Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування

376 0 Новини високих технологій

Те, що сьогодні все більше поширення отримує бездротове підключення до інтернету на основі використання маршрутизаторів (роутеров та ADSL-модемів), сумнівів не викликає. Але іноді (і дуже часто) буває необхідно налаштувати з'єднання, минаючи такі пристрої, використовуючи для цього пряме підключення до комп'ютера провайдера за допомогою кабелю. Про те, як на комп'ютері підключити інтернет через кабель, і далі поговоримо. Відразу ж варто врахувати і деякі нюанси, а також появу можливих проблем, помилок або збоїв створюваного підключення, які будуть розглянуті окремо.

Як на комп'ютері підключити інтернет через кабель: що для цього потрібно?

Головною і обов'язковою умовою, без якого здійснити задумане буде просто неможливо, є наявність на комп'ютері або ноутбуці встановленого мережевого адаптера, для якого повинні бути встановлені всі необхідні драйвери (іноді може знадобитися їх оновлення до актуальних версій).


Звичайно, будь-яка з останніх операційних систем Windows встановлює такі драйвери самостійно (або за її початкової інсталяції, або при виявленні нового підключеного пристрою), але у випадку, якщо у вас є оригінальний диск з набором такого управителя, краще встановити «рідні» драйвери пристрою саме з цього набору.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
Тільки в цьому випадку працездатність мережевої карти буде гарантована цілком і повністю. Питання, пов'язані з оновленням драйверів, розглянемо трохи пізніше, але, забігаючи трохи наперед, слід сказати, щоб виробляти апдейт засобами системи не рекомендується (далі буде зрозуміло чому). Другий момент пов'язаний з використовуваним кабелем, який буде приєднуватися безпосередньо до відповідного порту мережевої карти. На таких кабелях присутні роз'єми стандарту RJ-45. Нарешті, у користувача повинен бути підписаний договір з компанією-провайдером, яка не тільки забезпечує доступ до інтернету, але і дає попередній список всіх основних налаштувань і адрес, які потрібно буде прописати самостійно, якщо фахівець служби підтримки цього не зробить.


Взагалі, за великим рахунком, якщо розбиратися в тому, як на комп'ютері підключити інтернет через кабель від роутера або модему, нічого особливо складного тут немає. При бажанні будь-який користувач, що має хоч найменше уявлення про основи роботи з Windows-системами, виконати такі операції може самостійно. І займе весь цей процес всього-на-всього кілька хвилин. Чому в даному випадку було згадано, що можна скористатися кабелем від маршрутизатора? Та тільки тому, що він повністю ідентичний стандартним мережевим шнурах, які є у продажу в будь-якому спеціалізованому магазині.

Як отримати доступ до попередніми мережевих налаштувань в різних системах?

Отже, з обладнанням начебто визначилися. Тепер подивимося на деякі основні параметри і способи доступу до них у різних модифікаціях Windows. Якщо говорити про те, як на комп'ютері підключити інтернет через кабель від роутера в «Віндовс XP», в цій системі доступ до мережевих параметрів можна отримати безпосередньо з стартового меню, в якому є відповідний пункт, винесений в окрему категорію. У більш пізніх версіях він теж є, але знаходиться не в основному списку, а в розділі службових програм. У Windows 10 простіше всього використовувати ПКМ на кнопці пуск, де в списку і буде показаний потрібний розділ. А взагалі, для всіх без винятку систем можна використовувати універсальний засіб у вигляді «Панелі управління», в якій необхідно перейти до розділу " управління мережами і загальним доступом, після чого потрібно буде звернутися до заслання на зміну властивостей мережевого адаптера.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
В даному випадку нас цікавить той, для якого в описі зазначено Ethernet або «Підключення по локальній мережі».

Різниця між динамічними і статичними IP-адресами

Залишимо поки питання, що стосуються того, як на комп'ютері підключити інтернет через кабель, в стороні, а подивимося на один важливий нюанс. Зазвичай провайдери пропонують для створення підключення використовувати два типи адрес: статичні і динамічні. Різниця між ними не така велика, як це може здатися на перший погляд. Статичний адреса присвоюється кожному окремо взятому комп'ютера і в процесі доступу в інтернет не змінюється, тобто є постійним. Динамічний адресу при кожному сеансі змінюється (встановлюється його нове значення). Деякі помилково вважають, що це схоже на те, як працює VPN. Нічого подібного! VPN-клієнти або проксі-сервери просто змінюють зовнішні адреси для того, щоб власну машину не можна було ідентифікувати за територіальної прив'язки, а до внутрішніх адресами не мають ніякого відношення. Зміна адреси проводиться з вибором невикористаного в даний момент IP з доступних адрес самого провайдера, що жодним чином не впливає на зміну регіонального розташування. Але який з них вибрати, якщо провайдер дійсно пропонує використовувати або той, або інший? Вважається, що найкраща якість зв'язку забезпечується виключно при завданні статичної адреси, так що, вибирайте саме такий варіант, хоча в налаштуванні динамічні адреси і виглядають дещо простіше.

Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель в Windows 7 і інших системах: стандартна методика налаштування підключення

Для підключення до інтернету насамперед необхідно через ПКМ на обраному мережевому адаптері викликати пункт властивості, а потім перейти до налаштувань протоколу IPv4. Поля для адрес необхідно заповнити згідно зі списком, виданого провайдером.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
Однак, якщо у вас з якихось причин немає, або ви його загубили, поле для статичного IP адреси пропишіть комбінацію, скажімо, 1921681.3 маска підмережі майже завжди має значення 255255255.0 а в полі шлюзу впишіть 1921681.1. Для динамічних IP, якщо це передбачено, можна встановити одержання всіх адрес в автоматичному режимі. Трохи нижче слід заповнити поля адреси основного та альтернативного DNS-серверів. Їх доведеться уточнювати у провайдера. Якщо це виявляється неможливим, нічого страшного. Встановіть автоматичне отримання або скористайтеся безкоштовними комбінаціями, наприклад, від Google, представлені вище, які працюють не гірше. Далі просто збережіть зміни, на всякий випадок виконайте перезавантаження і перевірте доступ в інтернет.

Примітка: особливо при налаштуванні зверніть увагу на пункт відключення проксі-сервер для локальних адрес, якщо використання сервера такого типу провайдером не передбачено, інакше з підключенням можуть з'явитися проблеми.

Установка високошвидкісного підключення

Тепер коротко про те, як на комп'ютері підключити інтернет через кабель, якщо передбачається налаштувати високошвидкісне з'єднання PPPoE. В цьому випадку в розділі управління мережами спочатку потрібно створити нове підключення, а потім вказати його тип.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
Це буде або PPPoE для прямого зв'язку з провайдером без залучення мережевих пристроїв, або комутоване у разі використання модемів, наприклад, стандартів 3G/4G. Після цього потрібно ввести ім'я користувача, пароль і поставити нову назву створеного з'єднання. Після завершення всіх процедур слід просто натиснути кнопку підключення.

На що звернути увагу при використанні роутера?

Що ж стосується роутерів, на них особливо зупинятися не будемо, оскільки в даному матеріалі бездротове підключення не розглядається.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
Однак варто зауважити, що багато сучасні моделі можуть використовуватися в якості модемів, тому попередньо у веб-інтерфейсі пристрою, виконавши вхід через будь-який веб-браузер, роутер потрібно переключити саме в режим модема.

Питання налаштування інтернету при використанні послуг оператора «Ростелеком»

Нарешті, як приклад, розглянемо, як на комп'ютері налаштувати інтернет через кабель «Ростелеком», покроково.
Як підключити інтернет на комп'ютері через кабель: покрокова інструкція, налаштування
В принципі, настройка параметрів протоколу IPv4 особливо не відрізняється від всього описаного, і може виглядати, як показано на зображенні вище, але з урахуванням введення адрес, які присутні в договорі на обслуговування, і активацією протоколу IPv6. Тут складнощів бути не повинно. Тепер коротко про те, як на комп'ютері налаштувати інтернет через кабель «Ростелеком» в Windows 7 або будь-якої іншої системи, якщо використовується роутер і з'єднання PPPoE. Зайдіть в веб-інтерфейс маршрутизатора (1921681.1), в якості логіна і пароля використовуйте admin/admin, в типі з'єднання вкажіть PPPoE, введіть логін і пароль договору (не плутати з авторизацією доступу до налаштувань маршрутизатора), і найголовніше – в параметрах VPI/VCI вкажіть ваш регіон. По закінченні операцій збережіть зміни і перезавантажте модем/роутер.

Можливі неполадки та їх усунення

Що ж стосується можливих помилок встановлення зв'язку, все передбачити неможливо. Але в якості найперших заходів використовуйте наступні методики:
 • перевірте правильність введення IP-адреси шлюзу;
 • замініть стандартні значення для DNS на комбінації від Google;
 • вимкніть використання проксі;
 • поновіть драйвери мережевої карти (краще всього скористатися автоматизованими програмами на кшталт Driver Booster);
 • на час вимкніть антивірус і файрвол;
 • видаліть існуюче підключення і створити його заново.
 • Якщо нічого не допомагає, викличте засіб виправлення неполадок Windows і скористайтеся порадами щодо виправлення ситуації. Якщо не допоможе, зверніться безпосередньо до постачальника інтернет-послуг.

  Популярі новини
  Загрузка...