Умови (if) на PHP: коротка запис

169 0 Новини високих технологій

Умови займають значну частину алгоритмів. PHP є прогресивним мовою програмування, розробники якого пропонують програмістам кращі форми для запису синтаксису. Тернарная форма оператора if зручна у використанні і робить код скрипта наочним. PHP if (в короткій записи) отримала не стільки визнання, скільки стала прародителькою оригінальних умовних конструкцій. Багато програмістів вважають своїм обов'язком висловити власний стиль у «виготовленні» оригінальних форм вираження умов.

Загальна форма умовного оператора

Умови - найдавніша синтаксична конструкція. Поряд з оператором присвоювання - оператором простої дії, умови пройшли довгий шлях розвитку програмування в цілому.


Умови (if) на PHP: коротка запис
До появи молодшого «брата» оператора switch/case багато води витекло, програмісти на різних мовах становили громіздкі конструкції з багаторядкових операторів if. До моменту появи PHP програмісти придбали досвід формування коректних умов. Ідея PHP - мови сервера, якому за визначенням судилося бути компактним і швидким, досить швидко прийшла до оптимального синтаксису і форм вираження сенсу, зручним для сприйняття і розуміння. PHP if в короткій записи і повній формі однаково зручний і комфортабельно сприймаємо в тексті коду скрипта.
Умови (if) на PHP: коротка запис
У наведеному на фото прикладі (1) - вихідні дані (2) - повна форма умовного оператора. Умова записується в круглих дужках і може бути як завгодно довгим. Блок операторів в перших фігурних дужках виконується у випадку, якщо умова істинна. Блок у фігурних дужках після слова «else» виконується, якщо умова хибна.


Можна використовувати просту форму (3), коли обидві пари дужок опущені. Але програміст повинен розуміти всю міру відповідальності. Написати фігурні дужки коштує не дорого, але це гарантія, що управління при будь-якому умови не вийде з-під контролю.

Тернарная форма умовного оператора

У прикладі (4) наведено найпопулярніше застосування простого умови. Коротка запис на PHP if ідеально доповнює функцію isset(). Дуже зручно перевірити надходження даних по GET (або POST), а у разі відсутності очікуваного значення встановити змінну в значення за замовчуванням. Слід не забувати обмежувати умови круглими дужками. Слід знати, що тернарний оператор легко імплантується в вирази. Слід розуміти, що результат оператора PHP if в короткій записи «на рівних умовах» бере участь у вираженні. Якщо у виразі присутні різні математичні або малі оператори, то результат тернарного «if» - рівноправний операнд вираження.

Однозначність умови - запорука успіху

Будь-який оператор у сучасному імперативний програмуванні не може бути пропущений. Все виконується так і тільки так, як задумано програмістом. На PHP if (в короткій записи і повною формою) має однаковий рівень відповідальності. Тернарний варіант - це результат. Повна форма - це перенаправлення управління. У першому випадку помилка в застосуванні призведе до помилок у даних. У другому випадку управління буде передано в неналежному напрямку.
Умови (if) на PHP: коротка запис
При наявності сумнівів не слід використовувати умови PHP в короткій записи. If () {} else {} може виявитися наочніше і практичніше. Загальне правило, що гарантує стабільний результат: є сумнів - позбавите його заснування. Нехай спочатку буде велика, але гранично зрозуміле рішення. Коли спектр умов стане очевидним і однозначно зрозумілим, можна реалізувати на PHP if в короткій записи.

Популярі новини
Загрузка...