Утиліта для відновлення флешок: огляд

220 0 Новини високих технологій

На жаль, сучасні портативні пристрої зберігання інформації, представлені на ринку у вигляді звичайних флешок і знімних карт пам'яті різних форматів, як і багато інші носії інформації, схильні до появи збоїв в їх роботі, що призводить до неможливості доступу до наявної на них інформації і втрати важливих даних. У Windows-системах будь-якого покоління, як відомо, хоч яка-небудь більш-менш розумна утиліта відновлення флешок і карт пам'яті при виникненні певних збоїв не передбачена взагалі. Навіть стандартне форматування виконати можливо далеко не завжди. Тому виконувати такі дії доводиться за допомогою стороннього програмного забезпечення. Далі розглянемо кілька основних варіантів дій та програм, які представляють найбільшу цінність для користувача в плані функціональних можливостей.


Основні напрями, пов'язані з діями щодо відновлення флешок

І для початку слід чітко визначитися з тим, що зазвичай розуміється під відновленням знімних накопичувачів. З одного боку, начебто все зводиться до відновлення інформації, яка була записана на пристрій. Але це не зовсім точне визначення, оскільки досить часто можна зустріти і проблеми, пов'язані з неможливістю доступу до пристрою, наприклад, через порушення роботи вбудованих мікроконтролерів, що може бути наслідком «зльоту» оригінальної прошивки, не кажучи вже про більш серйозних випадках втрати даних через дії вірусів або механічних пошкоджень. Таким чином, описуючи будь-яку утиліту відновлення флешки, будемо відштовхуватися саме від двох основних критеріїв: відновлення працездатності (в тому числі і з відновленням доступу) і відновлення інформації, яка раніше зберігалася на носії, але було пошкоджено або втрачено внаслідок якихось причин.


Як знайти оптимальну програму для відновлення прошивки?

Тепер ще трохи про попередніх діях. Як відомо, будь-виробник таких пристроїв на своєму офіційному інтернет-ресурсі викладає для вільного завантаження та використання спеціалізовані програми, які дозволяють відновити працездатність випущених ним моделей пристроїв. У більшості випадків це утиліти для установки оригінальної прошивки, інсталяція якої дозволяє відновити працездатність спеціальних мікроконтролерів. І про відновлення інформації звичайно мова не йде. На розгляді утиліт для відновлення даних з флешки зупинимося трохи пізніше, а поки давайте подивимося, як визначитися з вибором потрібної програми для установки прошивки. Будь-яке обладнання, включаючи і знімні накопичувачі, мають унікальні ідентифікатори, за якими і можна знайти для нього драйвери або інше специфічне програмне забезпечення. На жаль, навіть в «Диспетчері пристроїв» представлена по підключається накопичувачів інформація виглядає далеко не повною.
Утиліта для відновлення флешок: огляд
Тому визначати необхідні ідентифікатори краще всього за допомогою невеликих інформаційних утиліт начебто ChipGenius і Flash Drive Information Extractor. У них будуть представлені коди VID і PID, за якими в інтернеті можна знайти відповідну прошивку (за умови, що під рукою якої-небудь «рідний» утиліти відновлення флешки немає).
Утиліта для відновлення флешок: огляд
Так, наприклад, в Рунеті досить великою популярністю користується ресурс flashboot.ru з розділом iFlash, на якому є два спеціальні поля для введення значень ідентифікаторів для пошуку потрібного програмного забезпечення. Якщо таке буде знайдено, його потрібно просто завантажити, а потім встановити відповідну прошивку для підключеного пристрою.

Кращі універсальні і спеціалізовані програми

Незважаючи на вузьку спеціалізацію деяких програм від самих виробників знімних пристроїв зберігання інформації, на сьогоднішній день можна зустріти і безліч додатків, які можуть застосовуватися незалежно від типу чи моделі девайса. За напрямами дій вони теж можуть різнитися досить сильно. Але зазвичай зустрічаються програми для низькорівневого форматування (в тому числі і програми для зняття блокування) і утиліти для пошуку і відновлення файлів. Серед усіх утиліт, включаючи і програми від виробників, і додатка загального характеру, окремо варто відзначити наступні:
 • JetFlash Recovery Tool;
 • Kingston Format Utility;
 • Formatter Silicon Power;
 • Apacer Flash Drive Repair Tool і Repair Utility;
 • ADATA USB Flash Drive Online Recovery;
 • D-Soft Flash Doctor;
 • HDD Low Level Format Tool;
 • SD Memory Card Formatter і багато інших.
 • Перераховувати такі утиліти можна практично до безкінечності. Але от дуже часто на всіляких форумах можна зустріти питання з приводу пошуку утиліти для відновлення флешок Qumo. Для них краще всього використовувати програми низькорівневого форматування, оскільки ці пристрої південнокорейського виробника «вмирають» дуже часто і раптово, а реанімувати їх іншими методами просто не виходить. Але це так, до слова. Тепер зупинимося на деяких програмах зі списку, коротко розглянувши основні можливості та методику використання.

  Утиліта для відновлення флешки Transcend JetFlash Online Recovery Tool

  Отже, дана програма призначена для пристроїв Transcend і представлена у вигляді додатка, яке у роботі вимагає наявність підключення до інтернету. Аналогічна утиліта, що працює без цього теж є, але принцип роботи практично один і той же.
  Утиліта для відновлення флешок: огляд
  У будь-якому випадку після запуску програми можна вибрати два варіанти дій: відновлення працездатності шляхом форматування або з збереженням даних, або без цього. Але відновлення інформації буде зроблено тільки в разі відсутності критичних її пошкоджень, так що, повністю покладатися в цьому питанні на даний додаток не варто.

  Утиліта для відновлення флешки Kingston Format Utility

  Одними з найбільш популярних пристроїв є флешки виробництва Kingston. Для них теж можна знайти досить багато програм, що дозволяють привести якийсь пристрій в почуття. Однак саме ця утиліта відновлення флешки «Кінгстон» спочатку розрахована лише на те, щоб повернути накопичувач, так сказати, у вихідне заводське стан, який він мав при покупці. Як вже зрозуміло, для пошуку вилучених, втрачених або пошкоджених файлів вона не годиться. Зате прошивка відновлюється протягом пари хвилин.

  Програми для пристроїв Silicon Power

  Для цієї категорії пристроїв теж є досить багато програм, що дозволяють виконати ті чи інші дії. Серед найбільш популярних програм можна виділити утиліту для відновлення флешки Silicon Power Formatter, яка призначена для виконання низькорівневого форматування, і додаток Flash Drive Recovery Software, можливості якого дещо розширені порівняно з першою програмою. У ній можна виконати деякі додаткові дії, включаючи і відновлення працездатності із збереженням наявної на накопичувачі інформації.

  Програми для Apacer та ADATA

  Для пристроїв цих виробників також є спеціалізовані програми, зазвичай включають в себе інструменти для простого або низькорівневого форматування. Крім того, навіть на офіційному сайті Apacer можна знайти програми тільки для деяких моделей, а не для всіх пристроїв. А ось незручність використання утиліт для ADATA полягає в тому, що в самій програмі потрібно вводити серійний номер пристрою. Без нього потрібна прошивка встановлена не буде, а при інсталяції інший флешка може взагалі перестати працювати. Тому, як і у випадку з накопичувачами Qumo, краще використовувати якусь іншу утиліту відновлення флешки, робота з якої не передбачає вузької спрямованості на якесь конкретне обладнання.

  Додаток D-Soft Flash Doctor

  Цю програму багато називають одним із неперевершених програмних продуктів, оскільки їй абсолютно без різниці, хто є виробником знімного пристрою. З допомогою цього додатка можна виконати справді чимало необхідних операцій.
  Утиліта для відновлення флешок: огляд
  Наприклад, утиліта дозволяє легко зберегти образ диска, щоб після форматування носія завантажити його або відновити інформацію при збереженні, скажімо, на жорсткому диску комп'ютера або в логічному розділі. Також можна перевірити знімний носій на різноманітні помилки і виправити їх у разі виявлення. Єдиний мінус програми – відсутність офіційного сайту розробника, хоча сама утиліта доступна на багатьох інших ресурсах в інтернеті.

  Утиліти низькорівневого форматування

  Низькорівневе форматування дозволяє усунути більшість відомих проблем, причому навіть без перепрошивки пристроїв. Найвідомішою з усіх є програма HDD LLFT.
  Утиліта для відновлення флешок: огляд
  Вона здатна не тільки повертати до життя практично всі відомі знімні або стаціонарні накопичувачі, але і визначати підключені зовнішні пристрої навіть у тому випадку, якщо операційна система їх не бачить. Власне, і використання програми полягає тільки в тому, щоб вибрати із списку потрібний диск і задати старт форматування. Ніякі налаштування міняти не потрібно.

  Універсальне рішення для карт пам'яті

  За великим рахунком, багато описаних вище універсальні програми можуть використовуватися не тільки для флешок, але і для карт пам'яті всіх стандартів, які теж можна віднести до пристроїв цього класу.
  Утиліта для відновлення флешок: огляд
  Однак фахівці одним з кращих рішень називають застосування утиліти SD Memory Card Formatter, яка, як вже зрозуміло з назви, використовується виключно для форматування, але здатна працювати тільки з картами пам'яті, вставленими безпосередньо в кард-рідери, а пристрою у вигляді знімних накопичувачів на смартфонах і планшетах при їх підключенні до комп'ютера форматувати відмовляється.

  Відновлення інформації

  Нарешті, що стосується відновлення інформації, не варто довіряти такі процедури безкоштовним програмам начебто Recuva, так широко рекламованим і рекомендованим в інтернеті. Користі від них – ніякої, незважаючи на запевнення розробників в тому, що такі програми здатні відновлювати будь-які файли. Знаходити їх після видалення (але не після форматування) вони ще вміють, але в основному більшість об'єктів позначається, як невідновні.
  Утиліта для відновлення флешок: огляд
  Якщо хочете отримати максимально ефективний результат, краще скористатися утилітою для відновлення файлів з флешки, жорсткого диска або будь-якого іншого носія під назвою R-Studio. Нічого кращого на сьогоднішній день не створено (це визнано всіма експертами).

  Популярі новини
  Загрузка...