Гайд на мутантів з гри "Сталкер": ворони

214 0 Новини високих технологій

Зустріч сталкерів з воронами на території Зони — явище типове. Цей вид мутантів є найпоширенішим і численним видом, який успішно пристосувався до нових умов. Саме про них і піде мова в нашому сьогоднішньому гайде на мутантів з гри S. T. A. L. K. E. R.

Загальна інформація

Після катастрофи на території Зони був виявлений тільки один вид вижили птахів — ворони. Що стосується інших пернатих, то їм не вдалося уникнути негативного впливу від радіоактивних викидів і загадкових аномалій. Для того щоб подолати гравітаційні аномальні обурення, що утворюють цілий лабіринт, військовим льотчикам з світу S. T. A. L. K. E. R. доводиться вдаватися до допомоги складних детекторів. В цьому плані ворони із Зони пішли далеко вперед — ще ні одна з птиць не попала в таку гравітаційну пастку. Ніхто не може дати точної відповіді на питання про те, як їм вдається уникати одну аномалію за інший.


Гайд на мутантів з гри "Сталкер": ворони
Цілком можливо, що така унікальна особливість є результатом "позитивних" мутацій, що відбулися всередині організму. На сьогодні вчені з ігрової всесвіту сходяться на теорії розвиненого головного мозку воронов, якому вдалося виробити ряд складних сенсорних і ментальних рефлексів. Більш того, тривалість життя ворон з "Сталкера" перевищує позначку в 100 років.

Поведінка і звички

Зазвичай ворони збиваються в невеликі зграї (кількість може доходити до 35 особин) і кружляють високо в небі. Найбільші скупчення можна спостерігати неподалік від трупів і гравітаційних аномалій. Ніхто ніколи не бачив, щоб ці птахи приземлялися вниз або ходили по землі. Багато особин гине при викидах. Іноді, під час проходження "Сталкера", воронов можна помітити поряд з "воронками", де вони поїдають розірвані трупи.


Цей вид мутантів досить полохливий. При бажанні можна злякати їх з насиджених місць, правда вони завжди повертаються назад і відлітають остаточно тільки тоді, коли самі того захочуть.
Гайд на мутантів з гри "Сталкер": ворони

Де вони мешкають?

Місця проживання воронов з гри "Сталкер" різні і не постійні, тобто вони ніколи довго не затримуються на одному і тому ж місці і можуть зустрічатися абсолютно в будь-якій точці Зони. При цьому найчастіше їх можна помітити неподалік від трупів. Підземелля — це ті локації, де ворони не живуть зовсім.

Реакція на мутантів і людей

Точної інформації про те, як інші мутанти відносяться до воронам, немає, так як останні проводять весь свій час у повітрі і завжди тримаються осторонь від інших живих. Що стосується людей, то тут ситуація практично ідентична тій, що з мутантами. Правда, з боку деяких сталкерів іноді можна спостерігати прояв ворожості і агресії. Так, наприклад, персонаж на ім'я Гицель одного разу влаштував гру, в якій учасники повинні були вбивати воронов за гроші. Крім цього, в умовах браку харчів ворони нерідко граю роль їжі для голодних мандрівників. Буває і таке, що сталкери розправляються з птахами просто заради власної розваги.
Гайд на мутантів з гри "Сталкер": ворони

Кілька цікавих фактів

 • Авторство перших моделей воронов з "Сталкера" належить модельєрові Руслану Коновальчуку. Після цього було вирішено, що модель не торкнуться ніякі додаткові зміни, крім збільшення дозволу текстур (в два рази). За створення і опрацювання їх відповідав програміст Дмитро Ясенів.
 • Опція, що дозволяє вбивати воронов, була розроблена ще в 2002 році. Пізніше, перед виходом "Тіні Чорнобиля", розробники збільшили птахам ХП, із-за чого вбивати їх стало набагато складніше. Правда, вже в наступних частинах серії ворони знов отримали зменшений запас ХП.
 • Ресурси збірок містять збережене зображення трупа ворона (іконка для інвентарю). З цього можна зробити висновок, що раніше розробники планували ввести для гравців опцію поїдання убитих сирих воронов.
 • Ворони є найбільш проробленими ігровими мутантами. Одні моделі можуть спокійно пролетіти через геометрію рівня, інші — можуть продовжити виконувати анімацію польоту навіть після того, як впали на землю. Моделі воронов виконані з використанням неякісних текстур (в "Чистому Небі" ситуація так і залишилася без змін в кращу сторону) і не виконують ніякої особливої ролі протягом усіх ігор.
 • Одним з видів взаємодії з воронами в "Сталкері" повинна була стати міні-гра. Її ініціатором виступав бандит, а сенс полягав у відстрілі воронов гравцем (за гроші або будь-яку іншу винагороду).
 • Гайд на мутантів з гри "Сталкер": ворони

  Торговець на прізвисько Ворон

  Якщо встановити поверх "Сталкера" модифікацію "Збірна Солянка", то в грі на локації "Звалище" з'явиться багато нових цікавих персонажів. Одним з таких героїв стане торговець на прізвисько Ворон (не плутати з пернатими мутантами!). Якщо почати з ним торгівлю, маючи в запасі кілька рідкісних або модифікованих стовбурів, то він з радістю обміняє їх на артефакти. Крім цього, йому можна збувати частини мутантів в обмін на запас зброї і боєприпасів. А ще Ворон володіє ексклюзивним стовбуром — иглометом, який також доступний для покупки.

  Популярі новини
  Загрузка...