Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

358 0 Новини високих технологій

Більшість людей не знають, як користуватися пером в «Фотошопі», і постійно відкладають навчання, вважаючи, що це занадто складно. В кінцевому підсумку робота в програмі страждає від нерозуміння принципів такого важливого інструменту. Оскільки перо недоступне, малювати в «Фотошопі» контури доводиться лініями, а для виділення об'єктів використовувати ласо. Створювати прості об'єкти або примітиви, а також фігури неправильної форми набагато легше за допомогою цього інструменту. Давайте дізнаємося, як користуватися пером в «Фотошопі» і швидко навчитися роботі з ним.

Особливості інструменту

Важливо відзначити, що інструмент перо не є чимось ексклюзивним для Photoshop. Практично кожна популярна програма для обробки та редагування фотографій, а також для створення графіки і мокапов використовує його в тій чи іншій формі. Тому, навчившись застосовувати перо в Photoshop, ви будете розуміти, як використовувати його в багатьох інших програмах.


Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

Де знаходиться інструмент перо

Перш ніж ми почнемо говорити про те, як користуватися пером в «Фотошопі CS6» та інших версіях, треба розібратися, де його знайти. Якщо уважно придивитися, на панелі «Інструменти», в групі, призначеної для накреслення і роботи з текстом, можна побачити значок у вигляді наконечника пера. Поруч з ним буде знаходитися інструмент у вигляді стрілки, що застосовується для виділення контуру. Вона може знаходитися вгорі або внизу в залежності від версії «Фотошопу».

Інструмент П'єра Без'є

Перо не схоже за своїми функціями на чорнильну ручку, бо у багатьох користувачів виникає питання, чому воно так називається. На самому справі інструмент для лінії в «Фотошопі» називають також перо Безьє або інструмент Безьє, тому що він був створений людиною по імені П'єра Без'є. Цей французький інженер працював на автомобільну компанію Renault. Він придумав химерну математику, яка управляє інструментом. Перо спочатку було створено, щоб допомогти проектувати автомобілі і використовувалося для малювання контурів.


Що таке шляху

Шляхи — це те, що може здатися трохи недоречним всередині програми, як Photoshop. Причина в тому, що це насамперед програма для піксельної графіки, а шляхи не мають абсолютно нічого спільного з пікселями і відносяться до векторів. Це лінія, яка йде від однієї точки до іншої. Вона повністю незалежна від пікселів. Лінія може бути прямою або зігнутою, але вона завжди знаходиться між двома точками, які називаються опорними. Шлях повністю відділений від самого зображення. Якщо спробувати надрукувати малюнок з видимим на екрані контуром, то він не з'явиться на папері. Крім того, якщо зберегти зображення у вигляді файлу JPEG і завантажити його на веб-сайт, його також не буде видно. Ці лінії існують тільки для Photoshop і очей глядача.
Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети
Тепер давайте розберемося, як користуватися пером в «Фотошопі». Нам завжди потрібно як мінімум дві точки, щоб створити шлях, так як ми повинні знати, де він починається і де закінчується. Якщо використовувати достатньо очок, щоб привести шлях назад в початок і замкнути контур, можна створювати різні фігури, як при роботі зі стандартними інструментами в Photoshop. Наприклад, інструмент "Прямокутник" використовує шляхи, пов'язані точками, для малювання прямокутної форми, а інструмент "Еліпс" застосовує їх для малювання еліптичної форми і так далі. Всі фігури в "Фотошопі" — це контури, створені з шляхів.

Заповнення контуру

Ми можемо намалювати квадратний контур, і якщо ми нічого не зробимо з ним, тобто не заллємо кольором чи не заштрихуем, то все, що вийде — це основний контур квадрата. Те ж саме з колом або будь-якою іншою формою. Сама лінія — тільки контур фігури. Можна виділити весь шлях за допомогою інструмента у вигляді чорної стрілочки чи лише окремі точки за допомогою інструмента «часткове виділення» (Direct Selection Tool).

Робота з сегментами

Сегмент лінії — це будь-який шлях між двома точками. Наприклад, прямокутний контур буде складатися з чотирьох точок, одній в кожному кутку. Окремі шляхи, що з'єднують верхню точку з нижньої, а ліву з правою і створюють форму прямокутника, є сегментами. Фактичний шлях сам є комбінацією всіх окремих сегментів, які складають форму. Це може прозвучати складно, тому краще відразу розібратися на практиці.
Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

Вибір інструменту

Відкрийте новий документ в Photoshop. Не має значення, якого він розміру. Потім виберіть інструмент "Перо" на панелі «Інструменти». Ви можете також вибрати, натиснувши англійську літеру P на клавіатурі. У інструменту є два режими роботи: Shape Layer ("Форма") і Paths ("Шлях"). Перед тим як користуватися пером в «Фотошопі», потрібно переконатися, що ми працюємо з шляхами, так як і за замовчуванням інструмент використовує інший режим.

Режими роботи з пером

При виборі пера, якщо ми подивимося на панель параметрів у верхній частині екрану, то побачимо групу з трьох іконок або меню з трьома пунктами. Значок зліва — це той, що вибрано за промовчанням. Якби ми працювали з інструментом "Перо" в цьому режимі, то малювали б фігури так само, як при використанні будь-якого з різних інструментів форми. Єдина відмінність, що замість малювання визначеної форми, як прямокутник або еліпс, ми могли б намалювати будь-яку, яку захочемо.
Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

Як створити шлях

Клацніть один раз в будь-якому місці документа. Не тягніть, просто натисніть на кнопку миші. Коли ви це зробите, то додасте невелику квадратну точку. Ця перша точка, яку ми тільки що додали, є відправною точкою шляху. Клікніть ще один раз всередині документа за допомогою інструмента "Перо", щоб додати нову точку. Технічно вона називається якірної або опорної, так як є зупинкою на шляху по контуру. Для того щоб пересунути точку, візьміть інструмент Direct Selection Tool, іконка якого виглядає як біла стрілка. Обрана точка буде темною, а решта — з чорною обвідкою. Інший інструмент — Path Selection Tool - вибирає весь контур. Можна додавати і видаляти точки спеціальними інструментами, які знаходяться в тому ж меню, що й основний інструмент "Перо".

Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

Додавання сегментів

Перша точка прив'язує початок шляху до певного місця всередині документа. Коли ми додамо нові, кожна з них закріпить контур в цьому місці. Повинно бути як мінімум дві точки, щоб створити шлях, так як потрібно вказати, де він починається і закінчується. Тепер, коли у нас є як початкова, так і кінцева точка, Photoshop зміг з'єднати їх разом, створивши шлях. Це перший сегмент контуру. Додамо ще один, клікнувши в іншому місці всередині документа. Для того щоб замкнути шлях, досить знову натиснути на відправну точку. Коли ви наведете курсор миші на неї, у правому нижньому куті пера з'явиться маленький гурток. Це говорить про те, що ми збираємося пройти «повне коло», закінчуючи шлях там, де він почався. Щоб замкнути контур, натисніть безпосередньо на початкову точку.

Виділення контуру

Готовий контур можна перетворити на виділення за допомогою палітри шляхів, яка знаходиться поруч з шарами і каналами. Photoshop називає шлях за замовчуванням робочим, і він може бути тільки один. Тому, якщо ви хочете зберегти контур, потрібно двічі клацнути по імені в палітрі Paths і назвати його якось по-іншому. Після цього можна створити новий шлях. Всі такі контури будуть зберігатися разом з документом Photoshop.

Робота з палітрою Paths

Подивимося на нижню частину панелі, там можна побачити кілька іконок. Перший значок зліва дозволяє заповнити шлях кольором переднього плану. Другий значок зліва — застосувати обведення контуру, використовуючи кисть. Третій значок зліва перетворює шлях у виділення. Зробити це можна і за допомогою гарячих клавіш Ctrl+Enter (Windows) або Command+Return (Mac).
Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети

Робота з напрямними

На опорних точках є спеціальні «вуса», що дозволяють змінювати напрямок лінії й викривляти її. Вони називаються направляючими і контролюють довжину, а також кут нахилу кривої. Витягнути їх з точки просто — достатньо утримувати натиснутою ліву клавішу миші. Робота з направляючими — це основний навик, який потрібно освоїти перед тим, як користуватися інструментом "Перо" в «Фотошопі» професійно. Чим довше напрямна, тим довше крива. При обертанні однієї з них інша обертається в протилежному напрямку. Для того щоб управляти двома направляючими окремо, потрібно утримувати клавішу Alt.
Як користуватися пером в "Фотошопі": керівництво користувача, інструкція, поради та секрети
Для зміни розміру направляючої утримуйте клавішу Ctrl, щоб перейти Direct Selection Tool. Після цього клікніть по закінченню направляючої і потягніть за нього. За допомогою трьох точок можна створити півколо. Для цього у центральній потрібно витягнути напрямну горизонтально. Простіше всього спробувати розібратися з роботою направляючої — потренуватися самостійно витягати криві і змінювати їхній напрямок. Практика в роботі з «Фотошопом» — допомога самому собі на шляху до професіоналізму.

Популярі новини
Загрузка...