Дискретний графічний прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики та можливі варіанти використання

122 0 Новини високих технологій

До групи дискретних адаптерів початкового рівня ставився прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики цього графічного пристрою ріднили його з більш продуктивним акселератором 7600 GT. Таку відеокарту можна досить часто зустріти в 2007 році в ігрових комп'ютерах початкового класу або ж в графічних станціях економкласу. Саме це доступне рішення і буде розглянуто в рамках нашого невеликого оглядового матеріалу.

Спеціалізація графічного пристрою

Розглянута в рамках огляду відеокарта для ПК з'явилася на прилавках комп'ютерних магазинів у далекому 2007 році. Основні випадки її використання – це ігрові обчислювальні системи початкового рівня. Таке апаратне забезпечення дозволяло запускати велику частину тогочасних іграшок. Але от якість виведеного зображення було дуже і дуже низьким.


Дискретний графічний прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики та можливі варіанти використання
Другий можливий варіант застосування такого адаптера – бюджетна графічна станція. Звичайно, такий прискорювач дозволяв запускати спеціалізований софт і з його допомогою обробляти зображення, але швидкість його роботи в такому режимі залишала бажати кращого. Тому до складу графічної станції такий адаптер включали лише в крайньому випадку. На поточний момент цей прискорювач повністю застарів. Тому використовувати його обчислювальні ресурси можна лише при реалізації різних офісних завдань. Саме в таких бюджетних ПК його і зараз можна зустріти.

Список поставки

Як було раніше зазначено, характеристики GeForce 7300 GT відносили цей прискорювач до пристроїв економкласу. Тому чекати чогось незвичайного в комплектації названого адаптера спочатку не доводиться.


Дискретний графічний прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики та можливі варіанти використання
У цей список компанія NVidia включала наступне:
 • відеокарту в дискретному виконанні;
 • диск із записаною на ньому документацією, також на цьому електронному носії є драйвера і спеціалізований діагностичний софт;
 • керівництво по експлуатації;
 • фірмовий талон з гарантійними зобов'язаннями (термін дії – 1 рік).
 • Параметри

  Дана відеокарта для ПК базується на мікропроцесорі G73-V. Той самий чіп лежав в основі і більш продуктивного прискорювача 7600 GT. Ключова відмінність між цими двома моделями адаптерів полягало в тому, що в другого було на один піксель блок і на один верховий модуль більше. Це дозволяло на практиці отримати певний приріст швидкодії.
  Дискретний графічний прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики та можливі варіанти використання
  Піксельних процесорів у названого чіпа було 8 блоки TMU – 1. Також було чотири верхових конвеєра. Всі ці елементи функціонували на частоті 350 МГц. Характеристики GeForce 7300 GT акцентували увагу на тому, що його кремнієва основа проводилася з нормами допуску 90 нм, і це був найбільш передовій на той час техпроцес. На його кристалі розташовувалося 178 мільйонів транзисторів. Причому всі вони мали лише поверхневу компонування.

  Пам'ять

  Дискретний прискорювач моделі NVidia GeForce 7300 GT в обов'язковому порядку оснащувався окремої оперативної пам'яттю. Номінальний обсяг останньої був дорівнює 256 Мб. Як правило, це були мікросхеми GDDR2 що функціонують на частоті в 668 МГц. Розрядність шини підключення ОЗП була дорівнює 128 бітам. У результаті пропускна здатність відеобуфера була обмежена 107 Гбіт/сек.

  Відгуки та вартість

  У новому стані відеокарта GeForce 7300 GT не може бути куплено. Цей прискорювач вже давно зняли з виробничих ліній. Також його запаси на складах вже успішно розпродані. Що були у використанні такі відеокарти можна придбати за ціною в 800-1000 рублів. Для офісних ПК їх ресурсів буде досить. У всіх інших випадках використовувати такий прискорювач буде щонайменше неправильно.
  Дискретний графічний прискорювач GeForce 7300 GT. Характеристики та можливі варіанти використання
  До плюсів такого адаптера власники відносили низьку вартість, пасивне охолодження і відмінну енергоефективність. До недоліків пристрою можна віднести лише те, що він повністю застарів і не відповідає сучасним вимогам до відеокарти.

  Висновок

  У цьому матеріалі були детально розглянуті характеристики GeForce 7300 GT. Це комп'ютерний пристрій спочатку не могла похвалитися високим рівнем швидкодії. Зараз же його можна задіяти лише у складі бюджетних ЕОМ, які реалізовують найбільш прості офісні завдання. Серед інших особливостей прискорювача необхідно відзначити той момент, що він був універсальним контролером і міг встановитися як в слот розширення AGP, так і в PCI – e у виконанні 16Х. Також в основному такі відеокарти комплектувалися пасивним охолодженням і не підвищували рівень шуму ЕОМ.

  Популярі новини
  Загрузка...