Мобільний процесор B960 лінійки «Пентіум». Характеристики та призначення

198 0 Новини високих технологій

Мобільний процесор B960 відноситься до серії пристроїв «Пентіум», був випущений в 2011 році. Він відмінно підходив для створення ноутбуків початкового рівня з високим ступенем автономності. Саме характеристикам і можливих випадків застосування такого чіпа і буде присвячений даний матеріал.

Мобільний процесор B960 лінійки «Пентіум». Характеристики та призначення

Призначення

Як було раніше зазначено, процесор B960 на момент виходу був пристроєм початкового рівня. Тому персональні комп'ютери на його базі спочатку не могли забезпечити високий рівень швидкодії. Але при цьому автономність у них була на дуже хорошому рівні. Як результат, такий чіп найбільш оптимально задіяти при вирішенні найменш ресурсномістких завдань. До останніх можна сміливо відносити різні офісні утиліти, браузери та найпростіші по відношенню до апаратних ресурсів ПК іграшки. Саме так і використовуються донині комп'ютери на базі цього чіпа.


Основні характеристики

Процесор Intel Pentium B960 відноситься до другої ревізії мікроархітектури Core під кодовою назвою Sandy Bridge. Цей напівпровідниковий кристал проводився за технологією 32 нм і включав 504 мільйони різних транзисторних компонентів. До складу цього ЦПУ входило 2 блоку обробки програмного коду. Кожен з них функціонує на номінальній частоті в 22 ГГц. Тепловий пакет ЦПУ не перевищував 35 Вт, а його максимальна температура була обмежена 85 °С. Також необхідно відзначити важливий момент, що цей мікропроцесор призначався для установки в сокет PGA988. Деякі виробники з метою мінімізації витрат на виробництво розпаювали його системою на платі, а деякі все ж оснащували ПК таким процесорним роз'ємом. Останнім виконання більш зручне з тієї причини, що допускає подальшу модернізацію обчислювальної системи.


Мобільний процесор B960 лінійки «Пентіум». Характеристики та призначення

Кеш. Оперативна пам'ять

Процесор B960 був оснащений системою кешей, яка включала три рівня. Перший з них може розмістити 128 Кб інформації і даних. Він був розділений на два рівних кластера по 64 Кб. Останні були прив'язані до певного обчислювального ресурсу чіпа. Розмір другого рівня був збільшений до 512 Кб. Він був поділений на дві частини по 256 Кб, прив'язані до певного ядра ЦПУ. Третій рівень кеша становив 2 Мб. Ця швидка пам'ять була спільною не тільки для обчислювальних ядер чіпа, але і для інтегрованого графічного прискорювача. Дана модифікація мікропроцесора могла адресувати лише 16 Гб ОЗП. В якості оперативної пам'яті можна використовувати лише модулі DDR3 робочі частоти яких повинні бути 1333 ГГц або ж 16 ГГц.

Графічна підсистема

В склад процесора Intel B960 було включено інтегроване відеоядро. Його назва – HD Graphics. Апаратні специфікації дозволяли вирішувати лише найпростіші завдання, як і обчислювальна частина ЦПУ. Відеокарта могла виводити картинку на два монітори одночасно, а її обчислювальні ядра функціонували на частотах від 650 МГц до 115 ГГц. Також необхідно відзначити наявність у специфікаціях прискорювача порту HDMI. З його допомогою картинку можна було побачити не тільки на моніторі, але і на будь-якому сучасному телевізорі.
Мобільний процесор B960 лінійки «Пентіум». Характеристики та призначення

Вартість. Відгуки

В 2011-2013 рр. мобільні ПК на базі процесора Pentium B960 можна було купити за 300-450 доларів (20000 рублів). Ціна залежала від діагоналі і ступеня оснащеності мобільного обчислювальної системи. Зараз же такі ноутбуки в новому стані купити вже неможливо. А ось у підтриманому вигляді такий пристрій можна придбати за 150-200 доларів (13000 рублів). До плюсів цієї моделі ЦПУ можна віднести:
 • Енергоефективність.
 • Надійність.
 • Низьку вартість.
 • Прийнятний рівень швидкодії для вирішення найбільш поширених на поточний момент програмних завдань.
 • Наявність інтегрованого прискорювача з порівнянним по відношенню до обчислювальної частини рівнем продуктивності.
 • Кеш-пам'ять включає три рівня.
 • До мінусів власники відносять наступне:
 • Неможливість покупки нового ПК.
 • Застаріла платформа.
 • Мобільний процесор B960 лінійки «Пентіум». Характеристики та призначення

  Висновок

  В рамках цього огляду був розглянутий процесор B960. Як було раніше зазначено, що він належить до серії мікропроцесорів «Пентіум». Вже одне це обставина вказує на те, що цей чіп спеціалізувався на реалізації найменш ресурсномістких завдань. При цьому час автономної роботи у таких ПК було досить тривалим. Саме так у загальних рисах і можна охарактеризувати це напівпровідниковий рішення на сьогоднішній день. Ключовою ж його мінус – це застаріла за нинішніми мірками апаратна платформа.

  Популярі новини
  Загрузка...