В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон

196 0 Новини високих технологій

Не секрет, що розвиток технологій здатне чимало спростити життя сучасного музиканта. Це стосується як професіоналів, так і любителів. При цьому для останніх гарне програмне забезпечення є запорукою успішного і швидкого навчання. Які ж програми для гітари на комп'ютер і смартфон існують, для чого вони потрібні?

Програми для налаштування гітари

В першу чергу всіх музикантів хвилює настроювання інструмента. І неважливо, де буде виконання, будинки перед рідними або на серйозному конкурсі - інструмент потрібно налаштувати швидко і точно. Перед важливими виступами виконавець нерідко хвилюється, тому налаштувати інструмент можна за допомогою тюнера. При цьому тюнери бувають різними. Деякі просто пропонують музиканту прослухати тон, як повинна звучати струна, і налаштувати її самостійно. З усіх можливих варіантів цей майже найскладніший (важче тільки налаштовувати, спираючись на власну музичну пам'ять, а це дано небагатьом), але найкорисніший. Адже саме завдяки порівнянні звучання струни і того, як вона повинна звучати, ви розвиваєте свій слух, а він дуже важливий для будь-якого музиканта. Якщо така можливість є, то краще налаштовувати інструмент саме так. Знайти звучання струн гітари можна за запитом в інтернеті. Будь-тюнер також надає можливість прослухати звучання струни.


Також багато тюнери дозволяють побачити, як настроєна струна. Цей спосіб простіше, швидше, але він менш корисний. Такий тюнер можна знайти як і на просторах інтернету, так і завантажити спеціальну програму. Прикладом може стати сайту tuneonline.ru, а прикладом безкоштовної програми - PitchPerfect Guitar Tuner.
В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон
І все ж тюнери для гітари на комп'ютер - програми не найзручніші. Налаштовувати інструмент біля ПК незручно, а для розпізнавання звуку потрібно мікрофон або лінійний підключення гітари до комп'ютера. Якщо в якості комп'ютера виступає ноутбук, або електрогітара (або електроакустична гітара) підключено до ПК прямо, то проблем бути не повинно. А ось без мікрофона або лінійного виходу буде набагато складніше.


Оптимальним варіантом тюнерів є програми для смартфонів, яких також чимало. Вони підходять для обох описаних способів настройки, хіба що підключити гітару через лінійний вхід навряд чи можливо. Також в смартфоні гарантовано є мікрофон, який дозволить програмі розпізнати частоту коливання струни. Серед такого програмного забезпечення є найкращим додаток GuitarTuner.
В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон
Програма є не зовсім безкоштовною. У free-версію входить один лад, додаткові коштують близько 130 рублів: це різні варіанти устрою для гітар, скрипкового сімейства і багатьох інших струнних інструментів. При цьому повний функціонал додатка коштує в межах 1000 рублів. Програма однозначно коштує своїх грошей і виправдовує свій слоган - the №1 tuner in the world. Вона є справді потужним інструментом, придатним як любителям, так і професіоналам своєї справи.

Програми для вивчення акордів

Інший різновидом програм для гітари на комп'ютер, смартфон є бази акордів. Звичайно, будь-яку пісню сяк-так можна зіграти і на трьох акордах. Але іноді в композиціях бувають акорди і складніше "ля-мінор, ре-мінор та мі-мажору". Можна, звичайно, сісти, грунтовно вивчити гармонію, вивчити специфіку джазової системи позначень акордів (Am Dm і так далі), розібратися, де які ноти на грифі, і почати будувати акорди. Цей процес, як і розвиток слуху, безумовно, корисний, але він вимагає часу і сил.
В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон
Якщо ж потрібно швидко зрозуміти, де яку струну затискати, - можна просто відкрити програму і вибрати невідомий акорд. Для цього існують такі програми для налаштування гітари на комп'ютер: Tabakk v5.5 Chord Hunter, Guitar chords help system, "Генератор акордів". Всі вони інтуїтивно зрозумілі, а також дозволяють побачити всі варіанти акордів. У мобільному додатку Guitar Tuna також є база акордів. Вона є досить зручною, оскільки показує, якими пальцями затискають які струни.
В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон

Програми для вивчення табів

Особливою різновидом програм для гітари є програми, що дозволяють переглядати і редагувати табулатури. Цікаво, що такий вид запису - табулатура - досить древній і існував ще в середньовіччі для лютні. Поступово професійні музиканти перейшли на нотну грамоту, а от тим, хто її не знає, набагато простіше користуватися "табами". Це полегшує не тільки в плані визначення, яку ноту потрібно зіграти, але і на якій струні її зіграти буде зручніше. Ця різновид програм однозначно краще працює на комп'ютері, ніж на смартфоні. Також програми дозволяють відтворювати записані мелодії. Найвідоміший варіант - Guitar Pro.
В допомогу музикантові: програмне забезпечення для гітари. Програми на комп'ютер, смартфон

Програми для перетворення звуку електрогітари

Нарешті, особливою різновидом програм для гітари на комп'ютер є віртуальні гітарні процесори. Цей варіант найбільш актуальний для електрогітари. Зазвичай інструмент підключається до підсилювача - нерідко великий колонці з деякими вбудованими ефектами звуку. При наявності потужного комп'ютера, якісної звукової карти і хороших динаміків підключити інструмент можна і до комп'ютера. А вже якщо мова йде про звукозапису, то такий варіант найкращий. З таким програмним забезпеченням стане можливим запис гри на гітарі на комп'ютері. Програма буде безпосередньо зчитувати коливання струн, застосовувати ефекти, яких набагато більше, ніж на звичайному "комбике", і записувати їх в аудіофайл. Також можливо безпосередньо відтворювати звук гітари через комп'ютер, програма буде виводити звук на колонки з накладеними на нього ефектами. Прикладом такої програми є Guitar Rig.

Популярі новини
Загрузка...