PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних

147 0 Новини високих технологій

Система управління базами даних MySQL і мова серверного програмування PHP використовуються повсюдно, надаючи зручні інструменти для обробки даних. Зовні істотні відмінності в логіці обробки і зберігання інформації насправді доповнюють один одного можливостями. Має сенс розглянути варіанти підключення до MySQL PHP і вибрати найбільш підходящий для вирішення конкретної задачі.

Загальна логіка роботи з MySQL

MySQL має свій діалект мови запитів, який доступний на PHP через набір функцій. Підключення до MySQL через PHP може бути виконано кількома простими функціями, якщо немає необхідності в побудові складної системи запитів або використання спеціальних можливостей системи управління базами даних.


Для початку роботи необхідно мати параметри:
 • хоста;
 • бази даних;
 • ім'я користувача;
 • пароль користувача.
 • Правильного зазначення текстових значень цих чотирьох параметрів достатньо для підключення та успішної роботи з базою даних. MySQL відрізняється простотою, зручністю експлуатації і працює завжди бездоганно. Якщо виникають які-небудь неполадки, необхідно перевірити конфігураційні файли *.ini файли MySQL, PHP та Apache (або іншого використовуваного сервера). Можливі і інші причини, але це виключення з правил.
  PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних
  Робота починається з установки з'єднання. У разі успіху можна виконувати операції з базою даних. Зазвичай використовується процедурний метод, за допомогою mysqli_query() і суміжних з нею функцій, але допускається використання об'єктно-орієнтованого стилю, робота через PDO або інші варіанти.


  Відповідність версій: надійна робота

  Суттєве значення мають версії використовуваних MySQL і PHP. Вважається, що інтерфейс функцій mysql_* застарів, і потрібно використовувати тільки mysqli_*. Це загальне правило. У деяких ситуаціях можна зіткнутися з застарілими установками, які не можна видалити. У будь-якому випадку, перш ніж починати планувати роботу з конкретним веб-ресурсом, потрібно уточнити дані хостингу. Багато чого в тому, як організувати підключення бази MySQL на PHP, буде залежати від умов, що надаються на хостингу. За допомогою функції phpinfo() можна визначити всі дані встановлення PHP визначити, які надаються можливості для виконання з'єднань.

  Приклад з'єднання з MySQL

  Ідеальний варіант - працювати з базою даних через власний інтерфейс. Використовувати весь асортимент функцій mysqli_*, насамперед mysqli_query(), необхідно, коли формалізувати швидко потрібний функціонал бази даних не виходить або це робити не доцільно. У запропонованому прикладі досить мати змогу читати, писати, редагувати і видаляти. Тому використання mysqli_query() і суміжних функцій винесено в окремий об'єкт. Нічого зайвого. Виходить надійно, просто і доступно для швидкого зміни.
  PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних
  Власне, підключення виконується в самій першій сходинці (1) функцією mysqli_connect(), яка отримує чотири параметри:
 • ім'я хоста;
 • ім'я користувача;
 • пароль користувача;
 • ім'я бази даних.
 • Зазвичай ці дані визначаються хостером, але в будь-якому випадку вони фіксовані і діють для всього ресурсу. Може бути надано кілька баз даних або кілька різних користувачів з різним обсягом прав - на читання, запис або інші операції.
  Пункт 2 рідко, але забувати про кодування не слід, особливо якщо що-то при з'єднанні пішло не так. Перше, що піддається сумніву - кодування бази та кодування сторінки, з якої встановлюється з'єднання. Пункт 3 рідко використовується, а даремно. Мати в коді варіант тестування – це завжди гарне правило. В даному випадку за всіх функцій інтерфейсу розставлені вставки тестового коду, які керують висновком налагоджувальної інформації у файл протоколу. Пункт 4 також можна використовувати. В даному випадку в ході розробки можна вмикати/вимикати функцію, яка очищає таблиці бази даних для перевірки правильності роботи, створюваного функціоналу - з чистого аркуша.

  Створення або використання бази даних

  Пункт 5 - це створення бази даних. В цьому веб-ресурсі використовується концепція саморозвивається сайту. Навіть якщо бази даних немає, він її створює і використовує. Далеко не всі завдання вимагають такого рішення.
  PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних
  Основне застосування PHP підключення до MySQL - робота з даними. Фактично база існує, і вона досить об'ємна або розташована на спільному ресурсі, і потрібно дописати конкретний функціонал. Пункт 5 - це початок використання бази даних так, як вимагає розв'язувана задача. У цьому прикладі створюється універсальний об'єкт для роботи з базою даних, який має всього чотири функції:
 • iLineSel($cWho, $cFrom, $cWhere)
 • iLineIns($cTo, $cNames, $cValues)
 • iLineDel($cFrom, $cWhere)
 • iLineUpd($cTo, $cSet, $cWhere)
 • Це вибірка даних, вставка рядків, видалення рядків і зміна рядків відповідно. Параметри функцій відповідають синтаксису операторів SQL: select, insert, delete і update.
  Використання бази через ці функції значно спрощується, оскільки вони забезпечують інтерфейс конкретної задачі і не вимагають у ході її рішення писати власні коди допомогою mysqli_query і суміжних функцій PHP. По суті, підключення до MySQL PHP - це сфера відносин бази і мови, а набір функцій - це відношення мови і конкретного коду (додатки).

  Приклад підключення через інтерфейс

  Розробка інтерфейсу, а не використання функціоналу PHP/MySQL безпосередньо вигідно відрізняє створюваний код від звичайного кодування. Наприклад, одна з чотирьох функцій, означених вище, iLineSel може бути виконана таким чином:
 • У функцію передається список вибірки, ім'я таблиці і умова вибірки.
 • Всередині функції формується SQL-запит і виконується безпосереднє підключення до бази даних MySQL.
 • PHP надає можливість описати набір власних функцій або створити незалежний об'єкт.
 • За межами цих функцій (об'єкта) варто код, який отримує потрібні підключення зручним чином.
  PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних
 • Кодування і версії

  Безумовно, PHP5 і PHP7-підключення до MySQL не відрізняються за логікою, але можуть відрізнятися по синтаксису. Поняття продуктивності теж визначається конкретним виконанням, а не конкретними версіями. Сімка краще п'ятірки, як і годиться, але важливіше все ж код.
  PHP-підключення до MySQL для читання і запису даних
  Виконуючи на PHP підключення до MySQL базі даних, найголовніше - звернути увагу на якість виготовляється коду і використовується кодування. Краще писати на PHP 724 і використовувати MySQL 5721 - вони прекрасно працюють в парі, але краще уточнити доступні версії у хостера і написати якісний код.

  Популярі новини
  Загрузка...