Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

460 0 Новини високих технологій

Манга (японські комікси) досить популярна серед молоді не тільки в Японії, але і в інших країнах світу. Багато фанатів даного творчості навіть створюють свої комікси, малюючи їх на папері або комп'ютері. Якщо ви один з них, то вам, напевно, цікаво дізнатися, як створювати мангу. Про це детально розповідається в статті.

Що потрібно для створення манги на комп'ютері

Якщо ви хочете малювати мангу на комп'ютері, то для початку бажано придбати собі графічний планшет. Це не обов'язково має бути дорогий гаджет з екраном. Навіть самий бюджетний планшет буде зручніше звичайної мишки. Наступний крок - завантаження і установка програми, у якій ви збираєтеся творити. Стандартний MS Paint для роботи з мангою не підійде, оскільки у нього дуже мало можливостей. З відповідних платних програм можна виділити Adobe Photoshop, Manga Studio, Pant tool SAI, а серед безкоштовних - FireAlpaca і GIMP.


Вивчіть можливості програми і попрактикуйтесь у малюванні на планшеті. При необхідності знайдіть уроки по роботі з відповідними програмами або спробуйте розібратися самостійно.
Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

Персонажі

Створюючи мангу, обов'язково потрібно придумати сюжет і персонажів. При цьому бажано не тільки ретельно пропрацювати деталі зовнішності кожного героя, але і пофантазувати над його характером і мотивацією. Уявіть, якими будуть його погляди на світ, що йому подобається, а що ні. Щоб створити персонажів аніме або манги, краще всього зробити окремий файл та записати там улюблені і нелюбимі речі ваших героїв, а також те, яку роль кожен з них грає в сюжеті. Це може бути як просто текстовий документ, так і малюнок з позначками.


У своєму коміксі створіть не менше двох героїв: позитивного і негативного. Це зробить сюжет більш динамічним. Також намагайтеся включити персонажів обох статей у своїй історії.

Сюжет

Не тільки персонажі, але і сюжет відіграє важливу роль в тому, як створювати мангу. Без продуманого сюжету буде дуже складно правильно розставити кадри і передати емоції героїв. Крім того, варто приділити увагу фонам. Якщо в книзі автор словами описує місце розташування персонажів, то вам доведеться все оточення своїх героїв малювати. Коли ви подумки створюєте комікс чи мангу, рекомендується зробити опис усіх сцен. Після цього можна приступати до малювання. Пам'ятайте, що твір має складатися з зав'язки, розвитку подій, кульмінації і розв'язки. Також можуть бути присутніми пролог і епілог. Наявність основних сюжетних елементів допоможе правильно розвивати історію.
Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

Композиція

Важливо пам'ятати, що манга не повинна починатися і закінчуватися з подій. На першому кадрі рекомендується нарисувати оточення, щоб відразу занурити читача в атмосферу своєї історії. На кожному розвороті вашого коміксу має бути показано закінчену дію. Якщо ви хочете, щоб подія розгорталася повільніше, використовуйте широкі горизонтальні панелі, а для прискорення - вертикальні. Основні події розміщуйте по кутах, а менш значні в середині сторінки. Рекомендується на останній панелі розміщувати фразу або дію, здатні зацікавити читача і змусити його перевернути сторінку.
Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

Чим відрізняється манга від західних коміксів

Щоб зрозуміти, як створювати мангу, потрібно знати, чим вона відрізняється від інших коміксів. Її особливості такі:
 • Перше, що кинеться в очі читачеві - це колір. Більшість західних коміксів кольорові, а манга практично завжди чорно-біла.
 • У західних коміксах використовується набагато більше діалогів і тексту, ніж в манзі, де персонажі найчастіше небагатослівні.
 • Фони в коміксі і манзі теж сильно відрізняються. Західні художники ретельно вимальовують усі деталі, а творці манг можуть обходитися без фонів або малювати квіти, міхури або спалаху щоб надати панелі більшої емоційності.
 • В манзі дуже велика увага приділяється очам персонажів. Вони можуть відразу багато чого розповісти про характер героя. Великі очі малюють добрим і наївним персонажам. Чим очі вже, тим персонаж більш закритий чи злий. У західних коміксах очі малюють схематично, а характер персонажа описують текстом.
 • Для передачі емоцій в манзі можуть змінювати пропорції персонажів, зображати їх з величезною головою і непропорційно маленькою тулубом. При цьому сама історія може бути намальована в реалістичному стилі. Емоції на обличчі малюються перебільшені й умовні. Наприклад, непропорційно широко розкривається в крику рот, занадто широко розкриті очі.
 • Ще одна важлива відмінність манги від західних коміксів - розташування панелей. Японські комікси читаються справа наліво. Крім того, іноді у панелей не визначені чіткі межі, а поверх одних можуть перебувати інші панелі.
 • Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

  Як малювати мангу за допомогою комп'ютера

  Відповідь на питання, як створити мангу на комп'ютері, залежить від того, хочете ви попередньо зробити малюнки від руки або малювати все в комп'ютерній програмі.
  Якщо ви віддаєте перевагу перший варіант, то вам знадобиться аркуш паперу, олівець і чорнило. Спочатку створіть свою мангу (аніме) на папері, потім відскануйте її в сірій шкалі з роздільною здатністю щонайменше 300 dpi. Після чого відкрийте файл в наявному графічному редакторі, змінити властивості шару з вашим малюнком на "множення" і додавайте нові шари, щоб завдати тони. Як створювати мангу повністю на комп'ютері, розглянемо на прикладі Photoshop. Для будь-якого іншого графічного редактора принцип роботи буде схожим:
 • Створіть новий файл. Для цього виберіть у меню "Файл" - "Створити" або натисніть сполучення клавіш Ctrl+N.
 • Перший шар Photoshop вважається фоном, тому відразу можна додати другий. Виконайте "Шар" - "Новий" - "Шар", або натисніть клавіші Shift+Ctrl+N.
 • На новому шарі робіть начерк майбутньої сторінки манги.
 • Сторінку можна розкреслити на панелі відразу, але краще обвести малюнки прямокутниками пізніше, щоб не довелося підганяти картинки під заздалегідь зроблені кадри.
 • Не забувайте залишати місце під діалоги персонажів. Зазвичай вони знаходяться внизу або вгорі кадру.
 • Коли зробите начерки, на верхній панелі встановіть непрозорість шару на 40-45 %.
 • Додайте ще один зверху і наведіть потрібні лінії. Після цього шар з начерками можна видалити або приховати.
 • На новому шарі додайте тони і тіні.
 • Якщо хочете розфарбувати мангу, то створіть ще один шар і скористайтеся інструментами виділення і заливки. Інструмент "Чарівна паличка" допоможе виділити елемент, якщо він намальований з замкнутим контуром. Пам'ятайте, що потрібно перейти на шар з контуром, щоб застосувати "Чарівну паличку", а потім повернуться на шар з кольором і додати колір на виділену область. Якщо контури у вашому малюнку не замкнуті, то їх можна розфарбувати за допомогою пензля.
 • Коли закінчите малювати сторінку, просто збережіть її в потрібному форматі.
 • Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

  Програми для малювання манги

  Існує велика кількість графічних редакторів, за допомогою яких можна створювати мангу. Розглянемо деякі з них.

  Artweaver - безкоштовний растровий редактор. Основний мову - німецьку. У цій програмі доступні верстви, великий вибір кистей, є піпетка і "чарівна паличка". Підтримує велику кількість форматів, серед яких і PSD. Adobe Photoshop - багатофункціональний графічний редактор. В основному, він призначений для роботи з растровими зображеннями, але має і кілька векторних інструментів. Дозволяє тонко налаштовувати кисті, має величезну кількість різних інструментів і можливостей. Paint tool SAI - програма для малювання, яка займає мало місця і швидко запускається. Серед її переваг: висока швидкість роботи, можливість малювати мишкою, поворот полотна, гарячі клавіші Photoshop, висока якість зображення.
  Manga Studio - призначена для створення манги. Мова інтерфейсу - англійська. У програмі присутній широкий набір інструментів для роботи з коміксами. Дає можливість застосовувати до зображення різні ефекти і має велику бібліотеку шаблонів. Krita - растровий графічний редактор. У цій програмі можна працювати з покадрової анімації. Вона має великий вибір кистей і режимів накладання. Полотно в програмі можна повертати і дзеркально відображати.
  Як створити мангу на комп'ютері: докладний опис процесу створення та поради

  Поради

  Вигадуючи сюжет для манги, визначитеся з тим, на кого вона буде орієнтована. Хлопчикам-підліткам більше подобається сюжет з великою кількістю бойових сцен і "крутими" героями, а дівчаткам-підліткам більше по душі милі романтичні історії. Якщо у вас немає достатніх навичок малювання, щоб створити свого персонажа манги, можна брати готові зображення і підлаштовувати їх під вигаданий сюжет. Готові хмари для діалогів можна запозичити з Microsoft Word. Якщо не хочете малювати хмари для діалогів самі, просто скопіюйте цікавлять вас фігури з Word в буфер обміну і вставити в ту програму, з якою працюєте.

  Популярі новини
  Загрузка...