Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?

174 0 Новини високих технологій

Від користувачів, які стежать за швидкодією своєї комп'ютерної системи, досить часто можна почути нарікання з приводу постійно активної і працює у фоновому режимі служби egui.exe. Що це за процес, знають далеко не всі, а деякі взагалі приймають його за якийсь вірусний аплет. Дійсно, в «Диспетчері завдань», не кажучи вже про розділі запуску аплетів і додатків, що стартують разом з операційною системою, такий компонент є, і відключити його не представляється практично ніякої можливості. Однак це не вірус і не системна служба. Тоді що ж?

Служба egui.exe: що це за процес?

Взагалі, відразу варто обнадіяти всіх користувачів щодо сумнівного походження цього виконуваного аплету. Він є невід'ємним компонентом всіх антивірусів від компанії ESET, включаючи і NOD32 Smart Security, і Internet Security. Але це не виконуваний файл старту антивіруса. Насправді, щоб зрозуміти, що це, egui.exe потрібно розглядати з точки зору розшифровки скорочення в назві.


Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?
GUI відноситься до об'єктів, що відповідають за зовнішній вигляд певного програмного забезпечення. Тобто, грубо кажучи, ця служба відповідає за запуск і функціонування графічного інтерфейсу програмного пакету, і починається вона, як вже зрозуміло, самостійно при завантаженні Windows. У певному сенсі цей процес можна назвати певним аналогом служби explorer.exe у Windows (не плутати з «Провідником»), яка і забезпечує коректне відображення всіх графічних компонентів системи. Тільки в даному випадку це відноситься саме до антивірусу.

Чому egui.exe вантажить процесор?

Втім, це було загальне опис. Тепер ще кілька слів про службу egui.exe. Що це за процес, здається, трохи зрозуміло, а ось дещо детальніше слід зупинитися на тому, чому з його боку може спостерігатися невиправдано високе навантаження на процесор і споживання пам'яті. На жаль, однозначно на це питання навіть фахівці в галузі використання і налаштування антивірусних програмних продуктів ESET відповісти не можуть. Проте досить часто можна припустити, що таке явище пов'язане з ситуацією, коли відбувається оновлення антивірусних баз або запускається сканування комп'ютера в фоновому режимі (наприклад, при простої). І навантаження, якщо придивитися уважніше, виходить не від цього процесу, а від супутніх компонентів, у назві яких теж може міститися скорочення egui (до того ж більшість з них теж має виконуваний формат EXE).


Як знизити навантаження за допомогою найпростіших установок?

Що ж стосується зниження навантаження, у найпростішому варіанті спробуйте просто активувати призупинення захисту, вибравши відповідний пункт меню, що викликається через ПКМ на значку програми в системному треї.
Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?
З іншого боку, якщо в даний момент виконується оновлення антивірусних баз, це ні до чого не призведе (навіть при відключенні інтернету програма все одно буде намагатися провести доступ до необхідного ресурсу). Так що ж тоді робити?

Дії з додатковими параметрами

І на це питання чіткої відповіді не існує. По всій видимості, для зниження навантаження з боку компонента egui.exe та його супутніх елементів доведеться експериментувати з параметрами основного захисного програми.
Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?
Насамперед, зверніть увагу на пункт активації ігрового режиму. Його слід повністю відключити. У застарілих версіях може знадобитися увійти як раз в ці налаштування і деактивувати всі пункти, які там можуть бути присутніми. Також можна спробувати відключити автоматичну захист у реальному часі, але, думається, це не найкраще рішення.
Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?
Крім того, можна покопатися в налаштуваннях, належать, наприклад, до виконання сканування знімних пристроїв або відкритих файлів. Якщо хочете відключити компонент цілком і повністю, в автозавантаженні зробити це буде неможливо. У кращому випадку можна зайти в реєстр і знайти там дві папки Run, але тільки ті, поряд з якими є каталоги RunOnce. У розділах Run можна встановити значення автостарт на нуль, або видаляти ключі взагалі. Але врахуйте, що після цього старт антивіруса стане неможливим взагалі. Не виключений і варіант, що його після таких маніпуляцій доведеться повністю видалити або перевстановити.
Служба egui.exe: що це за процес, чому він вантажить системні ресурси, і як знизити навантаження?
Втім, зробити відключення запуску антивіруса можна в спеціальних програмах-оптимізаторах начебто Advanced SystemCare або CCleaner. Але доцільність таких дій викликає законні сумніви.

Короткий підсумок

Це все, що стосується виконуваного антивірусного компонента egui.exe. Що це за процес, розібралися. Що ж стосується його повного відключення для того, щоб служба не запускалася разом з системою, така необхідність може виникнути тільки в одному випадку – коли ви хочете видалити антивірус штатними засобами Windows. У всіх інших випадках подібними діями краще не займатися.

Популярі новини
Загрузка...