеся відтворити музику з такої флешки на автомагнітолах або програвачах другого ешелону: практично зі стовідсотковою ймовірністю це у вас не вийде. Також смартфони на базі систем Android і iOS відмовляться виявляти підключений накопичувач допомогою OTG-кабелю. Ще зверніть увагу, що й системні вимоги зросли.

  Критерій другий: вплив на знос накопичувача

  Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32
  Чим відрізняється файлова система FAT32 від NTFS в плані сумісності ми з'ясували, тепер же давайте розберемося в другому критерії – у впливі на знос накопичувача. Справа в тому, що Flash-пам'ять, якою оснащена будь-флешка, має свій ліміт, після вичерпання якого вона просто перестає функціонувати. Виражається він у кількості допустимих перезаписів комірок даних, тобто, чим рідше дані будуть перезаписуватися, тим довше він прослужить.
 • FAT32
 • Якщо ви дорожите довговічністю вашої флешки, то від даної файлової системи вам краще відмовитися. Вона відмінно працює з файлами малого та середнього розміру, але незважаючи на це, досить сильно їх фрагментує. Відповідно, кількість перезаписів одних і тих же осередків пам'яті збільшується, а довговічність накопичувача, навпаки, знижується.
 • NTFS
 • Що стосується NTFS, то з цією файловою системою флешка прослужить на порядок довше, ніж FAT32. Розробники досягли цього шляхом впровадження технології індексації всіх даних, внаслідок якої знижується кількість перезаписів одних і тих же осередків пам'яті. Але є й істотний недолік – ця система помітно повільніше працює з даними.

  Критерій третій: обмеження

  Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32
  Два критерію були розібрані, тепер перейдемо безпосередньо до останнього і розберемося, чим NTFS відрізняється від FAT32 в плані обмежень, що накладаються при їх використанні.
 • FAT32
 • Якщо говорити про головні мінуси файлової системи FAT32 то це, безсумнівно, її обмеження на запис даних. Зважаючи на особливості організації даних максимальний розмір записуваного файлу не повинен перевищувати 4 Гб. Звичайно, раніше цей показник здавався позахмарними, але зараз такий розмір більше відноситься до середніх, ніж до великих. Є ще неприємний момент: в кореневому каталозі такої системи не може перебувати більше 512 файлів. Однак він нівелюється маленькою хитрістю – якщо файли помістити в каталоги, то обмеження пропадає.
 • NTFS
 • Якщо ж говорити про NTFS, то, закривши очі на всі технічні моменти, можна сказати, що обмежень на запис даних немає. Звичайно, вони існують, але досягти їх у наш час просто нереально. Це стосується і розміру записуваного файлу, і кількості файлів в кореневій директорії.

  Рекомендації по вибору файлової системи

  Все про файлових системах: чим NTFS відрізняється від FAT32
  Ось ми і розібралися, в чому полягає різниця файловою системою NTFS і FAT32 тепер же можна дати деякі рекомендації по їх вибору.
 • Якщо планується використовувати флешку для програвання мультимедійних файлів у програвачах старого зразка, то краще використовувати FAT32.
 • Якщо вам необхідно записувати на накопичувач файли великого розміру, то обов'язково треба форматувати флешку в NTFS.
 • У разі необхідності великій швидкості запису даних рекомендується використовувати FAT32.
 • Щоб продовжити термін служби Флеш-накопичувача, відформатуйте його в NTFS.
 • Висновок

  Вище були розібрані всі нюанси використання файлових систем NTFS і FAT32. Сподіваємося, ця стаття була корисною для вас і ви змогли зрозуміти, в чому полягають відмінності між цими, здавалося б, двома схожими один на одного системами. .

  Популярі новини
  Загрузка...