Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

201 0 Новини високих технологій

Швидкі процесори є предметом гордості їх власників. Також вони потрібні тим, хто виконує ресурсомісткі завдання. І хоча у зв'язку з появою останнім часом швидких графічних карт і твердотільних накопичувачів заміна ЦПУ стала не такою необхідною, знання того, як правильно встановити процесор, може стати в нагоді, оскільки це найважливіша частина ПК, і цілком імовірна ситуація, коли доведеться зробити її заміну.

Попередня підготовка

Перед тим, як встановлювати процесор, слід зібрати необхідні інструменти, деталі та витратні матеріали. Перш за все, знадобиться хрестоподібна викрутка і чисте сухе місце для роботи, бажано без килима. Якщо будинок піддається впливу статичної електрики, то потрібно використовувати антистатичний браслет. Чашка або миска знадобляться, щоб складати туди кріпильні деталі. Кулер можна запозичити у замінного процесора або придбати новий. І якщо комплект нового ЦПУ не включає термопасту, потрібно буде купити і її. Вона допомагає відводити тепло від чіпа до радіатора, і її наявність вкрай необхідно.


Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

Підготовка ПК

Якщо потрібно замінити процесор на ідентичний або хоча б сумісний з поточним сокетом і з іншим обладнанням, то його установка не являє собою великої проблеми. В іншому випадку знадобиться інша материнська плата. Якщо сокет підходить, то потрібно відключити всі кабелі живлення і даних і покласти їх на робочий стіл. Потім слід відкрутити гвинти, які утримують ліву панель доступу. Вони розташовані на задній частині корпусу з краю. Після цього можна зрушити панель і відкласти її. Якщо корпус маленький або має нестандартний дизайн, то за точними інструкціями слід звернутися до керівництва користувача. Комп'ютер потрібно покласти на бік таким чином, щоб материнська плата була орієнтована вгору. Необхідно мати можливість бачити всі її порти і з'єднання.
Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

Демонтаж системи охолодження

Кулер являє собою пристрій, що складається з великого металевого радіатору та одного або кілька вентиляторів, прикріплених до нього. Перед тим як встановлювати процесор, систему охолодження потрібно видалити, щоб отримати доступ до старого ЦП. Демонтаж системи охолодження Intel відносно простий: досить відкрутити гвинти на всіх чотирьох кутах, а потім зняти радіатор. Цей процес може бути складним і трудомістким, якщо використовується кулер стороннього виробника, встановлений з допомогою додаткових пристосувань.


Якщо демонтаж викликає труднощі, необхідно ознайомитися з інструкцією для конкретної моделі. Складні системи з водяним охолодженням можуть вимагати використання передових технологій. У будь-якому випадку в інтернеті вистачає відео людей, які видаляють і встановлюють кулер, який став каменем спотикання. На пошуки варто витратити трохи свого часу. Перш ніж прибрати кулер, слід перевірити кабель живлення, підключений до вентилятора. Ймовірно, він з'єднаний з 4-контактним роз'ємом, розташованим поблизу сокета. Потрібно акуратно витягнути його, і тільки тоді видалити кулер.
Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

Демонтаж ЦПУ

Як встановлювати процесор, якщо його місце зайняте? Для цього необхідно вийняти старий. Желеподобное речовина на його поверхні є термопастою, яка дозволяє теплу ефективно відводитися радіатором. Не варто турбуватися, якщо воно виглядає трохи неохайно. Потрібно зняти пластину, яка утримує процесор. Ця процедура залежить від типу сокету, але зазвичай є важіль, утримує її, і гвинт для додаткового захисту. Наприклад, для Intel LGA-1151 потрібно звільнити важіль і підняти пластину.
Тепер процесор ніщо не втримує. Слід обережно стиснути його пальцями, витягнути і відкласти в сторону. Якщо він в робочому стані і його більше ніде використовувати, то возитися з ним не варто. Але якщо на процесор є плани, то потрібно за допомогою ватної палички і невеликої кількості ізопропілового спирту зняти термопасту і покласти його в антистатичний пакет. То ж слід виконати для нижньої частини віддаленого радіатора, якщо він знадобиться в подальшому.
Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

Підготовка до монтажу ЦПУ

Перш ніж встановити процесор на плату, необхідно оглянути його роз'єм. Якщо на сокеті поряд з електричними контактами є термопаста, слід акуратно очистити її сухою тканиною або ватною паличкою. При установці нового чіпа краще уникнути попадання пасти між контактами. При переході на більш високий кулер в цей момент потрібно зупинитися. Можливо, перед тим як встановлювати процесор, доведеться змонтувати пластину для кріплення з протилежного боку материнської плати. Якщо немає впевненості в подальших діях, слід звернутися до керівництва по установці конкретної моделі ЦПУ і кулера.
Великим радіаторів, які продаються на вторинному ринку, необхідна опорна пластина із зворотного боку материнської плати.

Як встановити процесор?

Настав час вийняти новий чіп з упаковки і вставити його в сокет. Більшість сучасних конструкцій ЦП дозволяють монтаж тільки в одній орієнтації. Тому перед тим як встановити процесор на материнську плату, слід звірити відповідність контактів в його нижній частині з контактами сокета, щоб переконатися в правильності монтажу. Чіп повинен входити легко, без будь-якого тиску. Після цього на процесор потрібно опустити пластину і закріпити її тим способом, який використовується для сокета даного типу. Не варто докладати надто великих зусиль, оскільки монтаж ЦПУ може бути виконаний неправильно. У цьому випадку необхідно вийняти процесор і повторити спробу.
Як встановлювати процесор на комп'ютер: інструкція

Монтаж кулера

Якщо на пластину радіатора, що поставляється в комплекті з ЦПУ, вже нанесена термопаста, то можна приступити до його встановлення. Інакше необхідно видавити краплю розміром з горошину в центр чіпа. Багато наносити не потрібно. Термопаста рівномірно розподілиться по поверхні, коли радіатор буде зафіксований. Тепер прийшла черга монтажу системи охолодження процесора. Як встановлювати кулер? Все залежить від його конструкції. Якщо відбувається перехід на новий, більш великий радіатор, то для нього знадобиться кріпильна пластина, згадана раніше. Якщо встановлюється стандартна модель, досить просто прикрутити її. Потім слід підключити вентилятор до одного з 4-контактних роз'ємів на материнській платі. Після повторної установки процесора і кулера можна закрити корпус ПК. Необхідно поставити на місце панель доступу і закріпити її. Повернувши комп'ютер в нормальне положення і підключите всі кабелі, можна включити його для перевірки працездатності.

Популярі новини
Загрузка...