DirectX: як перевірити на Windows 7 різними способами?

133 0 Новини високих технологій

DirectX - набір бібліотек і програмних засобів, які використовуються для вирішення завдань, пов'язаних з випуском додатків і ігор під операційну систему Windows. На кожній версії ОС встановлено певне покоління даного ПЗ, яке відповідає можливостям встановленої відеокарти. Кожен наступний випуск пакета API включає в себе всі застарілі бібліотеки, тому вам не доведеться встановлювати всі випуски поспіль - досить інсталювати самий свіжий пакет. Давайте розберемося, як можна перевірити DirectX на Windows 7 різними способами.

Стандартні засоби

В операційні системи Windows вбудовано спеціальний засіб діагностики DirectX, яке дозволяє ознайомитися з інформацією про систему, екрані, звуці і пристроях введення. Отримати доступ до цього додатку можна двома способами: за допомогою команди у вікні "Виконати" або через запуск виконавчого файлу. Розглянемо обидва варіанти.


Для того щоб перевірити DirectX на Windows 7 вам необхідно виконати наступні дії:
 • Запустіть додаток "Виконати". Зробити це можна за допомогою меню "Пуск" і однойменного пункту в ньому або через комбінацію клавіш Win+R.
 • У вікні, введіть dxdiag і натисніть ОК, щоб запустити потрібний додаток.
 • Через деякий час, витрачений на збір інформації, ви побачите вікно із статистикою і відомості про систему.
 • На першій вкладці "Система" знаходиться рядок "Версія DirectX". Навпроти ви побачите номер поточної версії, яка встановлена на комп'ютері.
 • Однак не обов'язково та версія, яка відображається у першій вкладці, є тією, яка підтримується вашою відеокартою. Щоб знайти інформацію про підтримувані бібліотеках, вам необхідно відкрити вкладку "Екран".
 • Зверніть свою увагу на розділ "Драйвери" і рядок DDI для Direct3D. Навпроти даного пункту знаходиться номер покоління пакету API, який підтримується вашою відеокартою.
 • Тепер ви знаєте, як перевірити DirectX на Windows 7 за двома напрямками - той, який встановлений на комп'ютері, і той, який підтримується графічним прискорювачем вашого комп'ютера.


  DirectX: як перевірити на Windows 7 різними способами?

  Другий стандартний варіант

  Запустити засіб діагностики можна і іншими способами. По-перше, ви можете відкрити системний розділ жорсткого диска і зайти в каталог Windows System32. У списку усіх файлів знайдіть dxdiag.exe і відкрийте його. По-друге, користувач може скористатися пошуком в меню "Пуск". Для цього відкрийте меню і введіть ім'я виконавчого файлу. Після того, як він з'явиться в списку знайдених збігів, запустіть його. Усіма способами ви можете запустити додаток і перевірити версію DirectX на Windows 7. Також описані варіанти підходять для всіх наступних версій операційної системи, аж до 10.
  DirectX: як перевірити на Windows 7 різними способами?

  Сторонні програми

  Якщо вас не влаштовує стандартний засіб перевірки, то ви можете скористатися сторонньою утилітою для перевірки інформації про систему і обладнанні. Наприклад, однією з таких програм є популярна AIDA64. Ви можете безкоштовно завантажити пробну версію і подивитися версію DirectX на Windows 7 через неї. Вам необхідно запустити програму і в основному каталозі з розділами вибрати пункт "Операційна система". У ньому знайдіть рядок з назвою, навпроти якої буде написана встановлена версія.
  DirectX: як перевірити на Windows 7 різними способами?
  Щоб зрозуміти, яка версія підтримується вашою відеокартою, знайдіть розділ DirectX і відкрийте вкладку "Відео". Потім знайдіть рядок "Апаратна підтримка". Навпроти неї ви можете перевірити DirectX на Windows 7 яка підтримується вашим графічним прискорювачем.

  Популярі новини
  Загрузка...