Процесор AMD Phenom II X2550

95 0 Новини високих технологій

Сучасні процесори - штуки досить дорогі. Однак вони можуть похвалитися високою продуктивністю. Але і моделі з минулого ще можуть поборотися з актуальними "камінням". Одним з таких активних старичків є процесор AMD Phenom II X2550. Навіть у сучасних реаліях він може дати фору бюджетним рішенням від AMD або Intel. І це притому, що в свій час він аж ніяк не був топовою моделлю. Розглянемо цей цікавий "камінь" докладніше.

Процесор AMD Phenom II X2550

Упаковка і комплект поставки

Оскільки процесор носить горду назву Black Edition, то його коробка не відрізняється особливим розмаїттям кольорів. Все дуже лаконічно: повністю чорний ящик з логотипом AMD. Нічого зайвого. Всередині розташувався сам AMD Phenom II X2550 в пластиковому футлярі. Також в комплекті є баштовий кулер з радіатором виробництва Foxconn. Крім цього, є інструкція (російською мовою) і гарантійний талон. Термін гарантії - три роки. Як бонус додається фірмова наклейка на системний блок АМД. Загалом, в комплекті є все, що необхідно для установки процесора і його подальшого використання. Тепер настав час розглянути основні технічні характеристики.


Процесор AMD Phenom II X2550

Основні характеристики процесора

AMD Phenom II X2550 характеристики якого ми зараз будемо розглядати, є двоядерним пристроєм для домашнього комп'ютера. Найцікавіше, що інші процесори з цієї лінійки мають 4 ядра. Але наш герой запросто їх обходить в продуктивності. І так виходить з-за розблокованого множника і кеша третього рівня об'ємом 6 мб. Стартова тактова частота становить 31 гігагерца. Непоганий результат. Процесор володіє набором всіх необхідних інструкцій. Також "камінь" успішно працює з оперативною пам'яттю стандарту DDR 2 і DDR 3. Причому остання дозволяє досягти найкращого розкриття потенціалу процесора. "Камінь" виконаний під сокет АМ3. Майже всі сучасні материнські плати підтримують його.


Процесор AMD Phenom II X2550

Можливості розгону

Тепер трохи про можливості прискорення AMD Phenom II X2550. Розблокування множника проводиться програмно (за допомогою фірмової утиліти від АМД) або через БІОС комп'ютера. У будь-якому випадку мати спеціальне обладнання для цього або володіти специфічними навичками не потрібно. Після розблокування можна підвищувати робочу частоту процесора і його напруга. Але робити це зі штатним кулером Foxconn не рекомендується. Потрібна серйозна система охолодження, так як чіп буде сильно нагріватися. Ресурс розгону досить великий. Деякі оверклокери домоглися результату у 6200 мегагерц. Але при цьому вони використовували рідкий азот в якості охолоджувача. Експериментувати з таким розгоном в домашніх умовах не рекомендується. Можна просто спалити процесор.
Процесор AMD Phenom II X2550

Порівняння з іншими моделями

Найближчими конкурентами для AMD Phenom II X2550 Processor є його "родичі" з лінійки "Феномов", кілька "Атлонов" і кілька процесорів від "Інтел" тих же часів. Що можна про них сказати? По-перше, жоден з них (виключаючи "Феномы") не володіє повноцінним кешем третього рівня в 6 мегабайт. А це сильно впливає на продуктивність. По-друге, розблокованого множника ядра немає взагалі ні в кого. По-третє, деякі моделі конкурентів можуть піддаватися розгону, але нашого рівня героя їм ніколи не досягти. Вже тільки ці вищеописані особливості роблять цей процесор кращим. І не потрібно розглядати технічні характеристики кожного чіпа. Скільки б мегагерц у конкурентів, "Феном" легко заткне за пояс в режимі розгону. І це незаперечний факт.
Процесор AMD Phenom II X2550

Відгуки власників

Щоб дізнатися, як працює той або інший пристрій в реальних умовах, потрібно пошукати відгуки щасливих володарів девайса. Точно така ж ситуація і з процесорами. Що говорять користувачі про AMD Phenom II X2550? У загальному і цілому всі вони задоволені процесором. Хоч і купували його давним-давно. Переважна більшість власників відзначають стабільність роботи навіть при розгоні. Також цей процесор непогано справляється з сучасними іграми. Найбільш допитливі користувачі провели власне тестування з метою порівняти цей "камінь" і сучасні процесори бюджетного рівня. І якщо вірити їх результатами, то "Феном 2" легко обганяє їх стабільності, швидкодії та іншим параметрам. Вже одне це говорить про багато що. Складність полягає лише в тому, що такі процесори давно перестали виробляти. І можна придбати тільки стару модель на вторинному ринку. Однак колишній у вживанні процесор - це кіт у мішку. Ніколи не знаєш, як його використовував попередній власник. Тому варто утриматися від таких покупок. Де-небудь на складах інтернет-магазинів може завалятися підходящий екземпляр. Ось там і треба його шукати.
Однак є й ті, кого категорично не влаштовує AMD Phenom II X2550. Найчастіше люди скаржаться на високу температуру процесора. І це дійсно так. Недарма ж "камені" від АМД обзивають "печами". Штатна система охолодження явно не справляється зі своїми обов'язками. Також іноді чути скарги на недостатню продуктивність у ресурсномістких додатках (таких як Vegas, Pinnacle, Photoshop останніх версій). Але це лише із-за того, що користувачі знайомі з технологією розгону. Якщо підвищити частоти, то такої проблеми не буде. Взагалі ж, скарг на "Феном Х2" дуже мало. Переважна більшість користувачів відмінно знали, що купували. Тому вони не схильні вимагати від процесора неможливого. Скарг на продуктивність в іграх немає взагалі. "Камінь" чудово справляється навіть з сучасними іграшками. І це добре. Хоч колись АМД випускала якісні процесори.

Висновок

Отже, ми розібрали старенький процесор AMD Phenom II X2550. Його характеристики такі, що він легко може скласти конкуренцію сучасним бюджетним моделям. Незаперечною перевагою є розблокований множник, який відкриває широкі можливості розгону. Це робить процесор ще потужніше. Навіть сучасні бюджетники часто не можуть змагатися з ним в продуктивності. І це робить "Феном" кращим рішенням для бюджетного домашнього комп'ютера. Ось тільки для цього доведеться придбати гарну систему охолодження. Штатна просто не впорається з тим обсягом тепла, який він виділяє. Зате цей процесор варто смішних грошей. Правда, його ще потрібно де-небудь знайти.

Популярі новини
Загрузка...