Як зняти пароль з Біоса (BIOS)

402 0 Новини високих технологій

Установка пароля на БІОС може стати як ефективним рішенням несанкціонованого доступу до комп'ютера, так і проблемою, яка змусить не дуже досвідченого користувача понервувати. У цій статті розглядається не тільки установка захисту на системну програму, але і як зняти пароль з Біоса, якщо юзер його забув або він був встановлений без його відома.

Ефективність пароля

Системна захист ОС Windows далеко не сама просунута і надійна. Її можна легко зламати шляхом використання спеціального програмного забезпечення або звичайною перевстановлення операційної системи. Пароль на BIOS все набагато складніше. Встановивши пароль на системну програму, користувач точно не зможе отримати ні доступу до Windows, ні доступу до самого Біоса, що істотно ускладнить використання комп'ютера без знання захисного ключа.


Однак це не означає, що ПК знаходиться під захистом міцної. Так, ця захист надійніше, ніж операційної системи, але її також можна зламати шляхом певних маніпуляцій. Про те, як зняти пароль з Біоса, буде розказано нижче, але для початку необхідно його встановити.

Установка захисту на БІОС

Для початку перезавантажуємо комп'ютер, і як тільки ПК почне запускатися, заходимо в BIOS, натиснувши кнопку Delete (F1 F2 F9 - в залежності від версії системної програми). На екрані з'явиться наступне зображення (у різних версіях Біоса воно також відрізняється):
Як зняти пароль з Біоса (BIOS)
Тут є два пункти, які встановлюють на систему захист:
 • set supervisor password;
 • set user password.
 • Перший задає пароль для адміністратора, а другий - для користувача. Юзерский доступ відрізняється тим, що за допомогою нього можна переглядати значення BIOS (але не змінювати їх і використовувати Windows. Адміністраторський пароль видає повний доступ для власника. Якщо встановлювати тільки supervisor password, він буде запитуватися лише при вході в БІОС. Установка користувальницького пароля обмежить завантаження операційної системи. Для повного захисту комп'ютера краще встановити відразу два коду захисту.


  На інших комп'ютерах процес установки пароля може трохи відрізнятися. За це може відповідати вкладка security (розташована зверху, потрапити до неї можна, використовуючи стрілочки внизу клавіатури) і bios setting password. Процедура установки захисту практично ідентична - відрізняються лише терміни. Далі вибираємо відповідний пункт і вводимо паролі. Вихід з Біоса відбувається через кнопку F10 у вікні необхідно натиснути Y та enter, щоб всі змінені настройки були збережені.

  Як зняти пароль через БІОС

  Видалення захисту може відбуватися з різних причин, але найбільш простий спосіб це зробити - через сам БІОС. Заходимо у вкладку security/bios password і шукаємо параметр clear password. Для підтвердження дії знадобиться ввести пароль, а потім вийти, зберігши вихідні дані. Як зняти пароль з Біоса тим, у кого він виглядає як на першому зображенні. Необхідно натиснути set password, і після підтвердження чинного пароля, при запиті на установку нового коду захисту, натиснути кнопку delete. Пароль обнулений - можна виходити, не забуваючи зберегти всі змінені параметри через F10.
  Цей метод працює, тільки якщо користувач пам'ятає свій пароль. А ось як зняти пароль з Біоса на комп'ютері, якщо його не пам'ятаєш? Тут трохи складніше.

  Обнулення пам'яті BIOS

  Це найбільш легкий спосіб для скидання пароля, якщо метод, описаний вище, не підходить. Часто користувачі забувають захисні ключі, і обнулити пам'ять Біоса - це єдиний вихід в цьому випадку. Щоб очистити БІОС, необхідно замкнути певні дроти на материнській платі. Робити це без залучення фахівця не рекомендується - є спосіб набагато простіше. Для безпечного обнулення пам'яті БІОС знадобиться витягнути на деякий час батарейку CMOS, після чого вставити назад. Ось так вона виглядає.
  Як зняти пароль з Біоса (BIOS)
  Виймайте акуратно, щоб нічого не пошкодити.

  Як зняти пароль з Біоса на ноутбуці

  Витягнути батарейку з лептопа або планшета, що працює на Windows, набагато складніше. Весь процес ускладнений саме розбиранням ноутбука. Кожен користувач може зробити це самостійно. Але є вихід. Для цього потрібно:
 • інше працюючий пристрій;
 • генератор паролів BIOS.
 • Далі йде процедура зняття пароля:
 • Завантажити ноутбук і зайти в БІОС через відповідну кнопку.
 • У вікні запиту коду захисту ввести три рази неправильний пароль, після чого лептоп видасть помилку системи.
  Як зняти пароль з Біоса (BIOS)
 • Записати порядковий номер помилки і внести його в генератор паролів.
 • Згенерований код захисту і ввести у відповідне поле Біоса, попередньо перезавантаживши ноутбук.
 • Скинути пароль по інструкції, розташованої вище.
  Як зняти пароль з Біоса (BIOS)
 • Генератор паролів BIOS можна знайти через пошуковик - в Інтернеті їх велику кількість, або як додаток для Android або IOS. Користувач, який знає, як зняти пароль з Біоса, не потрапить у скрутну ситуацію, якщо хтось випадково або навмисно встановить йому пароль на системну програму. Зняти пароль можна безпосередньо через БІОС, зайшовши в нього і виставивши параметр clear password. Але це можливо, тільки якщо користувач пам'ятає код захисту. У випадках, коли пароль загубився, доведеться обнуляти пам'ять фізичним шляхом або генерувати стандартний пароль через відповідну програму.

  Популярі новини
  Загрузка...