Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера

190 0 Новини високих технологій

Сучасні комп'ютери або ноутбуки неможливо уявити собі без наявності в них спеціальних пристроїв, призначених для виводу звуку на колонки або підключення до них додаткового обладнання для відтворення музики або перегляду відео. Але тільки цим справа не обмежується. Крім того, в залежності від того, які дії передбачається виробляти і яке програмне забезпечення буде використовуватися, необхідно знати, яку вибрати карту і як підключити звукову карту комп'ютера. Розглянемо кілька типових ситуацій, які зустрічаються найчастіше. Від цього і будемо відштовхуватися при описі вибору, установки і використання звукових пристроїв декількох типів.

Навіщо потрібна звукова карта на комп'ютері?

Більшість рядових користувачів дещо неправильно сприймає справжнє призначення та можливості сучасних саундкарт, вважаючи, що за їх допомогою можна тільки слухати музику, дивитися відеоролики, фільми або онлайн-телебачення. У певному сенсі це можна назвати прямими обов'язками обладнання такого типу. Насправді можливості звукових пристроїв набагато ширше. Як вже говорилося, до деяких моделях можна підключати всілякі зовнішні джерела (наприклад, плеєри, музичні центри тощо), вони вкрай необхідні для функціонування програм обробки звуку і відео. Крім того, будь-який музикант скаже вам, що професійні карти можуть бути використані для запису партій при грі на «живих» інструментах (гітарах, синтезаторах і т. д.) або вокалу з використанням мікрофону. У зв'язку з цим виникає безліч питань, що стосуються вибору відповідного обладнання, його підключення до комп'ютера і попереднього налаштування.


Де знаходиться звукова карта на комп'ютері?

Насамперед слід визначитися, де саме шукати вбудовані саундкарты або куди встановлювати звукове обладнання іншого типу. Інтегровані карти розташовані безпосередньо на материнській платі і є як би «вшитими» у неї у вигляді відповідного чіпа (мікросхеми).
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
Знімні пристрої (наприклад, популярна карта ASUS Xonar DGX) підключаються до спеціальних роз'ємів (слотів) на тій самій материнській платі, однак слот для підключення вибирається виходячи виключно з моделі карти. Зовнішні саундкарты можуть підключатися через USB-роз'єми.

Що потрібно для роботи вбудованої саундкарты?

Перш ніж перейти безпосередньо до питання про те, як підключити звукову карту до комп'ютера, слід зауважити, що просте приєднання її до відповідного роз'єму або порту не має абсолютно ніякого сенсу, якщо обладнання не будуть встановлені драйвери. Як і будь-які інші «залізні» пристрою, саундкарты працювати просто не будуть, незважаючи навіть на те, що операційна система може автоматично встановити для них, як їй самій здається, найбільш відповідний драйвер. Як правило, управляє і супутнє програмне забезпечення поставляється на знімних носіях (наприклад, на оптичних дисках) при купівлі обладнання.


Однак у разі відсутності потрібних драйверів перевірити їх наявність в системі, встановити заново або оновити можна самостійно. Попередньо необхідно викликати «Диспетчер пристроїв» (devmgmt.msc), вибрати розділ звукових ігрових та відеопристроїв, після чого переконатися, що навпроти назви встановленої карти не варто жовтий трикутник зі знаком питання, що свідчить про відсутність, неправильної установці або старіння драйвера.
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
Відразу зверніть увагу, що пристроїв може бути кілька. Так, інтегрована (внутрішня) звукова карта для комп'ютера в назві може мати формулювання на зразок цієї: «звуковий пристрій з підтримкою High Definition Audio». Драйвери для дисплеїв відносяться до ПЗ, яке призначене для керування зовнішніми моніторами, включаючи і підключаються телевізійні панелі. Знімні карти зразок ASUS Xonar DGX будуть відображені за своїм шуканим назвами. Зовнішні карти теж відображаються, але тільки при підключенні. Щоб переглянути весь список обладнання, необхідно увімкнути показ прихованих пристроїв в меню вигляду. В деяких випадках можна зустріти і кілька віртуальних пристроїв (як правило, вони можуть встановлюватися в процесі інсталяції якогось специфічного програмного забезпечення для роботи зі звуком). На них зупинимося пізніше.

Як підключити саундкарту до материнської плати і встановити відповідне ПЗ?

Якщо мова йде про те, як підключити звукову карту комп'ютера, яка відноситься до типу знімних пристроїв, для початку визначтеся з її стандартом (зазвичай це PCI) і вставте пристрій у відповідний слот на материнській платі при знеструмленому комп'ютері. Потім увімкніть комп'ютер. Після завантаження операційної системи в системному треї повинно з'явитися повідомлення про те, що знайдено новий пристрій, для нього виконана установка драйверів і воно готове до використання. Якщо буде повідомлено, що з якихось причин драйвер встановити не вдалося або обладнання не розпізнано, скористайтесь програмним забезпеченням з диска (зазвичай там присутній інсталятор у вигляді EXE-файлу, що запускає спеціальний «Майстер налаштування»). При необхідності встановіть додаткове ПО, а якщо потрібно, то перезавантажте систему.

Установка зовнішніх карт

Процедура підключення звукової карти до комп'ютера, яка відноситься до професійних або напівпрофесійним пристроїв зовнішнього типу, практично нічим не відрізняється від попереднього випадку, тільки приєднання обладнання зазвичай проводиться через порт USB.
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
В залежності від моделі карти, необхідно вибрати і сам порт (2.0 або 3.0). USB-порти 3.0 всередині зазвичай забарвлені в синій колір, тому помилитися буде дуже важко. Відповідно, для карти також буде потрібно установка драйвера, а особливу увагу треба звернути на драйвери USB-контролера (пристроїв теж може бути кілька, цілком можливо, що доведеться оновити драйвери).

Що робити, якщо немає відповідних драйверів?

Якщо драйвер або установочного ні, у найпростішому випадку можна віддати перевагу автоматизованих програм ніби Driver Booster.
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
Якщо для специфічної саундкарты відповідний драйвер все одно встановлено не буде, в «Диспетчері пристроїв» слід перейти до властивостей вибраного обладнання, на вкладці дані вибрати відображення ID обладнання, скопіювати найбільш довгу рядок з ідентифікаторами DEV і VEN, визначити по ній пошук в інтернеті, завантажити знайдене ЗА і установити драйвер самостійно.

Найпростіша перевірка звуку в Windows

Як встановити звукову карту на комп'ютер, трохи зрозуміло. Тепер потрібно перевірити налаштування.
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
Для цього найкраще скористатися розділом «Звук» в «Панелі управління» або використовувати пункт показу пристроїв відтворення, який доступний в меню ПКМ на значку гучності в системному треї. Вибравши встановлені динаміки, використовуйте для доступу до опцій або кнопку налаштування, або кнопку властивостей. Примітка: при виборі оточення (вкладка Enhancements) спочатку вимкніть всі додаткові ефекти, щоб отримати звучання, так би мовити, в чистому вигляді.

Обов'язкові умови для використання обладнання звукозапису

Нарешті, кілька слів про додаткове ПЗ. Якщо ви збираєтеся використовувати комп'ютер в якості домашньої студії звукозапису або писати музику у відповідних програмах-секвенсорах, особливу увагу зверніть на встановлення додаткових драйверів ASIO.
Як підключити звукову карту до комп'ютера? Як вибрати звукову карту комп'ютера
При налаштуванні параметрів на панелі ASIO не встановлюйте занадто малий час затримки. Для MIDI-клавіатур, щоб не отримати занадто довгий час відгуку, можна виставити 512 семплів (приблизно 10-12 ms). Якщо зовнішні інструменти не використовуються, виставляйте для буфера максимум (так можна розвантажити процесор і оперативну пам'ять).

Підсумок

Ось, власне, і все, що стосується питання про те, як підключити звукову карту до комп'ютера. Описати всі можливі ситуації неможливо. Тут слід враховувати тип підключається саундкарты, модель материнської плати і ще досить багато факторів. Але в цілому описані вище дії допоможуть у будь-якій ситуації. Проблема може виникнути хіба що при встановленні якогось нестандартного обладнання.

Популярі новини
Загрузка...