Відміну від NTFS FAT і exFAT

184 0 Новини високих технологій

Кожен раз, коли користувач збирається форматувати накопичувач, будь то жорсткий диск або ж звичайна флешка, він стикається з питанням, яку файлову систему вибрати: NTFS, FAT32 або exFAT. Відмінності між ними для простого користувача незначні, а то й зовсім відсутні, тому далі по тексту будуть розказані особливості кожної файлової системи.

Що таке файлова система

Перед перерахуванням відмінностей FAT32 від NTFS варто розібратися в тому, що це взагалі таке. Як можна було зробити висновок з вищесказаного, це файлові системи. Необхідні вони для єдиного: надання користувачам можливості взаємодії з даними на диску за допомогою засобів операційної системи. Якщо говорити простіше, то файлова система – це бібліотека, в якій на полицях замість книг стоять файли.


Відміну від NTFS FAT і exFAT
Файлових систем насправді існує набагато більше, ніж було представлено вище. З незгаданих можна виділити, наприклад, ext4 і HFC, які використовуються в операційних системах Linux і Mac OS відповідно. Але в статті будуть розібрані лише три: FAT32 NTFS і exFAT, тому що вони є найбільш популярними, якщо не єдиними, в рамках операційної системи Windows. Для зручності визначення відмінностей файлових систем NTFS, FAT32 і exFAT порівнювати ми їх будемо по трьом найважливішим критеріям: сумісності, впливу на знос накопичувача і обмеженням.

Сумісність

Відміну від NTFS FAT і exFAT
Почнемо ми, мабуть, з самого важливого аспекту – з сумісності. Відмінність FAT32 від NTFS і exFAT в цьому плані досить велика, але про все по порядку. FAT32 Ця файлова система є найстарішою з представлених. Відповідно, підтримують її по більшій мірі всі пристрої, починаючи від стаціонарних комп'ютерів на базі операційної системи Windows XP і закінчуючи магнітолами, встановлених в автомобілях. З нею працюють всі передові операційні системи: Windows, Linux, Mac OS. При бажанні флешки з цією файловою системою можна подивитися і на смартфонах, правда, для цього знадобиться спеціальний перехідник OTG.


NTFS NTFS прийнято вважати файловою системою Windows. Так це неспроста. Вона була створена розробниками з Microsoft в ту пору, коли їх система перейшла на архітектуру NT, звідси і така назва. Цей факт накладає деякі обмеження на її сумісність. Так, ви без проблем зможете застосовувати ту ж саму флешку на комп'ютерах під управлінням Windows і Linux, а з використанням додаткового ЗА – і на комп'ютерах Mac OS, однак старенький програвач відмовиться розпізнавати пристрій. exFAT Ця файлова система новомодна. Звідси випливає її головний недолік – погана сумісність. Використовувати флешку з цією файловою системою можна тільки в рамках ОС Windows і на смартфонах Android і iOS.

Вплив на знос чіпа

Відміну від NTFS FAT і exFAT
Тепер розглянемо відміну FAT32 від NTFS для флешки в плані впливу на її знос. Справа в тому, що будь флеш-накопичувач має обмеження на перезапис комірок пам'яті, відповідно, чим частіше флешка буде перезаписуватися, тим швидше вона прийде в непридатність.
FAT32 Тут ситуація прямо протилежна попередній – FAT32 має таку організацію, яка відмінно підходить для роботи з дрібними файлами, але і їх вона примудряється фрагментувати, внаслідок чого випливає велика кількість перезаписів в окремих комірках пам'яті. NTFS Так як NTFS — більш нова файлова система в порівнянні з FAT32 то й справи з впливом на знос флешки в неї йдуть трохи краще. Через упровадження в неї технології індексування файлів розробникам вдалося знизити число їх фрагментацій. Звідси випливає, що з системою NTFS ваша флешка прослужить на порядок довше. exFAT Якщо NTFS – більш нова система порівняно з FAT32 exFAT і зовсім новітня. Вона краще за всіх уміє поводитися з флешкою, подовжуючи термін її служби до максимуму. Так це, тому що розробники спочатку її створювали для портативних накопичувачів.

Обмеження на розмір записуваних даних

Відміну від NTFS FAT і exFAT
Якщо ви записували великі файли на флешку, то, швидше за все, вам знайома ситуація, коли з'являється помилка в таких випадках. Пов'язано це з обмеженнями файлової системи. Які відмінності FAT32 від NTFS є в цьому плані? FAT32 Мабуть, FAT32 знову програє своїм конкурентам» в цьому питанні. Через її «віку» не здатна вмістити в себе файл розміром більше 4 гб. В ті часи, коли вона створювалася, даний показник був недосяжним, проте все змінилося, і 4 гігабайти зараз — дуже маленьке значення. Крім усього іншого, ви не зможете на флешку з FAT32 записати більше 512 файлів в кореневий каталог.
NTFS Ця файлова система справляється з навантаженнями, які не в силах витримати попередня. Насправді обмеження є і в ній, але в найближчому майбутньому до них ніяк не вдасться наблизитися, тому зараз прийнято вважати, що вони просто відсутні. Ви без праці можете записувати скільки завгодно файли в кореневу директорію і поміщати на накопичувач файл будь-якого розміру. exFAT Якщо NTFS не має обмежень, то exFAT і поготів. Ви зіткнетеся з помилкою тільки в тому випадку, якщо спробуєте записати файл розміром більше 16 зеттабайт, що просто нереально, адже немає такого файлу немає флешки такого обсягу. Ну а про кількість файлів в кореневій директорії краще промовчати.

Яку файлову систему вибрати

Відміну від NTFS FAT і exFAT
Ось ми і розглянули всі відмінності FAT32 від NTFS і exFAT. У результаті можна дати деякі рекомендації до вибору файлової системи:
 • Якщо ви хочете використовувати свою флешку для програвання мультимедійних файлів на старих пристроях, то вибирайте FAT32.
 • Якщо ви дорожите довговічністю свого накопичувача, відформатуйте його в NTFS, а краще в exFAT.
 • При роботі з великими даними категорично відмовтеся від файлової системи FAT32.
 • Якщо вам важлива швидкість запису даних, використовуйте exFAT, а якщо ви ще працюєте з дрібними файлами, то FAT32.
 • Висновок

  Сподіваємося, вам тепер зрозуміла різниця між FAT32 NTFS і exFAT. Вище ми спробували розібрати всі їх особливості та нюанси. За вами залишається право вибрати, яка файлова система з перерахованих підійде вам найкраще.

  Популярі новини
  Загрузка...