Функція intval() PHP: перетворення в ціле число

444 0 Новини високих технологій

Цілі числа не мають пріоритету над речовими, але їм визначено багато в чому «не цифрове» призначення. Точне число з конкретною кількістю цифр і/або в конкретному діапазоні значень має сенс для формування правил CSS, може бути використано в якості ключа масиву або унікального коду запису рядка таблиці бази даних. Ціле число може бути частиною унікального коду, паролем або контрольною сумою при передачі даних. Ціле число - це далеко не математика і чисельні методи, це часто елемент даного або його код.

Сенс функції intval()

Функція intval() PHP служить для перетворення змінної в ціле», має два параметри і подвійний сенс.
Функція intval() PHP: перетворення в ціле число
Другим параметром є підстава необхідної системи числення. За замовчуванням використовується десяткова система. Якщо не вказувати другий параметр, то число, яке починається із символу "0" вважається вісімковим, а з символів "0х" - шістнадцятковим.


Другий параметр має значення, якщо перший параметр є рядком символів. Останні два приклади (дуже великі значення) показують, що результат носить недоцільний характер. По суті, тут має значення розрядність машини (операційної системи). На практиці перетворення таких чисел не мають особливого сенсу.
Функція intval() PHP: перетворення в ціле число
Логіка функції intval PHP - перетворити рядок або число в ціле для практичного застосування. Наприклад, сформувати CSS, в якому застосовуються тільки цілі числа. Перетворити дійсне число в ціле простим вилученням тільки цілої частини.

Застосування функції intval()

Функція intval() в PHP не єдина для цілей отримання цілого. Можна використовувати round(), ceil() і floor(). Ці функції оперують загальноприйнятою логікою округлення. Функція intval() PHP позбавлена будь-якої логіки і діє за принципом отримати ціле число. Якщо потрібно, то за потрібною основи потрібної системи числення. Наведені приклади intval() PHP показують, що основна сфера її застосування - логіка алгоритму, а не логіка обчислень.
Функція intval() PHP: перетворення в ціле число
Дана функція - ідеальний інструмент формування даних для правильного відображення HTML сторінки (використання в параметрах правил CSS та атрибути тегів HTML) і створення ключів масивів, рядків таблиць баз даних, нумерації дій, підрахунку подій.

Популярі новини
Загрузка...