Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

196 0 Новини високих технологій

Багато хто сьогодні воліють зручні бездротові модеми звичного кабельного інтернету. Не потрібно витрачати час і гроші на підключення, прокладання кабелю, його маскування. Достатньо лише під'єднати компактний USB-модем до порту ПК або ноутбука, і ви можете "серфіть" по інтернету на досить пристойній 4G-швидкості. Крім того, маленький модем легко брати з собою. В такому випадку інтернет буде скрізь, де б ви не знаходилися. Саме такі приємні умови пропонує молодий оператор "Йота". Але виникає проблема: модем не скрізь добре ловить сигнал. Тому важливо замислитися про підсилювачі сигналу Yota. Про нього ми і розповімо вам далі.

Фактори, що впливають на швидкість інтернету

Ще зовсім недавно бездротові технології помітно програвали по стабільності і швидкості передачі даних звичного кабельного інтернету. Але зі швидкостями LTE ситуація змінилася. Проте все ж технологія не позбавилася від усіх недоліків.


"Йота" пропонує своїм клієнтам модеми, що працюють з сім-картами, які надають можливість швидкісного інтернету. В пристроїв є помітний мінус: деколи вони погано ловлять сигнал. Тому чимало їх власників цікавляться підсилювачами сигналу для модему Yota. Перш ніж навести практичні рекомендації, розберемося, що ж даному випадку впливає на якість сигналу (і отже, швидкість інтернету). Це наступні фактори:
 • Перешкоди всередині квартири. Стіни, нагромадження меблів, предметів інтер'єру між модемом і стільникового вишкою.
 • Високе навантаження на мережу.
 • Велика відстань від модему до стільникового вишки.
 • Кількість працюючих від модему пристроїв.
 • Погодні умови, рельєф місцевості.
 • Як ви бачите, не всі фактори власнику модему вийде самостійно виправити. При штормовій погоді, високої завантаженості мережі ви ніяк не зможете вплинути на якість роботи свого модему, поліпшити сигнал.


  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Як вирішити проблему?

  Вихід із ситуації - підсилювач стільникового сигналу Yota. Так, сам модем вже стандартна вбудована антена для пошуку зв'язку, але не завжди її потужності вистачає для того, щоб забезпечити якісне з'єднання і комфортний інтернет-серфінг. Так що ж з підсилювачем сигналу? У користувача є два шляхи вирішення проблеми:
 • Придбання готового пристрою, що підсилює якісні характеристики модему. Їм може бути додаткова антена. Або інший модем з посиленими характеристиками.
 • Досягти потрібного ефекту самостійно.
 • Кожен з методів ми детально розберемо далі.
  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Посилення сигналу - пошук вигідного положення

  Уявімо найпростіше рішення. Як показує практика, модем може "ловити" сигнал неоднакове навіть у межах однієї квартири. На це впливають нагромадження меблів, предмети інтер'єру, стіни приміщення та інші перешкоди, що виникають між модемом і вишкою оператора. Діяти тут слід експериментальним шляхом. Вийдіть в інтернет, використовуючи модем, на звичному робочому місці. Заміряйте за допомогою спеціального сервісу швидкість з'єднання. Далі переміщайтеся по квартирі, періодично користуючись тим же сервісом. У ряді випадків користувачеві вдається знайти квартирі місце, де пристроєм сигнал приймається набагато краще. Незручність тут буде полягати в перенесенні робочого комп'ютерного столу, перестановці. Можна перемістити тільки модем, додатково прикупивши USB-подовжувач для нього необхідної довжини. Якщо у вас ноутбук, то все набагато простіше.

  "Екстремальний" вихід

  Користувачі пропонують і "екстремальне" рішення проблеми. Встановіть модем (з'єднавши його з ПК тим же кабелем-подовжувачем) поза житлового приміщення (за вікном, на балконі, на даху та ін.). Якість сигналу може помітно покращитися. Але в цьому випадку вам потрібно продумати захист пристрою від погодних умов: снігу, дощу, високих/низьких температур і інше).
  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Саморобний підсилювач

  Тепер розповімо, як спорудити підсилювач сигналу Yota своїми руками. Для виготовлення пристрою насамперед потрібно знайти підходящий металевий предмет. Відмінний варіант - кругла кришка від сковороди або каструлі. Така антена встановлюється у тому місці житлового приміщення, де з допомогою попереднього методу ви виявили найвищу швидкість передачі даних. Зафіксуйте модем на кришці. Потім залишається підвести до нього кабель-подовжувач для з'єднання з комп'ютером або ноутбуком. Є і ще один "рецепт" виготовлення підсилювача своїми руками. В цьому випадку вам знадобиться супутникова антена. З'єднайте її з модемом. Тут важливо направити антену в ту сторону, де знаходиться вишка оператора зв'язку. Так як девайс буде перебувати поза домом, потрібно подбати про захист модему від опадів, перепаду температур та ін.
  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Поради щодо поліпшення роботи модему

  Щоб забезпечити стабільно високу швидкість передачі даних за допомогою вашого модему "Йота", в деяких випадках досить слідувати простим рекомендаціям:
 • Приберіть з робочого простору всі предмети, обладнання, що може заважати нормальній роботі пристрою.
 • Розташуйте модем на вільному місці робочого столу. Звільніть простір від громіздких предметів інтер'єру. Перемістіть подалі радіотехніку, електроніку. Подібні пристрої також можуть впливати на якість сигналу.
 • Якщо ваш модем додатково роздає вай-фай, то від'єднайте від нього зайві пристрої. Чим більше до нього приєднано девайсів, тим нижче швидкість передачі даних для кожного з них.
 • На домашню бездротову мережу варто встановити пароль, який знаєте тільки ви. У деяких випадках низька швидкість інтернету - наслідок підключення до вашої вай-фай точки сторонніх людей. Установка надійного пароля захистить вас від таких користувачів.
 • Суттєво посилити сигнал дозволяє одночасне підключення двох ідентичних модемів до комп'ютера. Однак їх роботу потрібно певним чином налаштувати: інструкцію можливо знайти на сайті оператора або звернувшись до фахівців салону зв'язку.
 • Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Готове рішення

  Підсилювач сигналу Yota вже представлений в спектрі товарів компанії. Його вартість в офіційному інтернет-магазині: 9500 рублів. Детальніше розповімо, що це за пристрій. Це готове компактне рішення з підсилює антеною. У нього вже вбудований USB-модем, "розганяється" до 4G-швидкості, з сім-картою "Йота". За бажанням покупця в пристрій можна вставити вже раніше придбану ним "сімку" Yota. Таке рішення (модем в підсилює сигнал пристрої) повністю виключає втрату сигналу в кабельних збірках, які були характерні для ранніх продуктів компанії.

  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Можливості підсилювача від "Йоти"

  Уявімо важливі характеристики підсилювача сигналу Yota:
 • Пристрій може функціонувати цілий рік. Діапазон його робочих температур: від -35 °С до +60 °С.
 • В комплект підсилювача входить кімнатний вай-фай роутер. З вуличною антеною "Йота" він з'єднується за допомогою спеціального экранизированного USB-кабелю (його довжина - 7 метрів). Трохи розповімо про нього. Такий кабель виключає втрати сигналу з високим частотам. В результаті модем починає повністю віддавати свою потужність в антену.
 • Кімнатний роутер Wi-Fi здатний роздавати сигнал всередині приміщення на відстань до 150-200 метрів. Область його дії реально розширити, використовуючи спеціальні підсилювачі вай-фай сигналу.
 • Підсилювач сигналу Yota може бути доповнений універсальним модемом від Huawei. У чому його переваги? У такому випадку покупець може використати сім-карту будь-якого оператора зв'язку, а не тільки "Йоти". Головне, щоб вона підтримувала швидкість передачі даних LTE. Зазначимо, що додавання подібної опції обійдеться в додаткову 1000 рублів.
 • Антена, що знаходиться в комплекті підсилювача сигналу 4G-модема Yota, що працює за стандартами новітньої технології MiMo. Чим це добре? На практиці це подвоєння швидкості передачі даних у порівнянні зі стандартними антенами, які працюють по типу "хвильовий канал". Там посилення відбувається лише за сигналом, який поляризований у вертикальній площині.
 • Антена "Йота MiMo"має посилення не нижче 18 dBi у вертикальній поляризації, і не нижче 18 dBi вже в горизонтальній поляризації.
 • І ще одна особливість для покупця. За його бажанням підсилювач сигналу Yota 4G може доповнюватися більш сильної антеною. Наприклад, що має потужність до 20 dBi. Або панельній до 24 dBi в комплекті з довгим (до ста метрів) кабелем.
 • Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками

  Використання колективної антени в підсилювачі

  Навіщо необхідна установка панельної антени для підсилювача сигналу Yota LTE? Це додатковий пристрій допомагає користуватися послугами стільникового оператора навіть у тому випадку, якщо ваш населений пункт віддалений на відстань 15-20 км від його вишки. Якщо ж місцевість відкрита, то проміжок може бути і більше.
  Щоб забезпечити таку можливість, вуличну антену, що йде в комплекті, потрібно встановити на вашому домі якомога далі від землі. Бажано вище дахів будинків, верхівок дерев і інших об'єктів, які можуть перебувати між цим пристроєм і стільникового вишкою. Ще раз відзначимо, що послуга по заміні антени в підсилювач інтернет-сигналу Yota платна. Її конкретна вартість залежить від типу обраної покупцем антени.
  Підсилювач сигналу Yota: переваги. Як підсилити сигнал Yota своїми руками
  Тепер ви знаєте кілька дієвих способів, які допоможуть вам підвищити якість роботи вашого модему від "Йоти", збільшити швидкість передачі даних. Найпростіше рішення - покупка готового підсилювача, що надається самою компанією. Є способи та самостійного вирішення проблеми: від пошуку найбільш вигідного положення в квартирі до використання металевих кришок і супутникових антен.

  Популярі новини
  Загрузка...