Мікропроцесор AMD Athlon II X3425. Характеристики та призначення

279 0 Новини високих технологій

Процесорний пристрій AMD Athlon II X3425 було випущено в рамках обчислювальної платформи АМ3 і призначалося для складання системних блоків середнього рівня. Номінально в цьому напівпровідниковому кристалі було три обчислювальних модуля, але за рахунок використання спеціальної модифікації системної плати можна було активувати ще один обчислювальний блок і перетворити цю модель ЦПУ в повноцінний 4-ядерний чіп. Саме про це процесорі і піде мова в даному огляді.

Мікропроцесор AMD Athlon II X3425. Характеристики та призначення

Призначення

Для початку розберемося з тим, що таке процесор в комп'ютері. Це головний елемент обчислювальної системи, в якій обробляється інформація. Основні його характеристики – це тактова частота, кількість обчислювальних блоків, розмір кеша і максимальний об'єм адресної ОЗП.


Герой цього матеріалу спочатку має три активних ядра і одне заблокований. Як було раніше зазначено, в деяких випадках його використовують. Вже один цей момент позиціонує даний ЦПУ як рішення середнього рівня швидкодії. Такий чіп на момент виходу в 2010 році дозволяв вирішувати будь-які завдання. Це та іграшки різного рівня складності, це і графічні пакети, це і відтворення мультимедійної інформації, це і розробка програмного коду, це і перегляд інтернет-порталів. При цьому вартість у мікропроцесора була досить низька. У підсумку виходить ідеальне співвідношення характеристик, швидкодії та вартості. На сьогоднішній день це ЦПУ продовжує бути актуальним. Якщо задіяти всі його обчислювальні блоки, то воно дозволить запускати навіть нинішнє найбільш вимоглива програмне забезпечення.

Можливі варіанти постачання

Після того, як ми розібралися з тим, що таке процесор в комп'ютері, з'ясуємо можливі варіанти постачання такого обладнання. Як правило, обчислювальні чіпи можна придбати в двох видах постачання. Один з них називається Вох. У нього виробник містить мікропроцесор, систему охолодження, наклейку-логотип, термопасту, транспортний бокс з пластику, керівництво користувача, сертифікат відповідності і картонну коробку. У такому вигляді ЦПУ набувають невеликі збирачі системних блоків. Другий варіант комплектації – Trail. Він відрізняється від раніше наведеного тим, що в ньому відсутні кулер, картонна коробка і термопаста. У такому вигляді ЦПУ в основному купують вже великі компанії, які збирають обчислювальні системи.


Мікропроцесор AMD Athlon II X3425. Характеристики та призначення

Характеристики чіпа

Досить цікаві технічні специфікації AMD Athlon II X3425. Дана модифікація ЦПУ включає три обчислювальних ядра, кодова назва яких Rana. Цей мікропроцесор можна встановити не тільки в сокет АМ3 а і в АМ2+ і навіть в АМ3+. Номінальна частота чіпа – 27 ГГц. Напівпровідникова основа обчислювального пристрою виготовляється по 45 нм техпроцесу і має площу 169 мм 2 . До її складу входить 300 мільйонів транзисторів. Тепловий пакет чіпа дорівнює 95 Вт.

Кеш і ПАМ'ЯТІ

Характеристики AMD Athlon II X3425 вказують на те, що в його склад входить лише два рівня швидкої пам'яті. Перший рівень кеша має об'єм 384 кб. Сумарний розмір другого рівня збільшено до 15 Мб.
Розглянута модифікація ЦПУ націлена на роботу в поєднанні з типами оперативної пам'яті DDR2 і DDR3. Причому більший рівень швидкодії забезпечує саме другий. Максимальна кількість адресуемого ОЗП обмежено 16 Гб.
Мікропроцесор AMD Athlon II X3425. Характеристики та призначення

Ціна

Тепер розберемося з тим, скільки коштує процесор для комп'ютера даної модифікації. Знову-таки, хоч це рішення вже досить давно знято з виробництва, але його можна купити в новому стані зі складських запасів в комплектації Box в інтернеті. У такому вигляді його вартість буде дорівнює 2000-2500 рублів. Також дану модифікацію мікропроцесора можна придбати через інформаційну комп'ютерну мережу в уживаному стані. В цьому випадку вартість опуститься до 850-1000 рублів.

Відгуки. Рекомендації щодо використання

Спочатку яких-небудь недоліків AMD Athlon II X3425 позбавлений. Єдиний його умовний мінус – це застаріла комп'ютерна платформа за мірками 2018 року. До плюсів цього чіпа можна сміливо відносити таке:
 • Високий рівень продуктивності.
 • Достатній ступінь надійності.
 • Низька вартість.
 • Відмінний розгінний потенціал.
 • Можливість активації додаткових обчислювальних ресурсів.
 • Новий ПК на базі такого мікропроцесора недоцільно збирати. В цьому випадку краще вже обирати сучасні платформи АМ4 або ж LGA1151 v3. Звичайно, вартість у них буде вищою, але вони ще довгий час будуть актуальними. А ось для ремонту ПК на базі АМ2+, АМ3 або ж АМ3+ такий чіп цілком можна застосувати.
  Мікропроцесор AMD Athlon II X3425. Характеристики та призначення

  Висновок

  Цей оглядовий матеріал був присвячений технічним особливостям мікропроцесора моделі AMD Athlon II X3425. Хоч цей чіп і був випущений в 2011 році, але його характеристики усе ще актуальні при вирішенні більшості сучасних завдань. Також можна істотно підвищити його швидкодію за рахунок розгону і активації додаткових ресурсів. Тому ПК на базі цього мікропроцесора поки що не потребують модернізації і будуть актуальними найближчі два роки вже точно.

  Популярі новини
  Загрузка...