Двоїться зображення на моніторі. Причини і способи усунення неполадок

577 0 Новини високих технологій

Багато користувачів ПК часто стикаються з проблемою, коли зображення на моніторі двоїться. Причини, чому таке трапляється, можуть бути різні, починаючи з банального поганого підключення і закінчуючи апаратними поломками. У сьогоднішньому матеріалі ми детально розглянемо всі найбільш часто зустрічаються проблеми, з-за яких виникає роздвоєння на моніторах, а також розповімо про те, як можна боротися з несправностями.

Поганий контакт

Отже, перша і, мабуть, найпоширеніша причина, чому двоїться зображення на моніторі, – це поганий контакт кабелю з роз'ємом для підключення. Насправді це досить поширене явище, оскільки, так чи інакше, періодично кабель чіпляється, тому контакт порушується. Як наслідок, на моніторі можуть з'являтися різні артефакти, спотворення картинки, брижі, смикання і двоїння зображення.


Двоїться зображення на моніторі. Причини і способи усунення неполадок
Якщо раптом на вашому моніторі зображення стало двоїтися, насамперед потрібно перевірити, не порушився контакт кабелю для підключення до комп'ютера.

Збій в роботі драйверів

Якщо з ним все в повному порядку, а зображення на моніторі двоїться, то цілком можливо, що причиною несправності є збій у роботі драйверів. Тут важливо розуміти, що мова йде не тільки про драйвери для відеокарт, які, безумовно, теж відіграють важливу роль, але ще і про драйвери для самого монітора. Дуже багато сучасні монітори в своєму комплекті, як правило, мають спеціальний диск, на якому знаходиться програмне забезпечення для налаштування, а також драйвери для більш коректної роботи в системі. І якщо програмне забезпечення не завжди треба встановлювати, то от з драйверами такий номер не пройде – вони потрібні 100 %, інакше можуть виникнути різні проблеми, наприклад, тремтіння зображення, брижі, колірні артефакти і, звичайно ж, може двоїтися зображення на моніторі.


Двоїться зображення на моніторі. Причини і способи усунення неполадок
Що робити, якщо проблема пов'язана з драйверами? Тут все досить просто: потрібно всього лише їх перевстановити з оригінального диска, що йде в комплекті з монітором. Якщо диск загубився, то більш свіжу версію драйверів завжди можна знайти на офіційному сайті виробника. Також вкрай рекомендується виконати установку нових драйверів на відеокарту, оскільки вони теж можуть бути причиною двоїння зображення. Їх також можна знайти на офіційних сайтах виробників чіпів Nvidia і ATI.

Налаштування монітора

Наступна причина, чому двоїться зображення на моніторі, – це його некоректні налаштування в параметрах самого монітора. Багато користувачів в прагненні домогтися гарної якості зображення дуже часто звертаються до налаштувань і, як це завжди буває, не звертають уваги на те, які функції вони включають і регулювання яких параметрів виробляють.
Двоїться зображення на моніторі. Причини і способи усунення неполадок
В результаті подібних маніпуляцій зображення не тільки не поліпшується, але навіть, навпаки, стає гірше. Недосвідчений користувач буквально за пару хвилин некоректних налаштувань може зробити зображення розмитим, подвійним, тремтячим, з неправильною передачею кольору і т. д. Виправити проблему в даному випадку також не становить великої праці. Потрібно зайти в налаштування монітора через спеціальну кнопку, знайти там пункт "Скидання" і виконати весь скидання налаштувань до початкового стану. Все просто!

Роз'єм на відеокарті

Наступна причина, чому двоїться зображення на моніторі, – це проблема з роз'ємом для підключення на самій відеокарті. На самому початку ми вже говорили про поганому контакті на роз'ємах, але, крім цього, потрібно пам'ятати, що на самому роз'ємі з легкістю можуть з'явитися дефекти, в результаті чого картинка на монітор через кабель вже буде виводиться з різними перешкодами, артефактами, брижами і т. д.
Двоїться зображення на моніторі. Причини і способи усунення неполадок
Щоб дізнатися напевно, є роз'єм винуватцем несправності, потрібно його перевірити. Як правило, навіть самі бюджетні відеокарти мають хоча б 2 різних роз'єми для підключення монітора, тому все, що потрібно зробити, це підключити монітор в інший вхід. Якщо проблема не зникла, значить, вся справа в роз'ємі, якщо ж ні, то варто копати далі.

Проблеми з відеокартою

Ну і остання причина роздвоєння зображення – це проблеми із самою відеокартою. Якщо кабель для підключення та роз'єми абсолютно ні при чому, то цілком можливо, що причиною несправності може бути відеокарта. Тут обов'язково потрібно виконати перевірку: вставити відеокарту в інший ПК. Якщо за результатами перевірки двоїння зображення буде на іншому комп'ютері, то з імовірністю 99 % винна відеокарта, якщо ж ні, то, можливо, причина криється в одному з пунктів, описаних раніше.

Популярі новини
Загрузка...