Модель «клієнт-сервер» — що це?

1735 0 Новини високих технологій

Модель «клієнт-сервер» являє собою розподілену комунікаційну структуру мережевих процесів серед постачальників послуг і клієнтів. З'єднання встановлюється через мережу або Інтернет.

Модель «клієнт-сервер» — що це?

Даний функціонал являє собою концепцію базової мережевої обчислювальної системи, яка створює функціональність для обміну електронної пошти і доступу до Інтернету або базі даних. Веб-технології та протоколи, побудовані навколо моделі «клієнт-сервер»:
 • протокол передачі гіпертексту (HTTP);
 • система доменних імен (DNS);
 • простий протокол передачі пошти (SMTP);
 • Telnet.
 • Модель «клієнт-сервер» — що це?
  Клієнти включають в себе веб-браузери, чат-програми та програмне забезпечення електронної пошти. Сервери включають Web, базу даних, програму і чат.

  Роль клієнта і сервера

  Характеристика «клієнт-сервер» описує взаємозв'язок взаємодіючих програм у додатку. Серверний компонент надає функцію або послугу одному або кільком клієнтам, які ініціюють запити.


  Сервери класифікуються за послугами, що надаються. Наприклад, веб-сервер обслуговує веб-сторінки, а файловий сервер обслуговує файли комп'ютерів. Загальним ресурсом може бути будь-яке програмне забезпечення та електронні компоненти серверного комп'ютера — від програм і даних до процесорів та пристроїв зберігання. Обмін ресурсами сервера являє собою сервіс. Незалежно від того, чи є комп'ютер клієнтом, сервером або і тим, і іншим, визначається характер застосування, що вимагає службових функцій. Клієнтське програмне забезпечення також може взаємодіяти з програмним забезпеченням сервера на одному комп'ютері.

  Рівні управління

  Сервер управляє більшістю процесів і зберігає всі дані. Клієнт запитує зазначені дані або процеси. Сервер передає результат процесу клієнту. Клієнти іноді обробляють дані, але для завершення потрібні ресурси сервера. Модель «клієнт-сервер» відрізняється від однорангової P2P-моделі, де системи зв'язку є клієнтом або сервером, кожен з яких має однаковий статус і обов'язки. Модель P2P є децентралізованою мережею. Модель «клієнт-сервер» — це централізована мережа.
  Модель «клієнт-сервер» — що це?
  Один недолік даної моделі полягає в тому, що занадто багато клієнтських запитів переривається сервером, що призводить до неправильного функціонування або повного відключення. Хакери часто використовують таку тактику для припинення конкретних організаційних послуг з допомогою розподілених атак типу «відмова в обслуговуванні» (DDoS).

  Клієнт-сервер Delphi

  Delphi Client/Server Suite 2.0 — єдиний інструмент RAD, який інтегрує власний SQL-монітор для тестування, налагодження і настроювання SQL-запитів в додатках Client/Server. Це підвищує продуктивність додатків. SQL Monitor дозволяє розробнику відстежувати дзвінки між клієнтом і сервером. Ця інформація дозволяє знаходити проблемні оператори SQL, а потім оптимізувати транзакції. Ряд параметрів трасування дозволяє розробнику налаштовувати кількість і тип інформації, про яку повідомляється. SQL Monitor допомагає розробнику зрозуміти, що в додатку виконується оптимально і що потребує доопрацювання. Додаткові можливості збереження і друку журналу сеансу дозволяють провести більш ретельне тестування.

  SQL Explorer — інструмент для Delphi

  SQL Explorer надає інформаційний центр для вимог до управління базою даних. Підтримує створення і редагування таблиць, псевдонімів, збережених процедур, тригерів і бізнес-правил допомогою інтерактивного SQL. Цей графічний інструмент моделі «клієнт-сервер» Delphi являє собою інтегровану схему бази даних і утиліту управління контентом, адаптовану до потреб професійних розробників баз даних.
  Модель «клієнт-сервер» — що це?
  SQL Explorer, унікальний для Delphi, спрощує адміністрування баз даних. Простий у використанні графічний інтерфейс є ідеальним способом представлення складних відносин, існуючих на сервері бази даних. SQL Explorer являє інформацію про схемі з Oracle, Sybase, InterBase, Informix, DB2 та інших. Розробник може перетягувати поля, таблиці і процедури у форму додатка Delphi для швидкого створення додатків бази даних «клієнт-сервер». Розробник також може видавати інструкції SQL, спрямовані на кілька серверів і кілька баз даних.

  Популярі новини
  Загрузка...