Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

442 0 Новини високих технологій

Adobe Illustrator — це графічний редактор, призначений для створення векторних зображень. З його допомогою малюють ілюстрації, роблять схеми, логотипи, графіки і багато іншого. І хоча ця програма на перший погляд здається складною, вивчивши основи, ви зрозумієте, як легко і приємно з нею працювати.

Початок роботи в програмі

Малювати в Adobe Illustrator можна як за допомогою графічного планшета, так і за допомогою мишки. Також існує версія цієї програми для iPad і iPhone. Інструкція для новачків як малювати в «Ілюстратора»:
 • Спочатку потрібно завантажити і встановити програму. Краще всього використовувати ліцензійну версію.
 • Запустіть «Ілюстратор» і створіть новий файл (Ctrl+N). У спливаючому вікні вкажіть його розмір, колірний режим і орієнтацію.
 • Перед тим як малювати в «Ілюстратора» вивчіть панель інструментів. Наприклад, щоб створити прямокутник, виберіть інструмент «Прямокутник» (M), затисніть ліву клавішу і тягніть в потрібному напрямку. Інші фігури створюються за тим же принципом.
 • Щоб малювати лінії в «Ілюстратора» використовуйте інструмент «Перо» (P), «Олівець» (N) або «Пензель» (B). Олівцем і пензлем можна створити фігуру будь-якої форми, а за допомогою пера зобразити фігуру по точкам.
 • Відредагувати намальований об'єкт можна інструментом «часткове виділення» (A). Для цього виділіть потрібну точку і перетягніть в інше місце.
 • Якщо вибрати інструмент «Перо-» або «Перо+», то можна додати або видалити точки.
 • Щоб зафарбувати намальовану фігуру, виділіть її, натисніть «Заливку» на панелі інструментів і оберіть бажаний колір. Пофарбувати контур фігури можна з допомогою функції «Обведення».
 • Зображення зберігається у форматах EPS, PDF і AI. Для цього треба вибрати «Файл» — «Зберегти як» (Shift+Ctrl+S). Зберегти зображення в інших форматах (BMP, JPEG, PNG) можна за допомогою функції «Експорт».
 • Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

  Робота з інструментами в Adobe Illustrator

  При запуску програми, за замовчуванням панель інструментів знаходиться зліва на екрані. За бажанням її можна перемістити в будь-яке інше зручне для вас місце.


  На зображенні можна побачити всі доступні «Ілюстратора» інструменти. Якщо внизу під іконкою інструменту є невеликий трикутник, то його можна розгорнути і відкрити доступ до додаткових інструментів. Також можна налаштувати параметри деяких інструментів. Щоб викликати контекстне меню для настройки інструменту, двічі клацніть по ньому на панелі.
  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

  Про кистях

  Кисті дозволять застосувати різноманітні стилі ліній. Їх можна застосувати до вже намальованої лініях або малювати пензлем у «Ілюстратора» контур з певним стилем. Adobe Illustrator є п'ять типів кистей:
 • Каліграфічні імітують лінії, створювані каліграфічним пером. Намальований за допомогою кисті-ляпки» мазок автоматично перетворюється в об'єкт із заливкою.
 • Пензлі з щетини — створює лінії, схожі на мазки кисті, зробленої з щетини.
 • Дискретні — представляють собою копії об'єкта, розподілені вздовж лінії.
 • Об'єктні — рівномірно розтягують форму об'єкта по лінії.
 • Візерункові — складаються з повторюваних уздовж лінії окремих об'єктів. Вони відрізняються від дискретних тим, що точно слідують контуру.
 • Палітра «Кисті»

  Щоб відкрити палітру «Кисті», виберіть «Вікно» — «Кисті або натисніть клавішу F5. Тут знаходяться кисті, вибрані для поточного зображення. Для додавання кистей в палітру можна скористатися спеціальною бібліотекою кистей. Створені і збережені вами кисті пов'язані лише з поточним документом. Тому для кожного документа можна створювати різні набори кистей.


  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

  Як малювати пензлем у «Ілюстратора»

  Інструмент кисть можна застосувати до ліній, створених іншими інструментами, такими як «Перо» або «Олівець». Щоб це зробити, перейдіть зацікавив вас контур, виберіть кисть з палітри і перетягніть контур. Якщо до контуру вже була застосована кисть, то вона заміниться на нову. Як малювати в «Адоб Ілюстратор» за допомогою пензля? Спочатку виберіть кисть з бібліотеки або палітри та натисніть на інструмент «Кисть». Потім наведіть курсор в те місце, де ви хочете почати малювати лінію і, затиснувши ліву кнопку миші, перетягніть його, щоб створити контур. Якщо ви малюєте в «Ілюстратора» на планшеті, то просто проведіть стилусом лінію по екрану графічного планшета.
  Відпустивши кнопку миші або відірвавши стилус від екрану, ви намалюєте незамкнутий контур. Для створення замкнутого контуру затисніть Alt в процесі малювання і відпустіть ліву клавішу миші, коли захочете замкнути намальовану фігуру.

  Як малювати пером «Ілюстратора» прямі лінії

  Самий простий контур, створюваний інструментом «Перо», — це пряма смуга, що складається з двох точок. Створити її можна за допомогою двох кліків пером. Зробивши ще кілька кліків цим інструментом можна зобразити фігуру, яка складається з прямих відрізків. Отже, як малювати в «Ілюстратора» з допомогою пера? Для початку потрібно вибрати інструмент «Перо» на панелі. Потім помістити курсор на місце, з якого буде починатися відрізок, і натиснути ліву клавішу миші. Створиться перша контрольна точка. Перемістіть курсор (не заживая кнопку миші) в кінець відрізка і поставте ще одну точку. Якщо натиснути Shift, то лінії будуть обмежені кутом, кратним 45°. Продовжуйте створювати опорні точки, щоб отримати потрібну кількість відрізків. Точка, яку ви додасте останньої буде виділена і мати вигляд зафарбованого квадрата. Не виділені точки виглядають як порожні квадрати.
  Для замикання контуру помістіть курсор на першу виготовлену точку і клацніть по ній лівою кнопкою миші. Якщо ви не хочете замикати контур натисніть на клавішу Ctrl, а потім на порожнє місце, подалі від намальованої фігури.
  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

  Малювання кривих ліній пером

  Щоб намалювати пером криву лінію, наведіть вказівник миші на робочий простір і затисніть ліву клавішу миші. Ви поставите першу опорну точку і на місці курсору з'явиться стрілка. Перетягуйте покажчик інструменту поки не отримаєте бажаний вигин. Якщо натиснути Shift, інструмент буде рухатися під кутом, кратним 45°. Перемістіть курсор в кінець майбутньої лінії і перетягніть стрілку в напрямку протилежному тому, яке було зроблено в першій точці. Так ви отримаєте вигин у формі літери C. Щоб отримати вигин у вигляді S, перетягніть стрілку в тому ж напрямку, що і в попередній точці.

  Завершити роботу з вигином можна тими ж способами, що і при роботі з прямими лініями. Натисніть клавішу Ctrl і клацніть по порожньому місцю на робочому просторі, щоб отримати незамкнутий контур, або натисніть на першу виготовлену точку для отримання замкнутого контуру.
  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації

  Як малювати в «Ілюстратора» з допомогою окреслення

  Такий спосіб підійде тим, хто тільки починає освоювати програму. Для нього знадобиться який-небудь малюнок в цифровому форматі. Його ви можете зробити самі або знайти картинку з інтернету. Інструкція:
 • Запустіть програму і створіть новий файл.
 • У вікні вкажіть розмір робочої області. У додаткових налаштуваннях виберіть колірний режим RGB, а в «Растрових ефекти» — «Екранне (72ppi)». Якщо ви плануєте створювати малюнок для друку, то поставте CMYK в кольоровому режимі і змініть параметр «Растрові ефекти» Висока (300 ppi)».
 • Відкрийте вашу картинку в «Ілюстратора» (Ctrl+O).
 • Якщо зображення не відповідає розмірам монтажної області, виберіть інструмент «Виділення» на панелі і вирівняйте картинку потягнувши за край. Щоб зображення не спотворилося в процесі трансформації, затисніть клавішу Shift.
 • Перемістивши малюнок в програму, слід змінити його прозорість. Для цього відшукайте на правій панелі кнопку «Прозорість» (Shift+Ctrl+F10) і встановіть непрозорість шару на 30-50%.
 • Натисніть F7 щоб праворуч на екрані стали видимі шари і зафіксуйте картинку, клацнувши по порожньому місцю поруч з іконкою очі. Повинен з'явиться замочок, який не дозволить зрушити або змінити початкове зображення під час роботи. При бажанні цей замочок завжди можна прибрати.
 • Створіть новий шар і виберіть інструмент «Перо» і колір обведення.
 • Обведіть всі елементи зображення з допомогою цього інструменту. Робіть так, щоб опорні точки всіх елементів стикалися і не забувайте малювати вигини там, де вони потрібні. Також всі лінії на зображенні повинні створювати замкнуті фігури.
 • Завершивши описувати найбільші елементи зображення, можна починати їх зафарбовувати і домальовувати дрібні деталі. Ось як це зробити:
 • Виберіть інструмент Shaper (Shift+N) на панелі.
 • Налаштуйте колір заливки і контуру на верхній панелі або праворуч на екрані у вкладці «Колір». Також на верхній панелі можна вибрати товщину і форму обведення. Якщо ви хочете, щоб контур не було видно, то при виборі кольору для неї поставте «Без кольору» (іконка виглядає, як білий квадрат перекреслений червоною лінією).
 • Зафарбувавши фігури, змініть непрозорість до зручного вам значення і створіть ще один шар, щоб додати деталі.
 • Деякі дрібні елементи найкраще промальовувати інструмент «Кисть», оскільки з його допомогою можна налаштувати форму лінії. Також можна намалювати всі лінії пером і застосувати кисть тільки для деяких деталей.
 • Після закінчення обведення зніміть замочок з вихідного зображення і видаліть його.
 • Малювати портрет «Ілюстратора» можна за таким же принципом, потрібно лише вибрати відповідне вихідне фото.

  Малюємо відбитки лап

  Спочатку ввімкніть «Швидкі напрямні (Ctrl+U) – це полегшить вам роботу. Тепер починаємо малювати відбитки в «Ілюстратора». Для цього вибираємо інструмент «Еліпс» і натискаємо на будь-яке місце на полотні. У вас відкриється меню інструмента. Вводимо значення ширини та висоти 50 щоб створити рівний коло, і натискаємо «OK». Зверніть увагу, що для всіх фігур буде використовуватися чорна заливка. Створіть ще два кола 30 на 30 пікселів і перемістіть їх під перше коло. Потім виділіть всі три кола (Ctrl+A), знайдіть на правій панелі інструмент «Обробка контурів» (Shift+Ctrl+F9) і виберіть функцію «З'єднання».
  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації
  За допомогою інструмента «Перо» видаліть деякі непотрібні точки. Після цього знову повертаємося до інструменту «Еліпс», натискаємо на полотно і створюємо еліпс 30 на 40 пікселів. Робимо ще три копії цієї фігури. Інструментом «Виділення» перемістіть еліпси як показано на картинці.
  Як малювати в "Ілюстратора": покрокова інструкція з описом, поради та рекомендації
  Використовуючи інструмент «Вільне трансформування», поверніть два лівих еліпса ще на 15°, а два правих на -15°. Виділіть всі об'єкти (Ctrl+A) і їх можна згрупувати (Ctrl+G). Якщо ви хочете зменшити розмір лапи вдвічі, перейдіть в меню «Об'єкт» — «Трансформувати» — «Масштаб» і введіть в першу клітинку число 50. Зробіть ще одну копію лапи і помістіть її вище і правіше. З допомогою «Вільного трансформування» злегка поверніть один слід вліво, а інший праворуч.

  Створюємо кисть з відбитків

  Перш ніж приступати до створення кисті відбитки лап потрібно повернути. Тому спочатку виділяємо обидві лапи і групуємо їх. Потім, не скасовуючи виділення, перейдіть в «Об'єкт» — «Трансформувати» — «Поворот» і введіть значення -90 градусів, щоб повернути відбитки за годинниковою стрілкою. Перейдіть в палітрі «Кисті» та натисніть «Нова кисть». В меню оберіть «Дискретна кисть» і підтвердіть дію. У наступному вікні налаштовуємо кисть. Розмір потрібно залишити на 100%, інтервали поставте на 90%, розкид і поворот залиште на 0. Виберіть поворот відносно контуру і натисніть «OK». Тепер цією кистю можна малювати відбитки лап.

  Поради

  Щоб полегшити роботу з Adobe Illustrator, є кілька корисних порад і хитрощів:
 • Запам'ятайте комбінації клавіш. Це допоможе спростити і прискорить вашу роботу з програмою. Не обов'язково запам'ятовувати всі «гарячі клавіши», досить вивчити ті, якими ви користуєтеся найчастіше.
 • Освойте особливості копіювання в програмі. Крім стандартних «Копіювати/Вставити», «Ілюстратора» є функція помістити скопійований об'єкт зверху (Ctrl+F) або нижче (Ctrl+B) попереднього.
 • Вмикайте «Швидкі напрямні» (Ctrl+U). Завдяки цій функції у вас будуть підсвічуватися шляху, опорні точки і центр об'єктів.
 • Щоб перетворити кілька об'єктів у єдине ціле, згрупуйте їх. Для цього відкрийте меню «Об'єкт» — «Групи», або натисніть «Ctrl+U».
 • З фігури «Зірка» можна створити і інші фігури, перетягуючи і видаляючи опорні точки. Наприклад, зірки може вийти трикутник.
 • Популярі новини
  Загрузка...