Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, знайти їх самостійно і встановити?

140 0 Новини високих технологій

Відеокарти або так звані графічні прискорювачі (адаптери) грають в комп'ютерних системах одну з найголовніших ролей, а їх пошкодження, відсутність або старіння драйверів може призводити до катастрофічних наслідків. Саме тому мова піде про те, як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, як знайти їх і при необхідності правильно встановити. Варіантів може бути кілька, але автоматичний пошук і установку засобами самих Windows-систем розглядати не будемо, а більше зупинимося на ручному визначенні того, як відповідне програмне забезпечення знайти самому.

Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, на сайті виробника?

Отже, по ідеї, саме перше, що приходить на розум, - переглянути список потрібних драйверів в операційній системі. Зробити це буває досить проблематично, навіть незважаючи на те, що всі драйвери за замовчуванням знаходяться в окремо директорії drivers. Перегляд відомостей про файл драйвера в «Диспетчері пристроїв» повного результату теж може не дати, оскільки всі компоненти там можуть бути і не вказані.


Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, знайти їх самостійно і встановити?
Можна, звичайно, звернутися до інформаційних інструментів зразок відомостей про системі (msinfo32) або діалогу DirectX (dxdiag), але ж самому інсталювати кожен компонент драйвера буде дуже складно. Тому найкраще зайти на сайт виробника графічного адаптера і знайти потрібний пакет, виходячи з маркування моделі відеокарти. У більшості випадків драйвера для відеокарти NVIDIA або будь-якого іншого адаптера завантажити з офіційного ресурсу можна абсолютно безкоштовно. Установник зазвичай буде представлений у вигляді одного або декількох файлів, а процес інсталяції є практично повністю автоматизованим. Якщо ж мова йде те, які саме файли будуть інтегровані в систему, зазвичай список всіх встановлюваних компонентів наводиться прямо на сайті. Але рядовому користувачеві, як правило, така інформація не потрібна. Але тут є свої нюанси. Якщо ви завантажуєте файли у форматі INF, їх необхідно запускати через ПКМ, вибираючи в меню пункт «Встановити». І далеко не всі драйвери встановлюються саме таким способом. На крайній випадок в «Диспетчері пристроїв» можна задіяти оновлення драйвера і вказати шлях до збережених файлів на жорсткому диску, знімному носії або вибрати автоматичний пошук на комп'ютері.


Як знайти драйвера на відеокарту з використанням ідентифікаторів?

Однак іноді одна і та ж модель графічного прискорювача може мати декілька підвидів, що і передбачає встановлення різного керуючого для кожного з них. В цьому випадку необхідно мати точні ідентифікатори, в повній мірі відповідають встановленим на комп'ютері адаптера. Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти?
Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, знайти їх самостійно і встановити?
Для цього знадобиться знайти потрібні ідентифікатори безпосередньо в «Диспетчері пристроїв», перейшовши на вкладку дані і вибравши з випадаючого списку відображення ІД обладнання. У списку може бути кілька рядків, що містять значення ідентифікаторів VEN і DEV. Для пошуку максимально відповідного рекомендується скопіювати найдовшу рядок з вказаними показниками, а потім вставити її в спеціальне поле на ресурсі виробника, або на спеціалізованих сайтах, що містять бази даних драйверів. Після цього залишиться тільки завантажити драйвери або їх інсталятори та інтегрувати у систему, як було описано вище.

Автоматизовані програми, для встановлення та оновлення драйверів

З тим, як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, трохи розібралися. Тепер зупинимося на тому, як оптимізувати їх установку і заощадити при цьому час і сили. Сьогодні на ринку програмного забезпечення можна знайти досить багато автоматизованих програм, які спочатку сканують всі пристрої, а потім визначають відсутність або ступеня старіння драйверів, самостійно завантажують з офіційних джерел, а потім так само автоматично інтегрують знайдені компоненти в операційні системи.
Як дізнатися, які потрібні драйвера для відеокарти, знайти їх самостійно і встановити?
Наприклад, можна використовувати програми на кшталт Driver Booster, для яких потрібне підключення до інтернету, або додатки типу DriverPack Solution для оффлайн-установки. Для дискретних графічних адаптерів від NVIDIA або AMD (ATI) оптимальним рішенням стане використання «рідних» вузьконаправлених утиліт, оскільки попередні додатки встановлюють драйвери для всіх компонентів, а не тільки для відеокарт.

Використовувати краще і практичніше?

Підводячи підсумки, можна відзначити, що найбільш простим і самим практичним методом визначення і встановлення драйверів є саме спеціальні утиліти. В цьому випадку користувачеві абсолютно не потрібно знати, які саме компоненти встановлюються. Визначення потрібного керуючого ПО доцільно виробляти самостійно тільки в разі наявності в комп'ютері нестандартних моделей відеокарт або маловідомих виробників, які не мають заявленої підтримки Microsoft.

Популярі новини
Загрузка...