Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

202 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач моделі GeForce 7300 GS ставився виробником до лінійки бюджетних рішень. Швидкодія таких адаптерів була достатня для того, щоб запустити більшу частину іграшок в 2008 році. Але з того часу відбулося багато змін у світі комп'ютерних технологій. Відповідно, і дане графічне пристрій встиг за цей часовий інтервал сильно застаріти. Саме його специфікаціям і продуктивності присвячений даний огляд. В додаток до цього буде наведено простий алгоритм того, як дізнатися, відеокарта стоїть на комп'ютері.

Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

Позиціонування виробником

Дана модель графічного прискорювача мала рівень швидкодії більший, ніж інтегровані відеокарти. Але при цьому продуктивність її була нижчою, ніж у акселераторів середнього рівня. Вартість у неї була відповідна. Тому власники стаціонарних комп'ютерів з таким акселератором цілком могли розраховувати на те, що ЕОМ дозволить запустити більшість ігор з низькою якістю виведеного зображення. А ось для чогось більшого можливостей цього ПК буде недостатньо.


Комплектація

Список поставки GeForce 7300 GS включав такі основні компоненти:
 • Дискретний графічний прискорювач.
 • Гарантійний талон, термін дії якого дорівнював одному року з моменту здійснення покупки.
 • Керівництво користувача. Причому в мультиязычном виконанні.
 • Диск з драйверами та іншим супутнім програмним забезпеченням.
 • В даному випадку комплектація була достатньою і дозволяла встановити в комп'ютер і почати використовувати такий відеоадаптер.
  Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

  Основні характеристики чіпа

  Характеристики GeForce 7300 GS вказують на те, що в основі цього дискретного графічного прискорювача лежить мікропроцесор G72. Цей чіп виготовлявся за нормами допуску 90нм. На його основі напівпровідникової перебувало 112 мільйонів поверхневих транзисторних компонентів. Частота роботи ядра графічної системи дорівнювала 550 МГц. Піксельних конвеєрів у цього адаптера було 4. Стільки ж у нього і модулів TMU. А ось кількість вершинних модулів було зменшено до 3 штук.


  Підсистема пам'яті

  Дуже непогано за мірками 2008 року було організовано ОЗП GeForce 7300 GS. Обсяг відеобуфера номінально у цього адаптера має бути 256 Мб. Але також зустрічалися і рішення, які мали зменшений до 128 Мб розмір оперативної пам'яті. Вартість у останніх пристроїв була істотно нижче, як і рівень продуктивності. Також мікросхеми пам'яті цього прискорювача могли бути як DDR3 так і DDR2. Частота в першому випадку була істотно вище і могла становити 800 МГц. А ось чіпи стандарту DDR2 працювали на 667 МГц, і цей момент суттєво знижував швидкодію графічної підсистеми персонального комп'ютера. Розрядність шини комутації мікросхем ОЗП з GPU в обох випадках була дорівнює 64 бітам. При використанні чіпів формату DDR3 пропускна здатність пам'яті графічного прискорювача становила 65 Гбіт/сек. Якщо ж відеокарта комплектувалася мікросхем DDR2 то останнє значення зменшувалося до 54 Гбіт/сек. Як було зазначено раніше, досить непогано за мірками 2008 року виглядала підсистема пам'яті цього прискорювача. На сьогоднішній день навіть найбільш економічні інтегровані графічні адаптери мають більш просунуті параметри. Тому продуктивність у них на порядок краще. Відповідно, з обробкою сучасного програмного забезпечення у цього прискорювача можуть виникнути проблеми з тієї причини, що у даній модифікації акселератора недостатня пропускна спроможність підсистеми пам'яті.
  Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

  Комунікації

  Вельми непоганим набором способів підключення був оснащений графічний прискорювач GeForce 7300 GS. Огляд його характеристик вказував на те, що цей прискорювач міг бути встановлені як в застарілий роз'єм AGP на системній платі, так і в більш новий PCI-E. В останньому випадку версія слоти розширення повинна бути 16Х. Для виведення ж графічної інформації цей адаптер був оснащений двома портами. Один з них – це VGA. У цьому випадку інформація на монітор надходила в аналоговому форматі, якість картинки було вельми посереднім. Другий же комунікаційний порт, який був альтернативою VGA, – це DVI. Цей інтерфейс передавав інформацію в цифровому форматі, якість картинки при його використанні було на порядок краще.

  Продуктивність

  Дуже низькі результати в різних тестах показував цей прискорювач. Звичайно, деякі виробники пропонували «форсовані» версії такого адаптера. Наприклад, MSI GeForce 7300 GS мав завищені частоти. Але в реальності така маніпуляція не дозволяла суттєво підвищити швидкодію графічної підсистеми. Реальний приріст у більшості випадків не перевищував 3-5 відсотків.
  Розглянута в цьому огляді комп'ютерний пристрій у тестовому пакеті PCMark'06 набирало 1822 бали. Більш старша модель з маркуванням 7600 GS в цьому випадку могла видати 2250 балів. Реальна різниця становила 422 бали. Тобто 19 відсотків. Тому для ігрових систем настійно рекомендувалося придбати саме старшу модель. У грі F. Е. А. R. герой цієї статті видавав fps на рівні 28-38 ці значення знаходяться на мінімально допустимому рівні. А ось 7600 GS, в свою чергу, здатний видати вже 34-45fps. Останні значення забезпечують комфортний рівень геймплея.
  Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

  Визначення моделі прискорювача

  Тепер розберемося з тим, як дізнатися, відеокарта стоїть на комп'ютері. Для цих цілей рекомендується використовувати спеціалізоване програмне забезпечення, наприклад, утиліту GPU-Z. Цей софт є безкоштовним, його без особливих проблем можна знайти на просторах Глобальної павутини і завантажити з відповідних тематичних ресурсів. Потім ця невелика програмка встановлюється на персональний комп'ютер. На наступному етапі рекомендується здійснити перезавантаження ЕОМ. Після цієї маніпуляції всі внесені в процесі інсталяції зміни остаточно вступлять в силу. Далі запускаємо програму і переходимо на її головну сторінку. На ній і буде виведена детальна інформація щодо специфікацій та моделі графічного акселератора в дискретному виконанні.

  Порядок налаштування

  Порядок налаштування цього відеоприскорювача наступний:
 • Демонтуємо бокові панелі корпусу системного блоку. Причому останній повинен перебувати тільки у вимкненому стані.
 • Далі знаходимо слот PCI – Е rev 16Х або ж AGP на системній платі. Все залежить від роз'єму прискорювача. Якщо він оснащений першим видом способу підключення, то використовуємо PCI – Е rev 16Х. В іншому випадку для підключення використовуємо застарілий роз'єм. Також необхідно враховувати сумісність системної плати і відеокарти.
 • Підключаємо монітор до будь-якого виходу прискорювача.
 • Наступний важливий етап – це включення комп'ютера.
 • Потім встановлюємо всі необхідні драйвери і коригуємо параметри, що відображається на екрані монітора зображення.
 • Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

  Відгуки

  Відгуки про GeForce 7300 GS акцентують увагу на низьку швидкодію. Це ключовий недолік даного прискорювача на момент його виходу. Зараз же цей список доповнився застарілою елементною базою. Тобто цей адаптер повністю застарів і по швидкодії суттєво програє навіть нинішнім інтегрованим відеокартам. До плюсів даного рішення можна віднести надійність. Багато такі рішення донині використовуються. Також вартість у адаптерів була цілком демократична. Також низький рівень енергоспоживання дозволяв з ними в зв'язці використовувати не кулери, а звичайні алюмінієві радіатори. За рахунок цього знижувався рівень шуму системного блоку ЕОМ.
  Відеокарта GeForce 7300 GS: опис, характеристики, відгуки

  Висновок

  Цей огляд був присвячений технічним специфікаціям GeForce 7300 GS. На момент виходу цей прискорювач був типовим рішенням початкового рівня. Зараз же він повністю застарів і втратив свою актуальність. Але при цьому його досить часто можна зустріти у складі старих системних блоків.

  Популярі новини
  Загрузка...