Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

321 0 Новини високих технологій

Якщо ви цікавитеся ринком веб-хостингу, то знаєте, що одним з найбільш актуальних пропозицій виступає виділений віртуальний сервер. Чим він особливий? Це випливає з назви: поєднує в собі плюси віртуального і виділеного хостингу. У статті ми детально розберемо VPS сервер: що це таке, які його можливості, достоїнства і недоліки з відгуками користувачів. Виділимо випадки, коли його з'єднання.

VPS сервер - що це таке?

Почнемо з визначення. VPS сервер (розшифровка абревіатури - Virtual Private Server) - один з видів хостинг-послуг, при користувачу надається віртуальний сервер, що має максимальний набір привілеїв. Він емулює роботу фізичної реального сервера. Тобто тут також є root-доступ, можлива установка і операційних систем.


Багато чули про VPS-сервера. Що це, ми продовжуємо розбирати. В даному випадку простір на одному фізичних серверів поділяється на кілька віртуальних. Відповідно, окремому користувачеві надасться один з таких сегментів. Простір налаштовано і функціонує при цьому таким чином, ніби ви володієте власним автономним сервером. Додатково надається доступ до програмного та апаратного забезпечення бази. І ще трохи про VPS-сервера. Що це таке? Емуляція роботи окремого автономного фізичного сервера, як вже було сказано. Дозволяє запустити на одній машині кілька віртуальних, що зручно і економічно. Так, тут на обличчя деякі очевидні обмеження. Але віртуальний виділений сервер надає користувачам повний контроль, незалежне управління (як звичайні виділені сервери). Він має власні ресурси, процеси, конфігурацію і автономне адміністрування.


Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

Можливості віртуального виділеного сервера

Що може VPS сервер для Windows? Всередині нього можна робити наступне:
 • Встановлювати власні додатки і програми.
 • Створювати авторські версії системних бібліотек (або змінювати існуючі).
 • Управляти самими різними файлами. А саме: змінювати, додавати, видаляти та ін. Це також стосується файлів кореневої і службових директорій.
 • Змінити або налаштувати будь-яке встановлене програмне забезпечення.
 • Головні переваги вибору

  Чому використовується VPS сервер для "Форекс"? Вся справа в його незаперечні переваги. Проаналізувавши відгуки користувачів, ми виділили наступні переваги таких серверів:
 • Ціна. Яким би масштабним був бізнес, цей фактор завжди залишається вирішальним. Саме за ціною сьогодні виділені сервери на порядок перевершують своїх віртуальних побратимів". Оренда фізичного сервера - досить дороге задоволення. А покупка власної машини і зовсім обійдеться користувачеві в кілька тисяч (якщо не десятків тисяч) доларів.
 • Незалежність від апаратних несправностей і збоїв. Порівняно дешеві VPS-сервери не прив'язані до обладнання. Отже, у разі його відмови вони можуть бути скопійовані і переміщені на іншу машину.
 • Відповідальність за роботу обладнання лежить не на вас, а на провайдера постачальника послуги. Ми знаємо, що навіть найдосконаліше обладнання має термін служби, морально застаріває. Якщо сервер ваш власний, то всі проблеми, пов'язані з його обслуговуванням, відновленням лежать на користувача. В іншому випадку це обов'язок постачальника послуги.
 • Гарантія монопольного володіння апаратними ресурсами. Що це означає? Якщо ви використовуєте VPS сервер, то провайдер гарантує, що виділені апаратні ресурси (це жорсткий диск, оперативна пам'ять, процесор) належать тільки вам. Ніхто інший не має право їх використовувати. Отже, робота такого сервера більш швидка, незалежна від інших клієнтів постачальника послуг.
 • Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

  VPS і VDS - в чому різниця?

  Ви могли чути про VPS, VDS-сервері. Різні це поняття? Що їх зв'язує? А, може бути, це синоніми? Давайте розберемося.
  Почнемо з розшифровки абревіатури:
 • VPS - Virtual Private Server.
 • VDS - Virtual Dedicated Server.
 • Ви могли прочитати інформацію, що кожне з цих буквосполучень позначає свій тип віртуалізації:
 • VPS - на рівні операційних систем.
 • VDS - тип апаратної віртуалізації.
 • Але це невірне визначення. Обидва ці поняття означають одне і те ж - віртуальний виділений сервер, який працює на базі фізичного. До речі, терміни і з'явилися і розвивалися одночасно. До речі, VDS використовується навіть дещо частіше, ніж VPS. Багато провайдери вважають, що даний термін чіткіше відображає суть надаваних ними послуг.
  Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

  Принцип роботи

  Чи є які-небудь особливості налаштування VPS-сервера? Зазначимо, що за своїм функціонуванням він практично не буде відрізнятися від традиційного фізичного сервера:
 • Немає обмеження за кількістю розміщених сайтів, доменних зон, баз даних та ін.
 • Власник такого сервера може працювати з файлами, встановлювати додатки і здійснювати інші дії, характерні для роботи з фізичним сервером.
 • Має свій власний IP-адреса. Він не розділяється з іншим клієнтом. При необхідності користувач може замовляти додаткові IP-адреси.
 • Такий сервер працює абсолютно автономно від інших віртуальних виділених зон, наданих іншим клієнтам. Збій у роботі однієї з них ніяк не позначається на "сусідів".
  А ось від звичайного віртуального VPS сервер відрізняє те, що він захищений від всіляких DDoS-атак. Збереження інформації тут додатково гарантується можливістю створення резервних копій. Пропонуємо вам детально порівняти VPS-сервера з іншими популярними сьогодні.
  Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

  Переваги перед віртуальним хостингом

  Давайте подивимося, чим більш выигрышен VPS хостинг-серверів. Плюси тут наступні:
 • Забезпечення повного контролю. Власник VPS-сервера має права адміністратора (для "Віндовс"). Або ж root-права. Отже, має можливість налаштувати свій сервер під потреби певного проекту. Аж до зміни операційної системи і установки іншого ПО.
 • Мінімум обмежень. Як ми вже відзначали, власник сервера не обмежений у створюваних доменних зонах, сайтах, базах даних. Межі лише в межах ресурсів одного такого сервера.
 • Незалежність. Повна автономність стосовно своїх "віртуальних сусідів". Користувачі незалежні, не "перетягують" один у одного ресурси. Важливо виділити і використання різних IP-адрес (в більшості випадках на звичайному віртуальному сервері IP-адресу один на всіх).
 • Недоліки перед віртуальним хостингом

  Встановити VPS сервер або звичайний віртуальний? Вам допоможе визначитися з рішенням перерахування істотних недоліків VPS перед shared. Це два пункту:

 • Вартість. Ціна оренди віртуального хостингу на сучасному ринку нижче, ніж ціна оренди виділеного віртуального. Часом різниця досить суттєва.
 • Необхідність адміністрування. Віртуальний виділений сервер потребує адмініструванні так само, як реальний фізичний. Відповідно, користувач повинен мати необхідні навички і знання в цій сфері. До речі, рішення задачі істотно спрощує наявність панелі управління - її надає своїм клієнтам ряд провайдерів.
 • Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

  Переваги перед фізичним виділеним сервером

  У цьому порівнянні плюси від вибору VPS сервер будуть наступними:
 • Вартість. Ціна оренди віртуального виділеного сервера набагато нижче ціни оренди фізичного сервера, рівного йому по потужності. Цікаві результати дає практика: продуктивність VPS-сервера при цьому може навіть виявитися трохи вище!
 • Легка розширюваність. У чому це виражається? Віртуальний сервер просто зробити потужнішим: додати додатковий обсяг оперативної пам'яті, жорсткого диска, посилити потужність процесора та ін.
 • Недоліки перед фізичним виділеним сервером

  VPS сервер "програє" фізичній в одному - це наявність загальної дискової системи і каналу зв'язку. Всі віртуальні виділені сервери, по суті, працюють на одному хост-машині. Отже, використовують одну загальну дискову систему і звертаються до загального високошвидкісного каналу зв'язку.
  Чим це загрожує? Недобросовісні користувачі можуть зловживати загальними ресурсами, заважаючи цим роботі своїх "сусідів". Однак багато постачальників послуг знайшли захист від подібного недоліку: встановлюється спеціальна система, що дозволяє знаходити порушників. До них застосовуються заходи покарання аж до відключення VPS.
  Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки

  В яких випадках необхідний віртуальний виділений сервер?

  На закінчення відповімо на це важливе питання. Можна виділити п'ять причин:
 • Вам необхідний власний сервер за мінімальною вартістю. Ціна "виртуалки", як показує практика, неухильно знижується. Деколи справа доходить до смішних цифр. Тому це оптимальне рішення, якщо ви десь бажаєте розмістити свої сайти і електронну пошту. Обмеження тільки по ресурсів вашого VPS-сервера. При цьому ви завжди будете мати повний доступ.
 • Простота використання. Установка і настройка зрозумілі навіть новачкові в цій справі. Крім того, багато провайдерів сьогодні пропонують готові шаблони з вже встановленими зразками. А панелі управління "навчилися" працювати з електронною поштою.
 • Потреба у власному VPN-сервера. Чому він важливий? Можна візуально порівняти з шифрованого "трубою" в якості каналу зв'язку між вашим пристроєм (ПК, смартфоном і інше) і віртуальним сервером. Тобто, такий формат не дозволяє третій особі яким-небудь чином заволодіти інформацією, яку ви передаєте в інтернет.
 • Створення внутрішніх телефонних номерів. VPS сервер - відмінна альтернатива дорогій "віртуальної АТС". Це створення власного захищеного телефонного сервера з великим числом внутрішніх номерів. Притому налаштування проста - за безлічі інструкцій, вільно доступних в інтернеті.
 • Віддалений комп'ютер. Підходить всім тим, хто хоче мати ПК завжди з собою, в будь-якій точці планети. Він не ламається, захищений від втрати даних. Крім того, його стан завжди можна повернути до фіксованої точки.
 • Віртуальний VPS сервер - що це таке? Особливості, характеристики і відгуки
  Ми з вами розібрали таке нове явище на ринку хостингу, як VPS-сервера. Ви знаєте як його ключові особливості і переваги, так і недоліки.

  Популярі новини
  Загрузка...