"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців

199 0 Новини високих технологій

Напевно, кожен любитель вітчизняних квестів з задоволенням згадує час, витрачений на проходження "Петьки і Василя Івановича" – серії чудових ігор, випущених з кінця ХХ і майже до наших днів. Ну а тим же геймерам, які ще не знайомі з цими квестами, буде корисно дізнатися про них більше.

Список ігор

Перша гра, що отримала горду назву "Петька і Василь Іванович рятують галактику", що вийшла в далекому 1998 році – рівно двадцять років тому. Незважаючи на не дуже хорошу графіку і досить короткий сюжет, вона привернула увагу багатьох геймерів.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
Тому менше ніж через рік, у 1999 році, з'явилася і друга частина – "Петька й Василь Іванович 2: Судний день". Розробником цієї гри, як і першої, стала студія S. K. I. F. Наступна гра була розроблена вже студією "Сатурн-плюс" і мала куди кращою графікою. "Петька-3: Повернення Аляски" була випущена в листопаді 2001 року. Розповімо детальніше саме про них. Але попередньо розповімо про головних героїв.


Головні дійові персонажі

Звичайно, проходження "Петьки і Василя Івановича" не було б таким цікавим, якби не колоритні персонажі. Головні з них, як вже зрозуміло з назви, - командир дивізії Чапаєв Василь Іванович і його помічник Петька. Але також зустрічаються і багато інші персонажі. Наприклад, Анка. Точніше, Анки. Справа в тому, що головні герої подорожують у часі і в кожній частині знайомляться з нащадками своєї вірної бойової подруги-кулеметниці. І всіх як одну звуть Аннами. Кожен раз вони приходять на допомогу у важкий момент.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
Зустрічається у всіх іграх і Фурманов з нащадками. Звичайно, якщо нащадки і чули про легендарних Петькові і Чапаєве, то особисто знайомі не були, тому, щоб отримати від них допомогу, потрібно поламати голову.


Нарешті, в кожній грі можна побачити і пасічника Кузьмича. Хоча пасічником він був тільки в першій частині – згодом його амплуа не раз змінювалося.

Хто озвучував героїв?

Почесне право озвучувати Чапаєва дісталося Олександру Пожарову – акторові театру і кіно. Він чудово впорався зі своєю роллю – голос чудово підходить під антураж комдива, а також зовнішній вигляд, яким наділили його художники.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
У всіх частинах гри Петьку озвучував Борис Линников – актор театру Стаса Наміна. Також він озвучував багато мультфільми. Петька в його виконанні вийшов веселий, молодий, недосвідчений, але повний ентузіазму. У Анки все склалося не так просто. В іграх з 1-ї по 4-у її озвучувала Катерина Тенета. В 5-й і 6-й частинах вона заговорила голосом Катерини Африкантовой. Граючи в 7-ю і 8-ю частини, геймери чули голос Ольги Зубкової. Нарешті, у 9-й частині ця роль дісталася Інге Малевич. Звичайно, якщо говорити про серію ігор "Петька і Василь Іванович", проходження варто було б дати для всіх частин. Але для цього потрібна дійсно об'ємна стаття. Тому обмежимося першими трьома іграми.

Рятуємо галактику

Отже, починаємо проходження "Петьки і Василя Івановича". Рятують галактику в першій частині квесту. Головна складність тут полягає в тому, що для огляду, використання або розмови з різними об'єктами і персонажами потрібно вибирати відповідний курсор – в іншому випадку гра застопориться. Також не варто забувати заглядати в чемодан – туди потрапляють всі корисні речі, знайдені героями.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
Сюжет розгортається навколо викраденого прапора і прибульців, які намагаються захопити Землю. Виявляється, Місяць – це їх секретний космічний корабель. Він вийшов з ладу, і інопланетяни лягли в анабіоз на багато століть, поки випадково не були розбуджені пострілом з крейсера Аврора. Починається гра в простій селі Гадюкино, через яку проходить фронт між білими і червоними. Підступні прибульці вбивають Фурманова і підмінюють його точною копією, завдяки чому втираються в довіру до головним героям і викрадають полкове знамено. Тепер Чапаєв з Петькою повинні повернути честь загону. Грати належить те Петькою, то Чапаєвим. Перемикатися просто – достатньо клацнути по відповідній іконці вгорі екрану. Після виконання всіх завдань в Гадюкино герої переносяться в місто, де до них приєднується Анка. Саме тут вороги зберігають викрадене прапор полку. На початку грати доведеться нею, а вже потім гравець повернеться до звичних героям. Події завершальній частині розгортаються на Місяці. Прибувши сюди зайцями на інопланетному кораблі, герої повинні знайти і активізувати машину часу, щоб запобігти фатальний постріл – якщо зарядити гармату на "Аврорі" холостими снарядами, то подальших неприємностей можна легко уникнути. Війна триває, але доводиться битися з добре знайомими ворогами, а не прибульцями з космосу.
Напевно проходження ігри "Петька і Василь Іванович рятують галактику" доставить вам чимало задоволення.

Переживаємо судний день

Однак іноземці зовсім не збираються зупинятися на досягнутому. Вони уважно спостерігають за селом Гадюкино, де не припиняються бої. І в момент, коли товариш Чапаєв гине при форсуванні Уралу, вони викрадають тіло, забираючи його на Місяць. У секретнейшей лабораторії вони перетворюють його в самого справжнього термінатора, замінюючи весь скелет на металевий. Втім, в душі він залишається все тим же старим добрим Василем Івановичем. Герой не збирається піддаватися ворогам і сповнений рішучості повернутися додому. Отже, починаємо проходження. "Петька і Василь Іванович: Судний день" - друга частина квесту.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
Героям належить обстежити Гадюкино, щоб виявити під селом величезні загадкові катакомби. Саме тут вони знайдуть машину часу, яка дозволить їм знову вирушити в захоплюючу подорож. Правда, тепер вони переносяться не в минуле, а в майбутнє. А саме, у США 60-х років. Тут вони познайомляться з нащадками Анки і Фурманова. Останній став процвітаючим бізнесменом, а внучка Анки працює у нього секретаркою. Зустрічаються і нові персонажі. Наприклад, хлопчина на ім'я Біллі. Він схиблений на вікнах. А під час спілкування з ним по численним обмолвкам нескладно зрозуміти, що коли він підросте, то створить власну операційну систему, назва якої безпосередньо пов'язане з вікнами. Також тут є піонер по імені Павлик. Займається торгівлею всім підряд і навідріз відмовляється від спорідненості з радянським піонером Павликом Морозовим, хоча зовнішність говорить за нього.

Тепер героям належить розібратися в непростій ситуації, впоратися з безліччю різноманітних завдань, щоб нарешті знайти людину, здатну зробити складну операцію з вилучення мікрочіпа з мозку Василя Івановича. Адже в іншому разі він так і не знайде свободу, залишаючись залежним від мерзенних інопланетних загарбників. Коли ж проходження підійде до кінця, гравець побачить до болю знайому сцену з популярного фільму "Термінатор-2: Судний день". А заодно і невелику відсилання до "Зоряним війнам".

Повертаємо Аляску

Однак на цьому пригоди героїв не закінчуються! Пора починати проходження "Петьки і Василя Івановича-3". Движок тут зазнав змін, завдяки чому якість графіки помітно покращився, так і курсор став багатофункціональним – дуже зручно, більше не доводиться вибирати вручну різні способи впливу з оточенням. Завдяки цьому проходження "Петьки і Василя Івановича" (Аляску належить повернути в цій частині гри) стане ще більш приємним. Концерт, який герої дали в кінці другої частини, приніс їм чималу популярність. Але все проходить, і через кілька років вони нудьгують у барі, згадуючи минулі дні. Тут-то їх і знайшли неприємності в особі підхмеленої компанії. А потім персонажі раптово зникають, щоб опинитися біля незрозумілого бару – тут їх зустрічає агент ФБР Мокс Фалдер. Виявляється, експерименти з машиною часу привели до небажаних наслідків – тепер в небезпеці вся планета. Вирішити проблему можна лише одним способом – підірвати потужну бомбу на Алясці, точно у вказаному місці.
"Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
Що ж, це навіть непогано – боляче наші герої засиділися. Пора їм згадати старі часи, гарненько розім'ятися. Пригод на їхню долю випаде чимало. Доведеться влаштувати власний публічний будинок, завербуватися в американську армію, повоювати в Іраку і джунглях Бразилії, а також впоратися з безліччю інших, не менш захоплюючих завдань. Чим же все закінчиться? Починайте проходження ("Петька і Василь Іванович: Повернення Аляски" - 3-я частина квесту), і дізнаєтеся на своєму досвіді.

Які ще ігри увійшли в серію

Однак після виходу третьої частини популярність серії не падала, у результаті в наступні роки вийшло ще кілька ігор:
 • "Петька-4: День незалежності" - в жовтні 2003 року.
 • "Петька-5: Кінець гри" - в жовтні 2004 року.
 • "Петька-6: Нова реальність" - в жовтні 2005 року.
 • "Петька 007: Золото Партії" - в кінці вересня 2006 року.
 • "Петька VIII: Підкорення Риму" - в листопаді 2007 року.
 • "Петька-9: Пролетарський гламурЪ" - в кінці січня 2009 року.
 • "Петька і Василь Іванович": проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри, персонажі, відгуки та огляди гравців
  Довгий час здавалося, що серія себе зжила. Але в 2017 році вона поповнилася ще однією грою – в честь сторіччя революції. Правда, "Петька-3: Повернення Аляски. Перезавантаження" стала лише перевипуском третьої частини гри зі значним поліпшенням графіки.

  Відгуки

  Одним з головних достоїнств всієї серії відгуки називають гумор. Не занадто тонкий, але в той же час кумедний, він здатний порадувати будь-якого геймера, люблячого добротні вітчизняні квести. Безліч відсилань до відомих фільмів змусить гравця не раз посміхнутися при проходженні. Та й сюжети радують гравців численними несподіваними поворотами – ніколи не вгадаєш, до чого призведе прийняття того чи іншого рішення. Нарешті, щоб впоратися з багатьма завданнями, потрібно вміти нестандартно мислити. Геймери кажуть, що самі звичайні предмети доводиться використовувати самим нетрадиційним чином, а для цього потрібно володіти видатної кмітливістю.

  Висновок

  На цьому закінчуємо статтю. У ній ми постаралися коротко розповісти про декількох іграх популярної серії. Напевно тепер проходження "Петьки і Василя Івановича" доставить геймерам ще більше задоволення.

  Популярі новини
  Загрузка...