Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?

212 0 Новини високих технологій

Знімні USB-пристрої для зберігання інформації у вигляді звичайних флешок дії вірусів схильні не меншою мірою, ніж жорсткі диски з встановленими на них операційними системами. І часто виявити присутність такої загрози або нейтралізувати її буває досить проблематично. Про те, як прибрати вірус з флешки і відновити файли (приховані чи заражені), далі і піде мова. Для цього можна використовувати кілька базових методів. Однак перед тим як їх застосовувати, необхідно з'ясувати, з чим користувач має справу. Як кажуть, ворога потрібно знати в обличчя!

Які віруси і як найчастіше впливають на знімні USB-накопичувачі?

Взагалі, погроз, які найчастіше обґрунтовуються на знімних накопичувачах, не так вже й багато.
Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
Найчастіше на флешки впливаю віруси-шифрувальники і трояни, які просто приховують від користувача, що там перебувають, файли і папки. Втім, дана категорія загроз є, загалом-то, найбільш невинною, оскільки інформація у фізичному розумінні не знищується і з носія нікуди не дівається. Таким чином, замість звичної картини з усіма записаними на накопичувач файлами і папками бачить або тільки невідомо звідки взялися ярлики, або не бачить взагалі нічого.


Симптоми наявності зарази

Прибрати з флешки вірус, ярлики і супутні компоненти, розміщеній там, досить просто (на цьому зупинимося окремо). Але для початку давайте подивимося, як, власне, визначити, що на накопичувачі засів вірус. Відразу зверніть увагу, що ярлики замість файлів і каталогів можуть з'являтися не завжди. Іноді і доступ до накопичувача може виявитися заблокованим з причини того, що операційна система його не бачить. Але це зустрічається рідко. У разі ж, коли перегляд вмісту флешки можливий, насамперед в самому звичайному Провіднику з меню виду увімкніть відображення прихованих об'єктів.
Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
Якщо вірус на носії інформації є, як правило, там буде присутній невидимий файл Autorun.inf, виконуваний EXE-об'єкт, назва якого найчастіше складається з безглуздого набору букв і символів, а також прихована папка RECYCLER (вона може бути не завжди).


Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
Для вірності перед виконанням підключення пристрою до комп'ютера або ноутбука, в розділі автозапуску, що знаходиться в «Панелі управління», для знімних носіїв зі списку виберіть пункт «Не вживати ніяких дій», що позбавить вас від негайного проникнення загрози вже на стаціонарне пристрій.

Як прибрати вірус з флешки найпростішим методом?

Для початку розглянемо найпростіше рішення, негайно приходить на розум всім без винятку користувачам. Припустимо, що на знімному пристрої важливих даних немає, файли користувачеві не потрібні, а їх копії або оригінали маються на жорсткому диску або іншому носії. Як з флешки прибрати вірус-троян? Елементарно! Для цього знадобиться всього лише виконати повне форматування, для чого підійдуть навіть штатні засоби Windows-систем.

Портативні сканери

Але давайте подивимося, як з флешки прибрати вірус без втрати даних, якщо інформація, що зберігається на носії надзвичайно важлива. Зрозуміло, що варіант з форматуванням явно не підходить. Так що ж робити? Можна, звичайно, спробувати видалити кілька вищеописаних об'єктів самостійно, однак далеко не факт, що файли та каталоги будуть відновлені після зараження (мається на увазі, що замість них відображаються ярлики). Логічно припустити, що для нейтралізації загрози потрібно використовувати відповідне антивірусне програмне забезпечення. І найкраще для цього підходять не штатні засоби захисту (хоча можна скористатися і ними), а портативні утиліти, серед яких найбільш потужними вважаються Dr. Web CureIt! і KVRT. Відразу ж зверніть увагу на налаштування таких програм. В них в якості виконуваного при виявленні вірусу дії слід виставити не видалення заражених об'єктів, що може позначитися на важливих файлів користувача, а по можливості лікування.

Як з флешки прибрати вірус, який створює ярлики, вручну?

Тепер кілька слів про те, що можна зробити, якщо жодного відповідного інструменту під рукою немає. Як з флешки прибрати вірус в цьому випадку? Тут потрібно ручне втручання. Деякі користувачі вважають це досить важкою і виснажливою процедурою. Але насправді це не так. Насамперед через меню ПКМ перевірте властивості якої-небудь папку, яка показана у вигляді ярлика. Тут на вкладці ярлика зверніть увагу на поле «Об'єкт» - там може бути довгий шлях, в якому може бути вписано назву раніше згаданої директорії RECYCLER (чи якийсь інший) з додаванням назви EXE-файлу. Зазначену папку спробуйте видалити самостійно. Якщо це виявиться неможливим, скористайтеся утилітою Unlocker. Після цього на всякий випадок зайдіть в каталог AppData користувальницької директорії на жорсткому диску, потім перевірте папку Roaming, оскільки вірус може перекочувати туди, і після видалення зі знімного носія знову виробляти мимовільне копіювання на флешку.

Дії з атрибутами файлів і папок

Але це тільки половина справи. Як з флешки прибрати вірус цілком і повністю, щоб та інформація прийняла свій колишній вигляд? Тепер потрібно зробити деякі дії з атрибутами приховування файлів і каталогів, які у властивостях будь-якого з таких об'єктів зняти неможливо (відповідне поле з встановленою на ньому галочкою буде неактивним і позначеним сірчаним кольором). У цьому випадку можна скористатися звичайним «Блокнотом» із створенням виконуваного пакетного BAT-файлу і вписати в якості тексту вміст, як показано на зображенні нижче.
Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
Сам же файл потрібно зберегти, присвоївши йому розширення вручну і вказавши в типі «Всі файли». Після запуску файлу від імені адміністратора всі атрибути будуть очищені, а інформація відновлена. Можна зробити ще простіше, скориставшись засобами командної консолі, яку слід запустити від імені адміністратора. В неї вписується дві команди з натисканням клавіші введення після кожної з них (виходимо з того, що флешка в «Провіднику» позначена літерою «F»):

 • cd /d f:;
 • attrib -s -h /d /s.
 • Примітка: розділові знаки в кінці після введення показаних команд не потрібні!

  Відновлення носія сторонніми утилітами

  Нарешті, якщо вам не подобаються або не підходять способи видалення атрибутів і відновлення інформації, описані вище, можете скористатися спеціальними утилітами від сторонніх розробників.
  Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
  Якщо говорити про те, як прибрати вірус з флешки в цьому випадку, непогано підійде невелика програма USB Hidden Recovery, в якій потрібно спочатку поставити повне сканування, а потім виконати відновлення.
  Як прибрати вірус з флешки без втрати даних?
  Якщо флешка все-таки була відформатована, хто б там що не говорив, можна застосувати додаток R-Studio, використання якого може не дати бажаного результату хіба що тільки в разі проведення низькорівневого форматування.

  Популярі новини
  Загрузка...