Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих

508 0 Новини високих технологій

Сучасне програмне забезпечення дозволяє легко створювати власні мелодії або партії з використанням спеціальних пристроїв, званих MIDI-клавіатурами, які за своїм основним призначенням не відрізняються від звичайного піаніно. Відмінність полягає тільки в принципах роботи і зручності виконання, в залежності від того, які і скільки клавіш на них може бути присутнім. Природно, просто так на комп'ютері застосовувати такі пристрою не можна. Для використання всього прихованого потенціалу будь-якого такого девайса використовуються спеціальні програми для МІДІ-клавіатури, які можуть відрізнятися один від одного досить сильно. Описати всі такі програми та програмні пакети просто фізично нереально, тому розглянемо найбільш часто використовувані та рекомендовані фахівцями програми.


Що таке стандарт MIDI?

Перш ніж приступати до розгляду вибору програмного забезпечення, трохи варто зупинитися на понятті стандарту MIDI. Скорочення утворено від англійського терміна Musical Instrument Digital Interface, тобто «цифровий інтерфейс музичного інструменту».
Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
Деякі помилково вважають, що до цього поняття відносяться тільки звукові набори зразок GM, GS або XG. Насправді за допомогою застосування спеціальних команд з будь-якого MIDI-пристрою можна передати масу додаткових відомостей, включаючи і сам обраний звук, і його прив'язку до клавіатурі, і використовується в даний момент ефект, і силу натиснення клавіші, і модуляцію, і канал передачі, і ще багато всього. За допомогою таких команд здійснюється двосторонній зв'язок між інструментами і програмним забезпеченням. І будь-який набір може бути записаний у вигляді відповідного MIDI-файлу, який можна відтворити або в якійсь спеціалізованій програмі для написання (створення) музики, або в самому звичайному програмному плеєрі.


Яку MIDI-клавіатуру вибрати?

Що ж стосується вибору клавіатури, тут порадити щось універсальне досить складно. Такі пристрої розрізняються за типом самої клавіатури (рояльна зважена або синтезаторная), кількістю клавіш (наприклад, 496688), за наявності вбудованих саундбанков, по типу підключення до комп'ютера і т. д. Але на сьогоднішній день абсолютно всі «залізні» синтезатори підтримують стандарт MIDI. Якщо ж мова йде про домашньому використанні, можна підібрати недорогі пристрої від Alesis, Korg, Akai і т. д. Професійні девайси, скажімо, від M-Audio, коштують досить дорого. Але тут все залежить від ваших уподобань. Якщо ви граєте на фортепіано і не зраджуєте своїм принципам, краще придбати полновзвешенную клавіатуру рояльного типу з 88 клавішами (можна купити навіть недорогий інструмент лінійки Yamaha DGX).
Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
Якщо звикли користуватися найпростішими синтезаторами, для запису партій вистачить і пристроїв на зразок Alesis Q49 з синтезаторної клавіатурою і 49 клавішами.

Основні типи програм для МІДІ-клавіатури

Тепер перейдемо безпосередньо до програмного забезпечення. Програм для роботи з MIDI сьогодні можна нарахувати дуже багато. Проте слід врахувати, що всі сучасні програми для МІДІ-клавіатури (російською мовою в тому числі) умовно можна розділити на кілька основних типів:
 • найпростіші клавіатурні додатки для гри в реальному часі з підтримкою мінімальних звукових наборів;
 • програми-трекери з підтримкою MIDI;
 • MIDI-секвенсори (в тому числі, і для візуалізації партитури);
 • повноцінні віртуальні студії з розширеними можливостями.
 • Далі коротко зупинимось на кожному типі програм і виділимо серед усього цього ПО найбільш популярні та практичні додатки.

  Проста програма для МІДІ-клавіатури Virtual MIDI Piano Keyboard

  Цей додаток являє одне з найбільш простих рішень для домашнього використання і виконане, як випливає з назви, у вигляді віртуального піаніно. у додатку є звуковий банк General MIDI, що включає в себе в загальній складності 127 звуків, серед яких можна знайти педи, ліди, баси, синтезовані звуки, оркестрові та народні інструменти, спецефекти, а також кілька комплектів ударних. Це так званий стандартний набір.
  Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
  Колись корпорація Yamaha вирішила розширити його до стандарту XG (Extended MIDI), проте найбільшого поширення він отримав лише на інструментах власного виробництва і програмах для МІДІ-клавіатури саме цього розробника. У свою чергу компанія Roland презентувала власний набір GS. Обидва стандартних банку підтримувалися звуковими картами Sound Blaster. Але повернемося до програми. Незважаючи на такі скромні можливості описуваного програми, в ньому є одна цікава особливість, яка полягає в тому, що, крім стандартного MIDI-банку, в додаток можна завантажувати звуки у форматі SF2 (Soundfonts), що, безсумнівно, розширює його можливості. Але створити повноцінну композицію, як вже зрозуміло, саме в цій програмі не вийде.

  Трекери і MIDI-секвенсори

  Ще один з напрямків, представлених у програмах для роботи з МІДІ-клавіатурою, - популярні колись трекери (від англійського Tracker). У них також можна зіграти і записати окремі партії, а потім з'єднати в кінцевий повноцінний трек. Однак, відображення записаних нот відрізняється від загальноприйнятого, і багато користувачів визнають деяку незручність роботи з ними. Найвідомішими серед таких програм можна назвати класичні програми на кшталт Renoise, ModPlug Tracker, Mad Tracker та інші. Програми для МІДІ-клавіатури у вигляді секвенсоров стали особливо популярними 90-х.
  Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
  Найяскравішими представниками музичних пакетів того часу стали програми лінійки Cakewalk Pro Audio. Сьогодні багато користувачів віддають перевагу додатками на зразок Anvil Studio. А ось серед MIDI-програм, що дозволяють створювати повноцінні музичні твори, використовуючи для цього не тільки різноманітні звукові бібліотеки, але і запис нотної партитури, кращим, безсумнівно, вважається унікальне у своєму роді додаток Sibelius.

  Віртуальні студії

  Але найбільш потужними визнані віртуальні студії (FL Studio, Cubase, Sonar, Reason, Studio One тощо).
  Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
  Будь-яка програма для комп'ютера з МІДІ-клавіатурою може працювати практично з усіма відомими звуковими форматами і підключати додаткові плагіни VST, AAX, RTAS і DX, в яких присутні і безпосередньо інструменти VSTi (віртуальні синтезатори, сэплеры, ромплеры) і всілякі ефекти для обробки звуку, причому, з максимально повним контролем всіх MIDI-параметрів і подій.
  Програми для МІДІ-клавіатури: список кращих
  Що ж стосується саме плагінів, однієї з найпотужніших програм є програмний семплер Kontakt, що випускається і у вигляді самостійної програми (Standalone), і у вигляді підключається до студій плагіна. До речі сказати, саме для цього інструменту на сьогоднішній день створено найбільше звукових банків, а звучання синтезаторів, що імітують справжні інструменти, неможливо відрізнити від «живого» виконання.

  Популярі новини
  Загрузка...