Відеокарта Radeon HD 3650

261 0 Новини високих технологій

У сучасних комп'ютерах відеокарти - найдорожчі компоненти. Але саме вони відповідають за статус ПК. Від відеокарти залежить, чи можна назвати комп'ютер ігровим. Однак часто сучасні моделі не по кишені середньостатистичному споживачеві. І тоді є сенс звернути увагу на старі моделі. Багато з них досі здатні запускати сучасні іграшки, нехай і не на максимальних налаштуваннях графіки. Якраз до таких моделей відноситься Radeon HD 3650 від "АМД". Ця відеокарта ще здатна порадувати користувача чудовою картинкою. І ми розберемо її основні технічні характеристики, але спочатку кілька слів про компанію-виробника.

Трохи про AMD

Компанія "АМД" передусім відома своїми процесорами. Існує думка, що "камені" від неї відрізняються надто високим тепловиділенням і вимагають гарної системи охолодження. Але це твердження справедливе тільки для застарілих моделей. Сучасні "Райзены" цілком собі холодні. А по продуктивності навіть перевершують топові "Интелы".


Відеокарта Radeon HD 3650
Що стосується відеоадаптерів, то помітні успіхи в цьому напрямку "АМД" почала робити після придбання компанії "АТІ Радеон". Тепер адаптери виробляються під брендом "АМД", але з додаванням префікса "Радеон". Одним з таких продуктів є ATI Radeon HD 3650. Тепер розглянемо докладніше оригінальний адаптер і деякі референсні моделі.

Основні технічні характеристики

Відеокарта Radeon HD 3650 виконаний по 55 нм техпроцесу. На меншій поверхні чіпа розробникам вдалося розмістити більшу кількість кристалів (порівняно з попередніми версіями). Це забезпечило приріст продуктивності і непогану енергоефективність. Варто відзначити, що відеокарта з'явилася в 2008 році. Тому її характеристики здадуться деяким смішними.


Відеокарта Radeon HD 3650
Карта має 512 мб постійної пам'яті, працює на частоті 1000 мегагерц (шина), може похвалитися частотою ядра в 700 мегагерц і глибиною кольору в 128 біт. Також вона має слот SLI і підтримує технологію CrossFire. Це означає, що можна об'єднати в єдине ціле кілька подібних адаптерів і збільшити продуктивність графічної підсистеми в кілька разів. А ось з розгоном все погано. Не підтримує Radeon HD 3650 цю дуже корисну опцію. Однак такі характеристики - далеко не межа. Є відеокарти на основі цього чіпа від інших виробників. І вони потужніші, ніж "прабатько".
Відеокарта Radeon HD 3650

MSI Radeon HD3650

Це досить вдала "реінкарнація" Radeon HD 3650. Драйвер, до речі, йде в комплекті на спеціальному диску. Чим же відрізняється цей адаптер від оригіналу?
 • По-перше, підвищеною частотою ядра. Цей "Радео" від "МСІ" працює на частоті 725 мегагерц. Поліпшення начебто незначна, але на продуктивність впливає непогано.
 • По-друге, у цього референса є покращена система охолодження. Вона представлена великим кулером і просунутим радіатором. Таке рішення цілком виправдане, бо навіть незначне підвищення частоти ядра істотно збільшує тепловиділення. І тепло потрібно відводити.
 • По-третє, є деякі зміни в інтерфейсах. Тепер відеокарта оснащена роз'ємом HDMI і стандартним DVI. Конструктори думали впровадити і MiniDVI, але місця не вистачило. Однак і без цього продукт вийшов гідний. Працює карта надійно (судячи з відгуків). До того ж вона найбільш доступна в своєму сегменті.
 • Відеокарта Radeon HD 3650

  Sapphire Radeon HD 3650

  Це ще одна модифікація. Особливістю є те, що драйвера ATI Radeon HD 3650 від цього виробника підтримують можливість програмного розгону. Та й сама карта орієнтована на оверклокерів, тому стартові частоти трохи занижені.
  Технічні характеристики "на старті" не сильно відрізняються від оригіналу. Помітна різниця тільки в частоті шини пам'яті. Вона зросла до 1100 мегагерц. Однак з допомогою розгону її можна збільшити ще на певну кількість пунктів. Система охолодження, встановлена в "Сапфірі", відрізняється прекрасною ефективністю. Тому адаптер можна програмно розганяти без остраху, що він перегріється. Справжня знахідка для любителів сучасних ігор.
  Відеокарта Radeon HD 3650
  А дві таких карти, сполучені за допомогою SLI, і зовсім забезпечать неперевершену продуктивність. Тому багато хто і вибрали свого часу саме цей варіант. Крім високої продуктивності, адаптер від "Сапфіра" може похвалитися хорошою надійністю. Стабільність роботи на найвищому рівні. Так і стоїть цей продукт не дуже дорого.

  ASUS Radeon HD 3650

  Як і годиться, свою варіацію цієї карти випустила і "АСУС". І її продукт виглядає досить переконливо. Radeon HD 3650 у виконанні "АСУС" отримав частоту шини пам'яті в 1600 мегагерц. Також була збільшена частота ядра до 800 мегагерц. Природно, такий оверклокінг зажадав потужної системи охолодження. І вона присутня. Це величезний вентилятор і радіатор незвичайної форми.
  На кулері красується логотип виробника. Цей адаптер не призначений для розгону, але він відмінно працює і без нього. В синтетичних тестах і іграх карта показала відмінні результати. Їй під силу навіть багато сучасні ігри. Але на максимальні налаштування графіки розраховувати не варто. Тим не менше багато користувачів до цих пір використовують цю відеокарту. І цілком цим задоволені. У свій час референс від "АСУС" ставився до топовим моделям і коштував досить дорого. Але тепер ціна на нього сильно впала. Тому можна придбати цей адаптер, якщо нові відеокарти (особливо бюджетного сегмента) не особливо вражають.
  Відеокарта Radeon HD 3650

  Мобільні адаптери цієї серії

  Мало хто знає, але спеціальна версія цієї відеокарти використовується навіть в ноутбуках. Називається вона Mobility Radeon HD 3650. Що можна сказати про цьому адаптері? Природно, характеристики карти трохи нижче, ніж у "повноцінних" побратимів. Так, тактова частота ядра дорівнює 600 мегагерцам. Частота шини пам'яті - 700 мегагерц. Глибина кольору = 128 біт. Обсяг пам'яті варіюється в залежності від обсягу "оперативки", встановленої в лептопі. Тим не менш відеокарта підтримує Directх 10.0 і має рекордно низьке енергоспоживання - всього 30 Ватт. Ось цей адаптер взагалі не призначений для ігор. Його "стеля" - відтворення мультимедійного HD контенту. Зате ноутбуки з цим адаптером на борту характеризуються відмінною автономністю. Тому дану відеокарту активно використовували в пристроях початку двотисячних.

  Висновок

  Отже, ми розглянули відеокарту Radeon HD 3650 родом з 2008 року. Що можна сказати конкретного про це адаптер? Він мав непогані характеристики для свого року випуску. За всіма ознаками ця відеокарта ставилася до середнього цінового сегменту. Використання оригінального адаптера в сучасних реаліях вже не актуально. Зате всілякі референси і модифіковані версії ще мають право на життя, так як відрізняються підвищеними характеристиками і широкими можливостями розгону. Також досить непогана мобільна версія відеокарти. На ігри вона не здатна, зате може відмінно відтворювати контент високої чіткості. А для ноутбука (особливо бюджетного) більшого і не потрібно. Загалом, Radeon HD 3650 можна з успіхом використовувати на сучасних комп'ютерах.

  Популярі новини
  Загрузка...