Що таке моддінг корпусу ПК

302 0 Новини високих технологій

Збірка ПК зазвичай закінчується тим, що користувач намагається підібрати собі не тільки потужне «залізо», а й гарну «обгортку». Відносно недавно покупцеві стало доступно величезна кількість прикрас для шасі. Раніше кольорових кулерів і підсвічувань на компонентах не було, тому багато вирішувалися на моддінг корпусу.

Визначення

Моддінг - це внесення змін у конструкцію будь-якого електронного пристрою. Робиться це для поліпшення зовнішнього вигляду, а іноді і технічної складової. Найчастіше використовується моддінг корпусу ПК і периферії. Якщо працюють з зміною зовнішнього вигляду мобільного телефону, використовують поняття «мобінг». Термін з'явився завдяки англійському слову modify, що означає «модифікувати».

Термінологія в моддінг

Як вже згадувалося раніше, найчастіше модифікують саме корпус ПК. Моддінг не єдине поняття, яке використовується в цьому процесі. Змінений корпус називають «кейсмодом». В цьому випадку беруть звичайне шасі в магазині, а потім в домашніх умовах його переробляють і прикрашають.


Іноді користувачі воліють самостійно робити корпус. У цьому випадку його називають «кастом-кейсом». Якщо користувач працює з монітором, клавіатурою або мишею, то ці пристрої називають модами, а самого фахівця - моддером.
Що таке моддінг корпусу ПК

Початок історії

Про моддінг корпусу комп'ютера заговорили наприкінці минулого століття. Хоча точної дати зародження цього процесу немає. Сама ідея якимось чином виникла одночасно у фахівців із США та західної Європи. Через пару років моддінг з'явився і в країнах СНД. Є припущення, що перші зміни сталися тоді, коли хтось вирішив зробити отвір у корпусі, для ефективної роботи кулера. Звичайно, зараз таке рішення видається дивним, адже практично у всіх моделях є необхідні отвори для нормальної роботи системи охолодження.


У той час такі пристосування доводилося робити самостійно, оскільки нормальна ЗІ була лише в дорогих серверних станціях. Але моддінг корпусу - це не просто поліпшення технічних параметрів системи, але і творча робота над зовнішнім виглядом. В кінці 90-х років минулого століття в США вже стали з'являтися сайти, на яких була розміщена докладна інструкція того, як потрібно модифікувати корпус. Додавали на подібні ресурси і галерею з прикладами робіт інших користувачів. Багато почали надихатися, а хтось і зовсім вирішив на цьому заробляти.

Моддінг в СНД

У країнах СНД модифікація шасі ПК з'явилася трохи пізніше. У 2001 році можна було вже знайти сайти, які також допомагали ентузіастам попрацювати над зовнішнім виглядом свого комп'ютера. Подібні ресурси недовго прослужили людям. Багато розуміли принцип моддінгу, залишалося лише включити фантазію і зробити щось екстраординарне.
Що таке моддінг корпусу ПК
Так, в 2004 році був пік модифікації. З того моменту ця галузь почала розвиватися. Крім інформаційних ресурсів, почали з'являтися комерційні сайти. На одних продавали всі необхідні деталі для моддінгу корпусу своїми руками, на інших пропонували подібну послугу за гроші.

Розвиток моддінгу

Звичайно, зараз від подібного процесу толку мало, оскільки він займає багато часу і коштів, в той час як набагато простіше витратити фінанси на вже готовий продукт. До того ж в інтернеті продається величезна кількість яскравих, незвичайних корпусів. Вони можуть переливатися різними кольорами веселки, блимати і крутитися. Можна підібрати шасі незвичайної форми або матеріалів. Особливо популярними залишаються світлодіодне підсвічування, прозора бічна стінка і водяне охолодження з яскравими трубками. Також часто використовують різного кольору вентилятори. Світитися може блок живлення або відеокарта. В часи піку популярності для моддінгу можна було придбати різного роду підсвічування, трафарети та інші аксесуари. Була можливо купити своєрідний конструктор, який містив вже всі необхідні деталі. Достатньо було лише зібрати всі разом.

Моддінг в наш час

Звичайно, зараз моддінг корпусу не так популярний, як раніше. Але багато ентузіасти продовжують цю справу, оскільки не можуть знайти потрібний дизайн в інтернет-магазині. Моддери використовують свій сленг, який далеко не всім буде зрозумілий.
Що таке моддінг корпусу ПК
Ті, хто давно займається модифікаціями пристроїв, зараз можуть створювати незвичайний дизайн звичного нам обладнання. Деякі гаджети набувають більш яскравий та привабливий вигляд, а деякі можуть стати дуже незвичайними і змінитися до невпізнання. Багато пристроїв позбавилися звичних біло-чорних кольорів. Моддери відчули, що не всі користувачі консерватори. Багато готові до експериментів, а значить їм просто необхідні яскраві колірні рішення.

Що роблять з комп'ютерами?

Але оскільки моддінг більше пов'язаний з модифікацією корпусу ПК, то цього і слід приділити більше уваги. Моддери багато часу витрачають на переробку звичного шасі, в якому знаходяться всі компоненти системи. Вони намагаються внести максимум змін, щоб перед користувачем виникла не просто нудна сіра коробка, а вигадливий «робот». Фахівці випилюють стінки, щоб зробити їх прозорими, вбудовуються додаткові датчики і регулятори. Працюють з установкою водяної системи охолодження. Намагаються прибрати зайві шуми системи. У моддінг старого корпусу також входять декоративні прикраси. Тому з'являються різні візерунки або рисунки, напилення, штампування, різьблення і багато іншого.
Що таке моддінг корпусу ПК

Напрями: дизайн

За час існування цього віяння вже сформувалася пара напрямків, які можуть описати загальну стилістику готового продукту. Звичайно, всі ці теми досить умовні і моддінг корпусу може бути дуже індивідуальним. Тим не менш виділити деякі різновиди змін все ж можна. Наприклад, популярною стала постапокаліптика. Так, корпуси почали переробляти під обладнання, яке нібито пережила ядерну війну або інші глобальні катастрофи. Багато моддери надихаються при цьому популярними іграми типу S. T. A. L. K. E. R. та Fallout. Також використовується популярний хайтек, який багато хто так люблять за чіткі межі і якийсь мінімалізм. ПК стали виглядати ультрасовременно, футуристично. Це протягом з'явилося завдяки фільму «Трон».

Незвичайний вигляд мають комп'ютери в стилі стімпанк. Це напрямок принесло епоху пара і вікторіанську Англію. Моддери стали використовувати шкіряні і латунні елементи. Іноді в дизайні з'являються шестерні або трубки, які можна було зустріти в конструкції двигуна Стірлінга або паровій машині.
Що таке моддінг корпусу ПК
Багато користувачів вважають за краще використовувати тематичний моддінг корпусу ПК своїми руками. Так у них виходить зробити свій комп'ютер незвичайним і індивідуальним. Для цього хтось використовує для прикладу улюблені фільми або серіали, комп'ютерні ігри та книжки. Хто може брати приклад протагоністів або антагоністів, а хтось- використовувати музику. Ще одним напрямком моддінгу стала реклама. Зазвичай такі корпуси виготовляють під замовлення. Один з виробників пропонує всі комплектуючі для системи, а під його логотип або бренд робиться корпус. В цьому випадку використовують фірмові кольори, назви і графічні елементи. Іноді для крутого моддінгу не обов'язково мати корпус. Деякі моддери придумали напрямок - будівництво. У цьому випадку замість звичного корпусу береться незвичайне обладнання, куди і вбудовують всі компоненти системи. Крім обладнання, можна брати будь-який предмет, головне - не забувати про техніку безпеки. У цьому випадку компоненти можуть бути в м'якій іграшці, мікрохвильовій печі або в одному з предметів меблів.
Що таке моддінг корпусу ПК
«Гетто» - це течія, що змусило моддерів шукати різний мотлох. У цьому випадку корпус намагаються зробити навмисно неакуратним. Звичайно, до такого стилю можна віднести і невдало зібрані ПК, які здаються непривабливими і безглуздими.

Напрями: технічне оснащення

Home Theatre Personal Computer - відмінна тема для моддінгу старого корпусу ПК. Ця модифікація має головне завдання - створення безшумної системи. Зазвичай комп'ютер у цьому випадку використовується як домашній кінотеатр. Зміни переважно стосуються пасивного охолодження. Ще одним напрямком є технічний моддінг. Один з найпопулярніших. Крім свого сучасного вигляду, такий корпус отримує найкращі технології. Часто цей вид модифікації називають «шопмодом». Моддери працюють над збільшенням продуктивності системи охолодження. Хоча спочатку все це повинно бути в зв'язці з підбором компонентів системи. Важко буде досягти хороших результатів, якщо всередині слабке «залізо». Тому для початку продумується купівля потужних деталей, а після встановлення їх у корпус. У цьому випадку не завжди використовується оверклокінг. Акцент зроблено на забезпеченні надмірного охолодження всередині шасі. Тому в деяких випадках доводиться жертвувати зовнішнім виглядом. Також варто регулювати рівень шуму.

Що використовують?

Як уже згадувалося, в залежності від ідеї оформлення, використовувати можна величезна кількість аксесуарів для моддінгу комп'ютерного корпусу. Але є деякі прийоми, які виявляються досить звичними для цього процесу.
Що таке моддінг корпусу ПК
Приміром, моддери часто займаються фарбуванням або аерографією. Це більшою мірою впливає на зовнішній вигляд корпусу. Також багато працюють з гравіюванням. Іноді шасі обклеюють плівкою або використовують обплетення кабелів, так званий раундинг. Для поліпшення технічної складової можуть використовувати водяне охолодження та встановлення різних регуляторів і датчиків. У деяких випадках популярним стає підсвічування, штучне зістарювання і зміна форми корпусу. Матеріалами для обробки можуть служити алюміній, сталь, оргскло, дерево і багато іншого. Якщо звернутися в спеціалізований магазин, можна знайти спеціальні фігурні вентиляційні решітки, химерні гвинти і гайки, стрічки з підсвічуванням, незвичайні кнопка та тумблери.

Моддінг - мистецтво

Звичайно, складно заперечувати, що це абсолютно творчий процес, якщо мова не йде про технічну модифікації. І тим не менш, розуміти і знати принцип роботи системи також важливо, оскільки неправильна установка одного з компонентів може призвести до поломки всіх деталей. Крім того, використовуючи незвичайні матеріали, важливо дотримуватися техніки безпеки. Моддінг не може робити кожен. Звичайно, уважно дотримуючись інструкції, щось придатне може вийти. Але як і в будь-якому іншому справі, в цьому потрібен досвід. Якщо його немає, не можна розраховувати на те, що перший результат буде крутим.

Популярі новини
Загрузка...