Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей

381 0 Новини високих технологій

Багато користувачів ноутбуків часом стикаються з необхідністю потрапити в BIOS свого лептопа, наприклад для того, щоб перевстановити Windows. І тут у багатьох виникають труднощі, оскільки не всі знають, на які клавіші потрібно натискати, щоб потрапити в заповітну меню. Сьогодні ми детально розповімо про те, як викликати БІОС на ноутбуках від різних виробників, тому як різниця у способах дійсно є, і чимала. Що ж, приступимо!

Sony

Першими сьогодні будуть ноутбуки від компанії Sony. Для того щоб зайти в БІОС на лептопах від даного виробника, потрібно натиснути на кнопку F1 при запуску ноутбука. Також в деяких моделях можуть використовуватися клавіші F2 і F3 – тут все залежить від року випуску пристрою. Якщо ж ні одна з F-клавіш не допомогла, то безперечно варто спробувати натискання на кнопку Del. Дана клавіша найчастіше використовувалася у ранніх моделях ноутбуків.


Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей
Що стосується самих сучасних моделей від Sony, то на них здорово спрощена процедура потрапляння в БІОС. На корпусі поруч з кнопкою включення, як правило, додатково розташовується кнопка ASSIST. Так от, якщо натиснути на неї під час включення ноутбука, то з'явиться меню, де буде запропоновано або запустити операційну систему, або увійти в меню БІОС.

HP

Тепер варто розповісти, як викликати БІОС на ноутбуках HP. Загалом, тут теж багато що залежить від року випуску моделі. На ранніх лептопах процедура входження в БІОС виконувалася за допомогою кнопки Del. Трохи пізніше цю функцію переважили на клавішу F1 але на цьому поневіряння не закінчилися.
Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей
На моделях, випущених з середини 2000-х, потрапити в БІОС можна за допомогою кнопок F8 або ж F11. У більш сучасних ноутбуках компанії вже застосовуються інші клавіші F10 або ESC. Плутанина та й тільки з цими ноутбуками HP.


Samsung

Далі за списком – "Самсунг". Як викликати БІОС на ноутбуках Samsung? Ну тут теж не все так просто, як у випадку з тими ж "Соні". На самих ранніх версії ноутбуків від "Самсунга" процедура потрапляння в БІОС виконувалася за допомогою кнопок F2 або Del. Трохи згодом у компанії вирішили переглянути погляди і поміняли кнопку, відповідальну за BIOS, на F8. Але і це не все. На більш сучасних лептопах "Самсунг" процедура входу в BIOS може виконуватися через кнопку F12. Якщо ж жоден з варіантів не допомагає, то не варто засмучуватися, адже не все так погано. Як правило, на кожному ноутбуці є одна додаткова кнопка для спеціальних можливостей, яка називається Fn. У компанії "Самсунг" дуже часто для того, щоб потрапити в меню BIOS, використовується саме ця клавіша, але не одна. Не може ж бути все так просто. Так що якщо не виходить зайти в БІОС за допомогою клавіш F, потрібно скористатися комбінацією кнопок і натиснути або Fn + F2 або Fn + F8 або ж, нарешті, Fn + F12.

Acer

Наступний у списку Acer. Як викликати БІОС на ноутбуках цього виробника? Відразу варто сказати, що порівняно з попередніми ноутбуками в Acer сама хитра і, якщо можна так висловитися, складна комбінація для входження в БІОС. Складність її полягає не в тому, що потрібно натискати багато кнопок відразу або робити це в якійсь певній послідовності, а в тому, що для кожної серії ноутбуків, поєднання клавіш різне.
Отже, для початку простий спосіб потрапляння в БІОС, який може спрацювати на певних моделях – це кнопки F1 або F2. Найчастіше даний спосіб може "прокатати" на бюджетних ноутбуках компанії. Якщо не допомагає, то варто спробувати комбінацію Ctrl + Alt + ESC при включенні пристрою.
Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей
Для серії ноутбуків Aspire до вищеперелічених комбінаціям додається ще одна – Ctrl + F2. Особливо часто ця комбінація зустрічається на останніх моделях даної лінійки. Для серії Travelmate найбільш поширеному способом є натискання кнопок F2 або Del, але, як показує практика, перераховані вище комбінації теж мають місце. Ну і, нарешті, остання комбінація, яка найчастіше поширена на старих моделях ноутбуків – це Ctrl + Alt + Del.

Asus

Тепер, мабуть, варто розповісти про те, як викликати БІОС на ноутбуках Asus. Тут теж доведеться трохи повозитися, оскільки традиційні способи не завжди спрацьовують. Найпростіший і найпопулярніший метод, як зайти в БІОС на "Асусах" – натискання кнопки F2 під час включення ноутбука. Якщо з якихось причин це не допомогло, то варто вдатися до інших клавішах – F8 Delete. Варто зазначити, що другий варіант використовується на ноутбук "Асус" рідко, але все ж зустрічається.
Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей
Тепер альтернативний спосіб потрапляння в меню БІОС. Це на той випадок, якщо ні одна з клавіш вище не принесла успіху. Для початку потрібно вимкнути ноутбук. Наступний крок – натиснути кнопку ESC (не відпускати до появи меню Boot) і включити ноутбук. На екрані повинне з'явиться спеціальне меню під назвою Boot. У ньому буде такий пункт – Enter Setup. Потрібно натиснути на цей пункт з допомогою кнопки Enter і після переходу натиснути Enter ще раз, після чого відкриється BIOS.

Lenovo

Йдемо далі. Як викликати БІОС на ноутбуках Lenovo. На щастя, тут все з цим просто. Найчастіше для входження в БІОС використовується клавіша F2 при включенні ноутбука. Іноді вона може використовуватися в комбінації з іншого клавішею – Fn, так що якщо просте натискання на F2 не допомагає, то варто спробувати комбінацію F2 + Fn. Дуже рідко на ноутбуках даного бренду для БІОС використовуються клавіші F8 Delete, але все ж таки були випадки, коли саме ці кнопки допомагали потрапити в меню.
Як викликати БІОС на ноутбуці. Опис способів для різних моделей
Також на деяких моделях Lenovo на бічній панелі або ж поруч з кнопкою включення можна бачити невелику кнопочку з намальованою стрілкою. Якщо натиснути на неї, то теж можна потрапити в меню BIOS.

Dell

Ну і останнє, про що варто сказати у цій статті – як викликати БІОС на ноутбуках фірми Dell. Тут теж все досить просто. Найпопулярніший спосіб – натиснути на кнопку F2 під час включення ноутбука. Також, крім цієї клавіші, можуть використовуватися кнопки F1 F10 Del, або ж ESC. Також в "природі" зустрічаються моделі, у яких за вхід в БІОС відповідає сама, мабуть, нераспространенная кнопка – Insert. Ось, власне і все.

Популярі новини
Загрузка...