CSS: приклади оформлення, рекомендації

219 0 Новини високих технологій

Створення сайту передбачає оформлення всіх його сторінок в єдиному стилі. Використання сформованих раніше традицій у розробці обов'язково, якщо потрібно привернути увагу відвідувача, який вже звик до зрозумілого дизайну і певного діалогу. Кожен сайт має свій зміст, за допомогою якого переслідує цілком конкретні цілі. Використання прикладів CSS дозволяє зрозуміти певний тенденції та оформити веб-ресурс належним чином.

Унікальність і бездоганність стилю

Таблиці каскадних стилів (CSS) - сучасна «класика жанру». Не важливо, яким чином була сформована веб-сторінка, вона завжди повинна мати унікальне обличчя, яке визначається набором стильових правил. В цьому контексті: конкретне застосування CSS - черговий приклад унікальності.


Процес розробки виконується індивідуально. Це визначається професійними якостями конкретного розробника, особливостями колективу розробників або робочого процесу компанії. У будь-якому випадку використання прикладів, знайдених в Інтернеті, наданих колегами або створених на підставі власного досвіду, автоматично робить позитивним результат.
CSS: приклади оформлення, рекомендації
Тут наведено приклади HTML/CSS композицій трьох варіантів у різних станах і умов розробки. Верхня ліва картинка - заготівля, в якій зазначені вимоги замовника. Розробник почав роботу і абсолютно точно, що результат буде далекий від поточного стану набору правил CSS і однією єдиною сторінки HTML. Єдине, що відомо, і буде дотримано: єдина сторінка зміниться по технології AJAX в залежності від діалогу з відвідувачем. Це дуже поширений спосіб розробки:
 • «замовник сам не знає, що він хоче»;
 • «і як це має виглядати».
 • Розробник, навпаки, знає, що таке пакет PHPOffice/PHPWord, що вимоги замовника абсурдні в такому викладі.


  Приклад нав'язаного стилю оформлення

  Нижня ліва картинка - реальний сайт, набір сторінок і приклади стилів CSS, які потрібно буде взяти з рекомендацій та зразків коду біржі Webmoney. В іншому випадку:
 • біржа не буде співпрацювати з сайтом;
 • клієнт біржі (відвідувач сайту) не зрозуміє розробника.
 • Якщо що-то буде зрозуміло не так, то на сайт прийдуть тільки випадкові новачки і довго на ньому не затримаються.

  Приклад відсутності перспективи

  Третій сайт (праворуч) - реально робочий. Веб-ресурс «створений» за годину у форматі:
 • одна сторінка;
 • немає бази даних;
 • відвідувач цікавий як одноразовий клієнт.
 • Класичний стиль такого роду виробів, як і тема сайту, до нього важко віднести вимогу бездоганності (а також моменти етичності та фінансової коректності), але вимогу унікальності дотримано в повній мірі. Навіть в цій області сайти за годину не робляться. Тема, мета та виконання - гарантія, що бажання переробляти і розвивати ні власника, ні у розробника не буде. Це далеко не рідкісний випадок, коли сайт «помер» відразу після створення, а його CSS як приклад і зразок для наслідування не буде затребуваний.

  Ідеальні зразки стилів

  Немає сенсу далеко ходити за ідеями. Прекрасні приклади CSS оформлення пропонує "Майкрософт", "Оракл", "Гугл". У пошуках простоти, унікальності і бездоганності можна згадати сайти платіжних систем. Не можна не відзначити полновесность Webmoney проти легкості системи Payeer. Можна звернути увагу, як зручно система "Яндекс" имплантировала свої «гроші» в загальну канву власних веб-розробок.
  CSS: приклади оформлення, рекомендації
  Зразків для наслідування в Інтернеті сьогодні безліч. Особливо багатий вибір красивих CSS прикладів пропонують сучасні системи управління сайтами. В цьому випадку слід особливо відзначити, що створений на них легко сайт може маніпулювати CSS правилами і забезпечувати ідентичність всіх сторінок. Розробник може не замислюватися, на якому пристрої його ресурс буде працювати, якщо використана сучасна CMS.
  CSS: приклади оформлення, рекомендації
  У випадку наслідування відомим платіжним системам Google, Oracle або Microsoft доведеться виступати в ролі живописця, створює свій варіант з оригіналу. Тут важко буде досягти ідеалу, але досвід, отриманий якісний і практичний. Які б гарні CSS приклади не були прийняті в якості зразка, доведеться робити свій унікальний дизайн і діалог. Потрібно буде дотримуватися єдиний стиль вибраного варіанта конкретної композиції правил (кольори, шрифти, розміри, трансформації та інше).

  Юридичний і авторський аспекти

  У більшості випадків знайдений в Інтернеті приклад CSS не буде створювати юридичних проблем розробнику. Авторство тут має примарний характер. Це все одно, що вимагати від людини не використовувати стандартні фрази в своєму лексиконі.
  Використання шаблонів ресурсів, а більше всього, піктограм, ілюстрацій і варіантів оформлення меню, кнопок, діалогів може гарантувати проблеми від реального автора та судове переслідування.
  CSS: приклади оформлення, рекомендації
  При цьому деякі CSS-приклади стильового оформлення (як у випадку з Webmoney) можуть бути обов'язковою умовою того, що сайт буде «визнаний і допущений». Такий варіант характерний для джерел даних, пошукових систем, сайтів погоди, веб-ресурсів біржових індексів або курсів валют. З одного боку, створюючи сайт за прикладами CSS, які носять характер обов'язкових вимог, розробник потрапляє в стильову (дизайнерський) кабалу і зобов'язаний використовувати конкретний API (бібліотеки доступу або функціональності). З іншого боку, немає проблем з авторством і розробкою стильових правил.

  Досвід багатьох - комплексний результат

  Є робота за вимогами сайту джерела: приклади CSS носять обов'язковий характер. Є робота на базі сучасної системи управління сайтами: прикладів немає, але є жорстка структура стилів CSS, багато з яких задані як нечитабельні, але обов'язкові до включення файли. Тут немає проблем з реалізацією: ким-то вже все продумано, слід тільки допрацювати до потрібних цілей і розв'язуваних завдань.
  CSS: приклади оформлення, рекомендації
  Часто все доводиться робити самому. Переглядаючи сайти (чим не CSS приклад в дії), можна накопичувати не самі правила, а фактичне застосування: кольорову гаму, шрифт і його розмір, логіку діалогу або використання списку. Досвід - це не тільки реальне втілення правил CSS, це загальне враження, яке залишається в підсвідомості.

  Ручна, а не автоматична робота завжди цікавіше і практичніше виконання чиїхось вимог. В кінцевому підсумку накопичується досвід, з'являється свій стиль, який дозволяє створювати унікальні сайти, самому бути добрим прикладом. Коли пілот сідає в літак і добре знає свою справу, то льотне завдання він виконає по-своєму, йому не потрібно буде пояснювати, як виконати певний віраж або дістатися до мети. Фахівець, який є «носієм» прикладів CSS, не потребує чергових інтернет-пошуках при виконанні кожної нової задачі - це хороший спеціаліст.
  CSS: приклади оформлення, рекомендації
  В сфері HTML/CSS достатньо один раз пройти важкий шлях, щоб потім без проблем і витрат швидко вирішувати будь-які завдання веб-розробки.

  Популярі новини
  Загрузка...