Функція PHP array_keys: прості реляційні відношення

260 0 Новини високих технологій

Рядки і масиви стали практичним інструментом обробки даних, що складаються в безумовних відносинах. Сформувати масив по рядку, виконати обробку і записати назад в рядок – практично, швидко і зрозуміло. Без циклів, умов і складних алгоритмів.

Динамічне використання масиву

Ставлення до масиву як до набору даних асоційованих з упорядкованою послідовністю цифр – ключами, застаріло. Такий варіант масиву використовується повсюдно для простих наборів даних.
Функція PHP array_keys: прості реляційні відношення
Асоціативний масив: замість послідовності цифрових ключів використовується рядок символів – стандарт безумовних відносин поза реляційної бази даних. Функції PHP дозволяють змінювати ключі і значення місцями, перетворювати масиви в рядки і назад. Це створює фундамент для динамічних масивів. Функція PHP array_keys() дозволяє вибрати тільки ключову інформацію. Використання функції актуально на множині асоціативних і звичайних масивів. Логіка застосування визначається програмістом.
Функція PHP array_keys: прості реляційні відношення
Реляційні відносини – відносини рівноправності між даними. По суті, що ключ, що значення – одне і те ж. «Ключ» = «Значення» – елемент асоціативного масиву. Якщо ключ – це упорядкована послідовність цифр, то це в деяких випадках нічим не гірше впорядкованої послідовності рядків, що мають сенс.


Простий приклад. Масив знаків (у даному випадку: цифри і шість літер):
 • '0''9', 'a', 'b', 'c', 'd', 'e', 'f' – значення;
 • 015 - ключі.
 • Такий масив дозволить написати простий код для перетворення чисел з десяткової системи числення в шістнадцяткову.

  Приклади використання ключів

  Програмування наповнилося семантикою. Вчора був масив даних. Сьогодні прийнято говорити про сукупності значень. Два еквівалентних масиву – це два набори значень. Послідовність таких масивів – це динаміка відносин у часі. Завдяки функції array_keys() можна знати, які дані (і як вони пойменовані) змінюються в часі. Змінивши функцією array_flip() пари «Ключ» = «Значення» місцями, можна отримати, наприклад, рейтинг ключів.
  Функція PHP array_keys: прості реляційні відношення
  Відносини рівноправності – це основа реляційних відносин, які використовуються в програмуванні повсюдно. Додаткова можливість PHP: array_keys() є другий аргумент, використовуючи який можна вибирати ключі за жорстким критерієм. Маніпулюючи ключами і значеннями як парами безумовної відповідності, можна будувати ефективні алгоритми обробки інформації.

  Популярі новини
  Загрузка...