Блок живлення шумить. Причини і способи усунення

77 0 Новини високих технологій

Частенько власники домашніх ПК стикаються з такою проблемою — починає шуміти блок живлення. Причин, чому це відбувається, може бути кілька, починаючи від зносу самого БП і закінчуючи несправністю системи охолодження. У сьогоднішній статті ми докладно розглянемо найпоширеніші причини виникнення шуму, а також розповімо, як з ними можна боротися. Буде цікаво!

Пил

Отже, перша, і вона ж найбільш поширена причина, чому шумить блок живлення – пил. Так чи інакше, всередину корпусу БП потрапляє пил, яка з часом тільки накопичується. Її стає все більше і більше. Звичайно, якщо проводити чистку блоку хоча б раз на півроку, то проблем ніяких не буде, однак якщо БЖ новий, куплений в магазині, то на нього діє гарантія, а значить, розтин корпусу робити не можна. Ну да ладно, ми трохи відійшли від теми.


Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Так як же все-таки пил може впливати на появу сторонніх шумів? Все просто. Коли пилу всередині блоку стає занадто багато, система охолодження (вентилятор) починає працювати набагато гірше. Щоб справлятися зі своїм завданням, їй необхідно працювати ще більш ефективно. Відповідно, обороти вентилятора збільшуються до максимальних, і утворюються гул і шум. Впоратися з цією проблемою досить легко. Все, що потрібно зробити – розібрати корпус БЖ і прибрати весь пил і сміття. Для тих, у кого блок знаходиться на гарантії, і розбирати його не можна, також є вихід. Але він підійде тільки тим, у кого є пилосос з функцією видування повітря або домашній компресор. Власне, все, що потрібно зробити в даній ситуації – витягнути БП з комп'ютера і гарненько продути його повітрям з допомогою пилососа або компресора.


Висока навантаження

Друга причина, по якій шумить блок живлення ПК – робота під високими навантаженнями. Багато користувачі спочатку невірно розраховують споживану потужність своєї системи і часто купують блоки живлення «впритул». Наприклад, потужність всієї системи (ПК) становить 450 Вт, а в комп'ютері стоїть БЖ потужністю 500-550 Вт. Цього замало. В результаті БЖ починає працювати на повну котушку, видаючи при цьому різні звуки, наприклад, гул, тріск, писк. Коротше кажучи, блок живлення комп'ютера шумить. Що робити в цій ситуації? Ну для початку було б непогано розрахувати споживану потужність усієї системи. Зробити це можна по-різному, за допомогою спеціальних вимірювальних приладів або через менш точний метод – скористатись онлайн-калькуляторами. Останні, як правило, видають не точну цифру, а з похибкою приблизно в 5%.
Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Якщо при розрахунку з'ясується, що потужності встановленого блоку живлення недостатньо, доведеться міняти його на новий, більш продуктивний. Нерідко буває так, що потужності у БП вистачає, але от якість «начинки» (компонентів всередині) досить низька, з-за чого вона не здатна справлятися з високими навантаженнями. В результаті цього з'являються сторонні шуми. Міняти компоненти вручну сенсу немає, та й мало чим це допоможе. Так що правильним варіантом буде покупка нового блоку живлення.

Недолік напруги

Недостатня напруга теж є однією з причин, чому шумить блок живлення. Особливо поширена ця проблема там, де напруга в мережі нестабільне і постійно змінюється. Як відомо, всередині блоку є окремі компоненти, які відповідають за стабілізацію вхідної напруги. Однак якщо струм постійно змінюється або його не вистачає, робота буде супроводжуватися сторонніми шумами, тріском, клацаннями і т. д.
Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Допомогти виправити проблему в цьому випадку може джерело безперебійного живлення або випрямляч напруги. ДБЖ в даному випадку буде більш вигідний, оскільки він не тільки виправляє ситуацію з нестабільним і низькою напругою, але ще і захищає ПК від непередбачених виключень світла.

Знос кулера

Нерідко система охолодження БЖ стає виною тому, що шумить блок живлення комп'ютера. Чим частіше і більше блок працює при високих навантаженнях, тим сильніше витрачається ресурс охолоджуючого вентилятора (кулера). В кінцевому підсумку робочий ресурс кулера повністю витратиться, і він почне працювати некоректно. Він почне досить сильно гудіти і шуміти. Все, що можна порадити в даному випадку – замінити зношений вентилятор на новий. Можна, звичайно, спробувати розібрати старий кулер і відремонтувати його, продовживши тим самим йому ненадовго життя. Але шкурка вичинки не варта. Крім того, купити новий вентилятор можна недорого, і він буде більш продуктивним, ніж його попередник.

Немає мастила на кулері

Крім зносу кулера, також причиною, по якій може шуміти вентилятор блоку живлення, є відсутність мастила. В кулері встановлюється спеціальний підшипник, що забезпечує його обертання. Він змащений маслом. Поки мастило всередині вентилятора є, він обертається тихо. Але варто тільки мастилі закінчитися або витратити, як кулер тут же починає гудіти і шуміти. Виправити проблему в даному випадку можна за допомогою змазування вентилятора, а от як це зробити, розглянемо нижче.
Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Перше, що необхідно зробити – розібрати корпус БЖ і витягнути звідти вентилятор. На кулері є одна сторона, на яку наклеєна кругла наклейка – потрібно її відліпити. Під наклейкою користувач виявить заглушку. Залежно від типу вентилятора вона буває виконана у вигляді круглої гумової вставки або ж у вигляді кришечки з засувками. У будь-якому випадку, яка б заглушка не була, її потрібно зняти. Коли заглушка знята, необхідно взяти масло і капнути 2-3 краплі всередину. Масло можна використовувати як звичайне для змащування, так і машинне, бажано синтетичне. Також замість масла можна взяти WD-40 або ж силіконову змазку.
Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Як тільки вентилятор буде змазаний, ставимо кришку на місце, приклеюємо наклейку і збираємо все як було.

Поломка вентилятора

Ну і остання причина, чому шумить блок живлення – кулер зламався. Ми вже розглянули, що шум БП може бути викликаний спрацюванням вентилятора або ж відсутністю мастила в ньому. Але варто також сказати і про те, що кулери мають властивість ламатися. Так-так, така проста річ, як кулер, теж може зламатися. Як правило, причина поломки – це відсутність догляду за вентилятором або ж брак на виробництві. Приміром, встановили неякісний підшипник, який зламався через якийсь час.
Блок живлення шумить. Причини і способи усунення
Єдине, що допоможе в цій ситуації – заміна несправного вентилятора на новий.

Популярі новини
Загрузка...