Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок

177 0 Новини високих технологій

Флешки у вигляді знімних накопичувачів досить часто піддаються негативному фізичній і програмного впливу, внаслідок чого на самих носіях інформації можуть виникати непереборні помилки (в тому числі і пов'язані з неправильною роботою мікроконтролерів). Механічні пошкодження розглядати не будемо, а більше зосередимося на помилках програмних, які усуваються досить просто. Для цього можна застосовувати або засоби операційної системи, програми для прошивки флешок. Наскільки це доцільно і які результати може дати задіяння таких додатків, спробуємо розібратися.

Чому потрібні програми для прошивки флешок?

По всій видимості, ні для кого не є секретом, що іноді при вставлянні флешки або знімної карти пам'яті у відповідний порт або кард-рідер система видає повідомлення про те, що пристрій не розпізнається. До флешці у кращому випадку отримати доступ можна, але іноді вона може бути доступна тільки для перегляду вмісту без можливості редагування. Не менш часто можна зустріти і проблеми, що стосуються неправильного форматування, які особливо часто виявляються при роботі з картами пам'яті. У цій ситуації система не повідомляє про те, що якийсь пристрій захищений від запису, а констатує, що воно просто не підключено.


Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок
Нарешті, іноді може спостерігатися така проблема: на знімному диску просто «злітають» мікроконтролери. В цьому випадку ситуація може ускладнюватися тим, що на самих носіях встановлена блокування. Що робити, якщо доступ до знімного носія відкрито, але операційна система його не сприймає? У цьому випадку допоможуть програми для прошивки флешок. Деякі з них розраховані на моделі тільки певних виробників, інші мають на увазі багатоцільове використання, незалежно від типу флешки або знімної карти пам'яті.

Огляд програм для прошивки флешок: найбільш затребувані утиліти

Таким чином, стає зрозуміло, що вибирати програмне забезпечення потрібно, що називається, з розумом. Але яким саме додатком віддати перевагу? Програм для прошивки флешок зараз в тому ж Інтернеті можна знайти дуже багато. У першу чергу варто відвідати хоча сайт виробника пристрою. Цілком можливо, що саме на такому ресурсі і знайдеться яка-небудь відповідна програма, тим більше що майже всі виробники викладають такі програми у вільному доступі. Деякі утиліти, як вже говорилося вище, можуть бути використані не тільки для якоїсь однієї лінійки устаткування, але і для інших моделей. Однак, на думку більшості експертів і авторитетних інтернет-видань, найбільш популярними програмами є такі:


 • D-Soft Flash Doctor.
 • JetFlash Recovery Tool (в тому числі онлайн-версія).
 • Flash Memory «Тулкит».
 • Kingston Format Utility.
 • Hertman Partition Recovery.
 • Storage Format Tool.
 • HDD LLFT (Low Level Format Tool).
 • Звичайно, розглянути всі їх особливості, переваги та недоліки не вийде, тому зупинимося коротко на найбільш значущих.

  Що зробити перед відновленням?

  Але перед тим як робити якісь дії, пов'язані з відновленням працездатності знімних пристроїв, розглянемо, які операції необхідно виконати для досягнення максимально позитивного ефекту. Щоб довго не шукати програми для прошивки флешок, які підходять безпосередньо до вашої моделі пристрою, рекомендується скористатися спеціальними засобами, що дозволяють визначити типи мікроконтролерів. Оптимальним варіантом вважається невелике додаток під назвою ChipGenius.
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок
  Після його запуску пристрою можна отримати вичерпну інформацію, в якій будуть представлені ідентифікатори контролерів PID і VID. Саме за ними можна задавати пошук необхідної утиліти. Але за великим рахунком, наприклад, якщо вам потрібна програма для прошивки флешки Transcend, можна відразу перейти на сайт виробника і завантажити потрібний інструмент саме звідти, оскільки абсолютно всі викладені утиліти працюють і з усіма випускаються моделями. Але в цьому випадку необхідно звернути увагу на те, що більшість утиліт такого класу споконвічно орієнтовані на відновлення роботи контролерів саме шляхом установки прошивки, що в деякому змісті схоже повного або низкорівневому форматування з знищенням всіх даних, які були записані на диску.

  Стандартне форматування

  Якщо потрібної програми під рукою немає, а з Інтернету з будь-яких причин завантажити його теж не представляється можливим, у разі розпізнавання флешки операційною системою можна скористатися і засобами Windows. Для цього в більшості випадків застосовується стандартне форматування (швидке або повне).
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок
  Доступ до такого інструменту можна отримати безпосередньо через меню ПКМ в «Провіднику». Але дуже часто це ефекту не дає, а самі операційні системи видають повідомлення про те, що пристрій недоступний або виконати форматування неможливо (така ситуація здебільшого спостерігається зі знімними картами пам'яті, незважаючи на те що в системі у вигляді знімного пристрою вони видні). Що робити в цьому випадку?

  Відновлення прошивки

  А ось тут якраз і доведеться застосовувати саме завантаження і переустановку самої прошивки контролера. Припустимо, що користувачу потрібна програма для прошивки флешки Generic. За раніше визначеним ідентифікаторів навіть в Рунеті можна знайти потрібну прошивку. На таких сайтах в поле пошуку вводяться потрібні значення, після чого в результатах буде запропоновано на вибір кілька варіантів програмного забезпечення. Тепер залишається тільки завантажити потрібну утиліту і перепрошити підключений пристрій. Примітка: якщо флешка з яких-небудь причин в системі не визначається, спробуйте вставити її у відповідний USB-порт при вимкненому комп'ютері, а тільки потім зробіть завантаження операційної системи і старт програми.

  Практичне використання вузьконаправлених утиліт

  Нарешті перейдемо безпосередньо до розгляду деяких програм, представлених у списку вище. Великою популярністю користуються пристрої Trancsend, тому почнемо з утиліти JetFlash Recovery Tool для Windows 10 і нижче. Відразу зверніть увагу на те, що це лише загальна назва додатка. В принципі, можна скористатися онлайн-версією такого. Використовувати додаток досить просто.

  Програма для прошивки флешки Transcend містить всього два варіанти дій по відновленню роботи пристрою: з видаленням існуючої інформації або без цього. Виберіть те, що потрібно, і активуйте старт процесу форматування. Цей аплет, до речі, можна використовувати і для роботи з носіями ADATA, для яких власні програми знайти буває досить складно.
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок
  Якщо у вас є флешка Silicon Power, для таких пристроїв теж можна знайти утиліти відновлення від самого виробника (SP Recovery Tool Utility). І тут все просто. Перевага цієї програми полягає в тому, що вона самостійно визначає параметри накопичувача, а потім завантажує з інтернету найбільш відповідну прошивку і встановлює її безпосередньої участі користувача. Що стосується програми для прошивки флешки Kingston Format Utility, в ній потрібно всього лише вибрати підключений пристрій і тип файлової системи, яка буде використана при форматуванні. На жаль, залишити записані на носієві дані не вийде. Зате після приведення флешки в робочий стан можна скористатися утилітами зразок R-Studio і спробувати відновити файли.
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок

  Універсальні програми

  Що стосується програм такого напрями, для початку скористайтеся додатком D-Soft Flash Doctor, яке підходить для всіх типів знімних носіїв. У ньому можна задати перевірку пристрою на помилки, відновити прошивку з образу (або попередньо створити його), провести форматування носія і т. д.
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок
  Однією з найцікавіших також є програма Flash Memory Toolkit, яка працює за тим же принципам. Її, поза всяких сумнівів, можна віднести до класу «все-в-одному». Тут є інструментальні набори для визначення ідентифікаторів пристроїв, виконання форматування різних типів, засоби діагностики несправностей і помилок і багато іншого. Крім того, утиліта Flash Memory Toolkit ідеально підходить і для відновлення файлів з пошкоджених флешок без необхідності використання спеціалізованих програм. І саме це додаток багато називають чи не найкращим серед усіх відомих.
  Програми для прошивки флешок. Огляд кращих програм для ремонту флешок

  Що робити, якщо нічого не допомагає?

  Але припустимо, що з якихось причин відновити працездатність флешки не вийшло. У цьому випадку найбільш дієвим рішенням виявляється застосування спеціалізованих утиліт для виконання низькорівневого форматування. Найвідомішими серед всіх програм є HDD LLFT і Storage FT. Їх перевага полягає в тому, що вони здатні запросто визначати пошкоджені пристрою навіть у тих випадках, коли операційні системи їх не бачать. Відповідно, в 99 відсотках випадків з 100 відновити флешку за рахунок використання таких програм можна легко і просто. Але, знову ж, слід врахувати, що вся інформація на диску буде знищена, тому, якщо є така можливість, краще заздалегідь створити образ.

  Висновки

  Підводячи підсумки, можна відзначити, що спочатку, звичайно ж, краще віддавати перевагу саме утилітам, що випускаються самими виробниками знімних накопичувачів. А ось використовувати універсальні програми доцільно, якщо ви є власником якогось специфічного пристрою, для якого «рідних» програм немає. І тут варіантів два: або застосовувати їх разом з додатками для пошуку і відновлення файлів в парі, або віддати перевагу цілісним програмним пакетам з розширеними можливостями за відновлення інформації після перепрошивки або форматування.

  Популярі новини
  Загрузка...