SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції

429 0 Новини високих технологій

Робота у багатьох професійних областях на сьогоднішній день не обходиться без використання програми "Ексель". Ця програма, як будь-яке знаряддя праці, стає корисною тільки в умілих руках. Для успішної діяльності в сфері економіки, фінансування та багатьох інших необхідні базові знання з Excel. На неосяжних просторах інтернету представники професій, що відносяться до вищевказаних областях, сформували список функцій і можливостей, гостро необхідних для вирішення професійних завдань. У цей список, крім уміння працювати зі зведеними таблицями, увійшли функції:

 • SUMIF.
 • ЯКЩО.
 • SUMPRODUCT.
 • ВВР.
 • SUMIFS.
 • Отже, функція SUMIF "Ексель" є однією з найбільш затребуваних. Для успішної роботи з функцією потрібно знати деякі тонкощі. За допомогою цієї статті новачок "Ексель" без праці зможе скористатися функцією SUMIF.

  Функція SUMIF: діалогове вікно аргументи функції

  Якщо при аналізі даних таблиці в "Ексель" завдання стоїть у необхідності підсумовування показників, які відповідають певним умовам, значить, прийшов час застосування функції SUMIF. Курсор миші ставиться в комірку, куди потрібно вивести результат. Далі або функція "Ексель" SUMIF вибирається зі стрічки (Формула – математичні – SUMIF), або вводиться через гарячу клавішу =, яка означає готовність ввести в комірку формулу або функцію. Якщо після знаку = почати вводити перші літери назви функції, "Ексель" сам видасть кілька підходящих, залишається тільки вибрати потрібну. Досвідчені користувачі прописують формулу SUMIF "Ексель" прямо в рядку формул, вписуючи аргументи через крапку з комою. Новачкові краще скористатися значком fx, який знаходиться зліва від рядка формул. З'являється вікно "Аргументи функції". Грамотне заповнення всіх вікон – запорука успішної роботи з функцією SUMIF "Ексель".


  Зазвичай три поля:
 • Діапазон – сукупність комірок, які програма буде порівнювати на відповідність критеріям. Курсор ставиться аргумент, і мишею вибираються потрібні комірки.
 • Критерій – умова, при якому буде проводиться підсумовування. Тут можуть бути числа, вирази, текст, дати. Зазвичай значення критерію вводиться в лапках.
 • Діапазон підсумовування – клітинки зі значеннями, які увійдуть в підсумкову суму, якщо відповідна клітинка в діапазоні відповідає критерію. Курсор ставиться аргумент, і мишею вибираються потрібні комірки.
 • Можуть заповнюватися 2 поля – діапазон і критерій таке відбувається, якщо перший збігається з діапазоном підсумовування. У діалоговому вікні аргументи функції, в самій нижній рядку показується вийшло значення. Якщо з діапазонами все просто: потрібно просто позначити область аналізованих комірок, то для заповнення поля "Критерій" потрібно знати деякі тонкощі і особливості програми.


  Критерії для функції SUMIF "Ексель"

  Критеріями для функції можуть служити:
 • Логічні вирази.
 • Текст.
 • Точні дати.
 • Часовий інтервал.
 • Можна прописувати значення всередині виразів з клавіатури, а можна посилатись на клітинку зі значенням. Другий спосіб більш динамічний, він ставить результат в залежність від комірок, на які варто посилання. Для прикладу застосування SUMIF "Ексель" нижче наведена таблиця вихідних даних, де вказано менеджер, який продав конкретний товар в певній кількості і за певною ціною, в зазначену дату.
  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції

  Логічне значення в якості критерію

  Найчастіший варіант використання функції SUMIF "Ексель" – це використання логічного значення (більше, менше, дорівнює) в якості умови. Для вищевказаної таблиці сума замовлень, рівних 2000 рублів, опишеться так.
  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції
  Як видно з прикладу, діапазон і діапазон підсумовування збігаються, заповнюється тільки перший рядок. Умова прописується в лапках (це справедливо завжди для цього поля!). Відразу видно обчислене значення: 4000. Повертаємось до початкової таблиці: дійсно присутні два замовлення в сумі 2000 рублів. Разом вони складають 4000 рублів. Не використовуючи діалогове вікно, можна записати в рядку формул: =SUMIF(E2:E15;"=2000"), результат буде тим же. Для прикладу аналогічно можна поставити логічні критерії, використовуючи у відповідному полі виразу:
 • ">2000" – функція обчислює суму всіх замовлень більше 2000 рублів.
 • " <2000" – вернется сумма заказов меньше 2000 рублей
 • ">=2000" – повернеться сума замовлень які більше і дорівнюють 2000 рублів.
 • " <=2000" – сумма заказов меньше и равных 2000 рублям.
 • Текст в якості критерію

  Приклад SUMIF "Ексель" текстовим критерієм: підрахувати, на яку суму продав замовлень менеджер Іванов І. в. Так виглядає вікно аргументів в цьому випадку.
  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції
  Функція повернула значення 13000 рублів. На цю суму продав товарів менеджер Іванов В. І. Іноді виникає необхідність в умови задати неточне збіг по тексту. Наприклад, потрібно знайти суму, виручену від замовлень всіх міксерів (в таблиці їх два види). Для неточного збігу потрібно всередині лапок проставити символи *. У полі критерій буде запис "*міксер*". Задати умову з текстом, яке буде мати значення "не дорівнює", можна комбінацією знаків <> . Наприклад, для підрахунку суми замовлень не від продажу міксерів, вікно аргументи функції буде мати наступний вигляд.
  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції
  Продажу всіх товарів, крім міксера, склали в сумі 34200 рублів. При використанні тексту в якості критерію можна не звертати уваги на регістр букв, збіги за умовою в будь-якому випадку будуть знайдені.

  Дата і діапазон дат в якості критерію

  Якщо у функції SUMIF "Ексель" в якості критерію для умов повинна використовуватися конкретна дата, до оформлення поля застосовуються ті ж критерії, що і у випадку з числами і текстом. Тим же знаках =,>, =31032018", в підсумку вийде наступне.

  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції
  Значить, 19600 рублів – обсяг продажів за названою номенклатурі за перший квартал.

  Посилання в полі критерію

  Часто підсумковий результат обчислень по SUMIF "Ексель" потрібно зробити динамічним, що залежать від змін у комірках, що входять до аргументи функції. Якщо з першим та третім аргументом все ясно – вони є посиланнями спочатку, то в полі "Критерій" для того, щоб ввести посилання, потрібно скористатися додатковим символом – значком амперсанд (&). Знаки для логічного виразу необхідно, як і раніше, взяти в лапки, а перед посиланням поставити &. У вихідній таблиці необхідно знайти суму по всіх замовленнях, які більше, ніж замовлення в комірці E10. Це виглядає так.
  SUMIF "Ексель": опис та приклад використання функції
  Аналогічно посилання можна вставити в будь-який вираз в полі "Критерій" у аргументах функції SUMIF "Ексель". Розглянуті вище приклади передбачають отримання суми по одному умові. Виконання декількох умов формулою SUMIF "Ексель" не домогтися. Для реалізації цього завдання використовується більш розширена функція – SUMIFS, введена в програму, починаючи з версії 2007 року.

  Популярі новини
  Загрузка...