Як подивитися FPS у грі різними способами

503 0 Новини високих технологій

Якщо ви хочете дізнатися про те, як подивитися FPS у грі, то ви, швидше за все, вирішили заміряти продуктивність свого комп'ютера. На око це зробити досить складно, але, на щастя, існують спеціальні програми, які виводять поточну кількість кадрів в секунду на екран. А кращі з таких програм як раз і будуть розглянуті в наведеній статті.

Fraps

Ця утиліта, перш за все, призначена для запису відео. Тим не менш, у неї є й інші функції, в число яких входить можливість відображення числа кадрів в секунду. Перед тим як подивитися, скільки FPS у грі, вам потрібно встановити Fraps, а потім зробити наступне:
 • Запустіть програму і відкрийте вкладку FPS.
 • Знайдіть розділ Benchmark Settings і відзначте галочкою пункт FPS.
 • Тепер поверніть Fraps і запустіть гру. Поточне значення кадрів в секунду буде відображатися в одному з кутів екрану (за замовчуванням в лівому верхньому).
  Як подивитися FPS у грі різними способами
 • Як ви напевно зрозуміли, основною перевагою подібної утиліти є її простота. Проте є у Fraps і один істотний недолік. Так, програма має дуже мало налаштувань, а також не показує якісь додаткові дані про стан системи і навантаженні на окремі компоненти. Втім, Fraps поширюється на безкоштовній основі, так що ви можете не переживати про те, що даремно витратили свої гроші.


  Steam

  Далеко не всі знають, але така можливість, як подивитися FPS у грі, є у клієнта популярного цифрового магазину Steam. Воно й не дивно. Адже щоб включити її, потрібно спочатку покопатися в налаштуваннях. Робиться це так:
 • Запустіть Steam і зайдіть в налаштування.
 • Перейдіть у вкладку «У грі».
 • Знайдіть розділ «Відображення частоти кадрів» і виберіть у ньому розташування лічильника, яке вас влаштує.
 • Підтвердіть зміни, натиснувши «OK».
  Як подивитися FPS у грі різними способами
 • Більше ніяких маніпуляцій від вас не буде потрібно, а лічильник кадрів буде виводитися на екран автоматично. Тільки врахуйте, що перед тим, як подивитися FPS у грі, вам потрібно буде спочатку купити її в Steam або ж додати в якості стороннього додатка.


  Плюсом такого способу є відсутність необхідності встановлювати окремі програми для підрахунку частоти кадрів. Звичайно ж, за умови, що ви активно користуєтеся Steam. Що стосується мінуса, то він, як і у випадку з Fraps, полягає в малої інформативності.

  MSI Afterburner

  Потужна програма, що дозволяє як подивитися FPS у грі, так і розігнати відеокарту, підвищивши тим самим частоту кадрів. На жаль, лічильник фреймрейта чомусь відключений за замовчуванням, і вам доведеться самостійно запустити його. Це можна зробити наступним чином:
 • Зайдіть в налаштування програми і відкрийте вкладку «Моніторинг».
 • В розділі «Активні графіки моніторингу», знайдіть рядок «Частота кадрів» і виберіть варіант «В ОЭД» в її властивостях.
 • Натисніть «OK», підтвердіть зміни і закрийте вікно з настройками.
 • Тепер, одночасно запустивши гру і MSI Afterburner, ви побачите лічильник частоти кадрів, який з'явиться у верхньому лівому куті екрану.
  Як подивитися FPS у грі різними способами
 • На цьому корисні функції утиліти не закінчуються. Так, виставивши відповідні параметри у вже знайомому вам розділі «Моніторинг», ви зможете відслідковувати не тільки FPS, але і, наприклад, завантаженість відеокарти і процесора, їх температуру, використовуваний обсяг файлу підкачки і багато інші показники. Орієнтуючись на ці дані, вам буде простіше зрозуміти, яка з деталей вашого комп'ютера є слабкою ланкою.

  FPS Monitor

  Ну, і нарешті, професійна програма, створена виключно для моніторингу частоти кадрів, а також інших супутніх параметрів. До того ж, розробники цієї утиліти постійно оновлюють її, оптимізуючи під сучасні операційні системи. Простіше кажучи, якщо ви думаєте над тим, як подивитися FPS в іграх на Windows 10 тоді FPS Monitor – це однозначно ваш вибір. Для того щоб почати відстежувати частоту кадрів, досить запустити програму одночасно з грою. Зробивши це, ви побачите оверлей, що з'явився в лівому верхньому кутку екрану.

  Популярі новини
  Загрузка...